TTR 600 Jaka kopka ?

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Dżordż
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:24
Motocykl: TT600R

TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: Dżordż »

Witam,
zakupiłem dopiero co TTR z 2000r i na drugi dzień kopałem go z pół godziny, po 3cim strzale jaki mi oddała w nogę kopa się poddała i pękła przy frezie. Pytanie gdzie dostanę ten dolny mechanizm lub cała kopkę w normalnych pieniądzach. Wie ktoś może czy są zamienniki czy może pasuje od innego modelu Yamahy ? Z góry dzięki za pomoc ;)
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: qpa »

Pasuje od każdego xt :)
rademenez
Po kostki w błocie
Posty: 112
Rejestracja: 12 lut 2012, 15:55
Motocykl: TTR 600

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: rademenez »

Dobry spawacz pospawa to tigiem i będzie trzymać Kiedyś sprzedałem TTR-kę koledze i też tak kopał że złamał kopkę na frezie ,pospawał i trzyma do dziś.
Dżordż
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:24
Motocykl: TT600R

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: Dżordż »

Spawanie Tigiem poległo przy pierwszych dwóch obrotach :cry: nie umiem tu wrzucić foty. Będziemy próbować jeszcze Migiem, lecz boje się żeby nie zjechać walka przy tych próbach


Doszła mnie Legenda ze pasuje frez z WSK 125, wiecie coś o tym ?
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: qpa »

Nie ma co podcierać dupy szkłem, szukaj zdrowego kopniaka :)
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: Tygrys »

A widziałeś kopniaczek z trójki? Choćby i frez pasował to jest krociutki jak główny narząd po morsowaniu-sprobuj coś tym zrobić! Kopniaki to najsłabszy punkt dlatego takie drogie dlatego lepiej przerobić odprężnik na ręczny zamiast automatycznego -wybitnie ułatwi odpalanie zwłaszcza po zalaniu.
Dżordż
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:24
Motocykl: TT600R

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: Dżordż »

Tygrys pisze:A widziałeś kopniaczek z trójki? Choćby i frez pasował to jest krociutki jak główny narząd po morsowaniu-sprobuj coś tym zrobić! Kopniaki to najsłabszy punkt dlatego takie drogie dlatego lepiej przerobić odprężnik na ręczny zamiast automatycznego -wybitnie ułatwi odpalanie zwłaszcza po zalaniu.
Już miałem wczoraj kopkę z WSK w ręce by robic przeszczep frezu. Frez niby pasuje, ale :

-jest trochę wąski(nie siądzie na całej głębokości walka).
-w ttr jest ciasno wokół walka a wieloklin ze sróbą z wsk jest dość wysoki i nie obróci się między wałkiem-ramą / wałkiem-silnikiem
Dżordż
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:24
Motocykl: TT600R

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: Dżordż »

qpa pisze:Pasuje od każdego xt :)

Od 350 xt tez spasuje ? :roll:
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: stożunio »

Miałem podobnie, od namiętnego kopania pękło przy frezie.
Obrazek
Zespawane TIGiem, wieloklin w miejscu spawu odtworzony małym trójkątnym pilnikiem. Trzyma już prawie rok, przejechałem 5kkm i działa jak nowe. Kolega w XT600 też połamał - zastosowaliśmy ten sam zabieg i wszystko git.
Obrazek

Tygrys ma rację, najprawdopodobniej nie połamałbym tej kopki gdybym wcześniej pozbył się autodeko. Na automacie miałem problem z ustawieniem tłoka. Po przeróbce na ręczny problemy z odpalaniem zdarzają się bardzo rzadko. Na zdjęciu widać dodatkową dźwignię przy sprzęgle.

Obrazek

A tutaj info jak to szybko i tanio przerobić: http://www.tt600r.eu/technik/tt-allgeme ... nddeko.htm
mariobobro
Lubiący błoto
Posty: 28
Rejestracja: 14 lut 2016, 14:11
Motocykl: Yamaha tt600

Re: TTR 600 Jaka kopka ?

Post autor: mariobobro »

Ja usiebie też pospawalem ijest git :tt600: 9
ODPOWIEDZ