Brak "czwórki"

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-lisio-
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 19 lis 2013, 19:00
Motocykl: TT600E 1996
XJ900S 1996
FZS 1000 '02
Lokalizacja: WM

Brak "czwórki"

Post autor: -lisio- »

Tydzień temu w trakcie jazdy tt600e straciłem czwarty bieg. 1,2 i 3 wchodzi bez problemu, jak włączę 4 to jest jakby wszedł luz moto wchodzi na obroty a moc nie jest przenoszona na koło. Piątka wchodzi bez problemu. Przy redukcji czwórki też nie ma. Podczas tego feralnego dnia miałem wywrotkę na lewą stronę (noga do tej pory w gipsie), nie wiem czy mogło to mieć wpływ. Jakieś pomysły co się mogło wysypać?
W życiu ważne są tylko dwie rzeczy: jazda motocyklem i... nie pamiętam co jeszcze
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Brak "czwórki"

Post autor: ArturS »

Miałem taki jeden silnik u siebie, po wywrotce wygięło aż oś do której przykręcona jest dźwignia zmiany biegów. Okazało się, że skrzywił się jeden z wodzików. Tyle że tam doszło do tego, że skrzynia się zakleszczała, czyli jeden tryb się jeszcze nie rozsprzęglił, a drugi już zasprzęglił. Z dwa tygodnie rwałem sobie włosy z głowy, bo nie mogłem znaleźć przyczyny. Wszytko wyszło dopiero jak bardzo dokładnie porównałem wszystkie wodziki ze sprawnego silnika z tym problematycznym. Odchył był niewidoczny dla oka. Ale równie dobrze mogło wyłamać zarówno tryb (oby nie) jak i same kły trybu :niewiem: Byle tego nie porwało ponownie w obieg, bo się grubo narobi.
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Brak "czwórki"

Post autor: Tygrys »

Tak bywa przy wywrotkach na lewą stronę miałem tak w GPZ wylamalo choinkę od wodzikow a w tt600 która miałem to byl spawany karter kolo oski dźwigni biegow i czapka w głowicy. Nie ma wyjścia trzeba rozbierać.
Awatar użytkownika
-lisio-
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 19 lis 2013, 19:00
Motocykl: TT600E 1996
XJ900S 1996
FZS 1000 '02
Lokalizacja: WM

Re: Brak "czwórki"

Post autor: -lisio- »

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze pytanie, czy przy remoncie skrzyni można wstawić skrzynię z xt600 3tb? Widziałem na OLX kompletną w rozsądnej cenie. Myślę że jakby wyłamało ząb i poszedł by w obieg oleju to silnik by stanął a przejechałem tak jeszcze 40 km od skończenia się czwórki. Rozebrać trzeba będzie

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
W życiu ważne są tylko dwie rzeczy: jazda motocyklem i... nie pamiętam co jeszcze
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Brak "czwórki"

Post autor: ArturS »

3TB ma tą samą skrzynię i przełożenie pierwotne jak TT600E, wszystko pasuje 1:1
Awatar użytkownika
-lisio-
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 19 lis 2013, 19:00
Motocykl: TT600E 1996
XJ900S 1996
FZS 1000 '02
Lokalizacja: WM

Re: Brak "czwórki"

Post autor: -lisio- »

Bardzo dziękuję Artur. Na Ciebie zawsze można liczyć. Potężna wiedza i chęć podzielenia się nią z innymi

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
W życiu ważne są tylko dwie rzeczy: jazda motocyklem i... nie pamiętam co jeszcze
ODPOWIEDZ