[Regulacja gaźnika] Pali bez ssania- normalne???

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
gwardia
Po kostki w błocie
Posty: 244
Rejestracja: 01 wrz 2011, 14:44
Motocykl: nie mam motocykla...
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: [Regulacja gaźnika] Pali bez ssania- normalne???

Post autor: gwardia »

W wątku nie znalazłem, w którym miejscu serwisówki (nr strony) jest opisana regulacja gaźnika? Czy można liczyć na podpowiedź jak najłatwiej wyjąć gaźnik w TTR?
Regulację już znalazłem, ale podpowiedzi jak wyjąć gaźniki cały czas mile widziane.
SISMON
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 03 lut 2014, 12:41
Motocykl: XT600 3TB

Re: [Regulacja gaźnika] Pali bez ssania- normalne???

Post autor: SISMON »

podczas czyszczenia i regulacji mojego gaźnika zobaczyłem ze nie mam możliwości ustawienia stosunku powietrza do paliwa na iglicy- jest tylko jeden ząbek na obu iglicach, Nie wiem czy to normalne ale przynajmniej nic nie da się źle ustawić

Image
fazzixd
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 06 kwie 2014, 18:02
Motocykl: Yamaha Tt 600 S Belgarda

Re: [Regulacja gaźnika] Pali bez ssania- normalne???

Post autor: fazzixd »

witam, dołączam się do tematu z gaźnikiem. Mam Yamahe tt 600s i problem polegał na tym, że moto na niskich potrafiło strzelić w krócce, zgasnąć ale w większości chodziło dobrze. Na średnich i wysokich dobrze się zbierał :) Świeca jest nowa, wydech wybebeszony totalnie przez poprzedniego właściciela. Nie mam nakładki na filtr( nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, chociaż z nakładką mniejsza średnica zasysanego powietrza na airboxie). Zawory wyregulowane, gdy ściągnąłem kolektor w środku jest białego koloru, czyli za mało paliwa dostawał. Wiec zabrałem się za czyszczenie i sprawdzanie podzespołów gaźnika, O dziwo wszystko jest w dobrym stanie, co od razu polepszyło mój nastrój :D Hahaha.
Teraz pytanie moje, co reguluje się śrubami 1,2 bo mam swoje poglądy ale wole posłuchać rad osób które mają pewność :)
nie mogę wyjąć elementu 3 żeby przeczyścić sitko? , bo ledwo co przedmuchałem dojście którędy podaje się paliwo.
pozdrawiam :) :tt600:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: [Regulacja gaźnika] Pali bez ssania- normalne???

Post autor: szpadyzor45 »

Regulację masz jedynie w punkcie 2. Sitko pod zaworkiem często siedzi dosyć mocno bo jest na oringu. Trzeba mocno szarpnąć - uważaj na kombinerki żebyś nie zgniótł ścianek - wcześniej dobierz coś o takiej średnicy i wsadź delikatnie w środek.
fazzixd
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 06 kwie 2014, 18:02
Motocykl: Yamaha Tt 600 S Belgarda

Re: [Regulacja gaźnika] Pali bez ssania- normalne???

Post autor: fazzixd »

Kolor świecy mam biały, zawory wydechowe i gniazdo całe jest białe, kolektory wydechowe w środku tak samo, czyli za mało paliwa. Wyczyściłem cały gaźnik, poziom paliwa na sucho pływaki były na 24mm, ustawiłem teraz 25mm z hakiem. I jak to zrobić, jak ustawia się zaworki iglicowe ? i do czego są śruby na podcisnieniowym na samym dole( jak wykręci sie śrubę 12mm, mam to zakrecone na maksa) i dodatkowo koło pływaków też znajduje sie śruba i jest skrecona na maxa, obok śruby do skladu mieszanki na wolnych ?
Mam nadzieje ze nie namieszałem i wiadomo o co mi chodzi :D
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Regulacja gaźnika] Pali bez ssania- normalne???

Post autor: mlody »

Te wkrecone na maxa to pewnie dysze.
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: [Regulacja gaźnika] Pali bez ssania- normalne???

Post autor: szpadyzor45 »

Napisałem Ci, że regulację masz tylko na jednej śrubce czyli na zaznaczonym numerze 2. Poziom paliwa w komorze pływakowej ustawia się tylko i wyłącznie metodą "na wężyk". Z reszta ludzie zacznijcie czytać posty na forum bo ile razy można powielać te same pytania. Masz na pierwszej stronie jak krowie na rowie opisane :bylo: :bylo: :bylo:
Yogy999
Lubiący błoto
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2014, 13:43
Motocykl: Yamaha tt 600 59x
Lokalizacja: Sandomierz

Re: [Regulacja gaźnika] Pali bez ssania- normalne???

Post autor: Yogy999 »

WITAM ja tez musze sie podpiac do tematu,mam tak jak u dwoch kolegow.tj na zimnym silniku nierowne obroty i gasnie.nie strzela i nie kopci.odpalam 2 raz to samo.za 3 i 4 razem podgazowa zalapie rowne obroty nagrzewa sie zwalniam ssanie i pieknie pracuje.co mu jest? :niewiem:
Yogy999
Lubiący błoto
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2014, 13:43
Motocykl: Yamaha tt 600 59x
Lokalizacja: Sandomierz

Re: [Regulacja gaźnika] Pali bez ssania- normalne???

Post autor: Yogy999 »

jedno wazne pytanie dotyczace wszystkich kolegow tutaj w tym temacie bo nikt na to uwagi nie zwraca....czy nieszczelna pokrywa zaworowa moze dawac jakies zaburzenia w pracy silnika????pewnie tak...prosze o szybkie odpowiedzi:P POZDRAWIAM WSZYSTKICH W TRUDACH :tt600:
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: [Regulacja gaźnika] Pali bez ssania- normalne???

Post autor: glina »

Yogy999 pisze:WITAM ja tez musze sie podpiac do tematu,mam tak jak u dwoch kolegow.tj na zimnym silniku nierowne obroty i gasnie.nie strzela i nie kopci.odpalam 2 raz to samo.za 3 i 4 razem podgazowa zalapie rowne obroty nagrzewa sie zwalniam ssanie i pieknie pracuje.co mu jest? :niewiem:
Na zimnym silniku na pełnym ssaniu tak masz ?
ODPOWIEDZ