Ładowanie akumulator regulator problem

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mateooo
Lubiący błoto
Posty: 62
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:57
Motocykl: Yamaha TT 600S

Ładowanie akumulator regulator problem

Post autor: Mateooo »

Witam !
Pieszę do was z takim problemem. Chodzi o ładowanie akumulatora problem wygląda tak że nie ma ładowania na zapalonym silniku i pogaszonych wszystkich światłach miernik wtedy pokazuje 12 v poniżej 12 i różnie. sprawdzałem napięcie na kablach wychodzących z cewek jest tam od 35 do 60. Na kablach wychodzących z regulatora jest 7 do 8v.
Dodam do tego, że przednią lampę mam powiedzmy orginalną kierunkowskazy przód są małe ale żarówka, tył lampa jest nie orginalna całą ledowa i kierunki z tyłu też są ledowe w lampie. Zastanawie mnie to dlaczego po dodawaniu gazu prąd na akumulatorze maleje zamiast rosnąć. dodam też, że w ogóle dziwne to wszystko jest bo jak bym dołożył np kierunki normalne to jest większe napięcie ładowania itp może ktoś pomoże
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ładowanie akumulator regulator problem

Post autor: Pawlo »

Mateooo pisze:sprawdzałem napięcie na kablach wychodzących z cewek jest tam od 35 do 60. Na kablach wychodzących z regulatora jest 7 do 8v.
Przewód wychodzący z regulatora jest tylko jeden - czerwony. 3 białe przewody są "wchodzące", z cewek. Napięcia z cewek z tego co pamiętam masz prawidłowe. Możesz zmierzyć jeszcze rezystancję cewek - opis pomiaru w manualu. Reszta twojego opisu wskazuje na klasyczne uszkodzenie regulatora napięcia.
Obrazek
MarcinM
Lubiący błoto
Posty: 58
Rejestracja: 04 lis 2018, 10:52
Motocykl: Xt600 34l
Lokalizacja: głogów-polkowice-okolice

Re: Ładowanie akumulator regulator problem

Post autor: MarcinM »

zgadzam się Pawlo , ewidentnie padnięty regulator ,ewentualnie uszkodzony przewód przy regulatorze,zaśniedziałe konektory
w każdym bądź razie problem około regulatorowy,posprawdzaj najpierw wszystkie przewody i złączki idące od regulatora
ODPOWIEDZ