[Regulacja gaźnika] Pali bez ssania- normalne???

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Awatar użytkownika
loko
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 06 mar 2010, 16:00
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Toruń

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: loko »

Witam.

Co do poziomu to tak jak napisał Gacek. W manualu masz też podana wartość przy jakiej powinien się zamknąć zaworek ale bez nacisku ( pomiar na gaźniku w pozycji do góry nogami) a potem za pomocą wężyka i najwyżej korekta jak Gacek napisał.

Co do dyszy…są różne rozwiązania gaźników w jednych tą śrubą dawkuje się mieszankę a inną np. reguluje ilość powietrza dodatkowego lub paliwa … lub tą śrubą zwiększa się tylko ilość np. paliwa lub powietrza tu jest różnie.

Mam 2 gaźnik na części i właśnie się przyglądam + przekrój z manuala… i moim zdaniem tą śrubą nazwaną w moim manualu 6 -Pilot screw set/ Pilot air screw reguluje się ilość paliwa…
…. Ale to moje zdanie jeśli nią reguluje się ilość mieszanki to tak jak Gacek napisał jakaś drogą musi być jeszcze podane powietrze……..wiem że to górne okno na wlocie do gaźnika to od ssania, ale nie pamiętam jak myłem gaźnika gdzie sika benzyna jak się psika w te dwa małe otwory na wlocie gaźnika??…z ciekawości sprawdzę..(nie pamiętam czy aby one nie dostarczają stałej ilości powietrza??)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Co do już samej regulacji to u mnie jest słyszalna zmiana w Obr po regulacji tą że śrubą
motorynka(1996-1999)...jawka50(1999-2000)...mz150(2000-2001)...mz251(2001-2006)...gs500e(2003,5-2007)...TT600R(2007-
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: Gacek »

Dla mnie osobiscie interpretacja na którą zwrucił uwagę kolega zul i jej przeznaczenie ( dysza nr 6 ) wprowadziła w spore zakłopotanie bo na paliwie zasilanym z tej dyszy mój silnik nie utrzymywał wolnych obrotów :( .Zuzycie paliwa jakie fundował mi xt to górna granica 7 l przy spokojnej jeździe 5l/100 wiec wszystko mogło by sie wydawać z mojego punktu ok .NIgdy nie wnikałem głebiej w budowę tego gaznika bo po regulacjach spogladając z tego poziomu wszystko było ok .No cóż moze przyszła pora aby to zweryfikować pod nowym kątem po 3 latach uzytkowania :lol:.Niby taka pierduła a potrafi narobić ze sie tak wyrazę bigosu w głowie :evil: .Krótko mówiąc drżyjcie krućce :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: lisek666 »

Gacek pisze:dla xt poziom dolnej krawedzi pływaka do krawedzi komory wartosc podawana jest 25-27 mm wg serwisówki .
Gacek ale od dolnej czy od górnej krawędzi komory pływakowej bo nigdzie nie jest napisane
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: Gacek »

Przepraszam ale chyba napisałem ze dolna :? czyli w naturalnej pozycji gaznika to bedzie ta która jest połozona na dole komory pływakowej (niestety nie umiem wkleić screnna jak kolega Loko )bo sprawa była by bardziej przejrzysty sposób przedstawiona.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: Gacek »

Dodam tylko ze w moim xt dysza 6 to dysza ustalająca ilośc paliwa (skład mieszanki) wolnych obrotów a nie dysza ilosci podawanej mieszanki :|.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: lisek666 »

Dobra dziękuje teraz moge sie zabierać za reg.
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: Pawlo »

Na tym obrazku, który zapodał loko widać, że z tej dyszy wydobywa się mieszanka. Biała strzałka oznacza powietrze, czarna paliwo, a ta w kropki mieszankę.

Znalazłem jeszcze w necie co za co i kiedy odpowiada:
Obrazek

Obrazek

Tłumaczenie
Pilot jet - dysza wolnych obrotów
Pilot air screw - śrubka od mieszanki
Jet needle - ustawienia iglicy
Main jet - dysza główna
Throttle valve opening - otwarcie łychy (przepustnicy) ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: lisek666 »

Panowie no i dalej jest problem. Wszystko zrobione tak jak jest opisane wyżej. Iglice ustawione na srodekowe zapięcia, poziom paliwa ustawiony na 25 - 26mm od dna komory pływakowej do lustra benz, śruba (nasza kość niezgody) od "powietrza" (tak ją nazwijmy dla spokoju) wykręcona o 2- 2,5 obrotu od max wkręcenia. Moto odpala i gaśnie po chwili. Według nmnie brakuje mu benz, wygląda na to ,że wypala to co jest w komorze i dziękuje. Na mój rozum tak to wygląda. Wcześniej lustro benz było 7mm od górnej krawędzi komory (plus jeszcze obiętość pływaków zanuzonych w benz). Teraz jest to ok 10mm od górnej krawędzi minus jeszcze objętość pływaków (czyli jeszcze niżej). Czy ja coś źle robie czy z tym gaźnikiem jest coś nie tak???
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: Gacek »

- ustawienia dyszy nr 6 po wkreceniu na max 2,5 - 3 obrotu wykrecamy
- poziom paliwa - ( szlaufwaga) wezyk 5- 7 mm do krawędzi (miejsce łaczenia pokrywy komory pływakowej z gaznikiem )
lub 25 - 27 od dolnej krawedzi pływaka
mam chyba ADHD :x .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Trampek
Po kostki w błocie
Posty: 228
Rejestracja: 28 cze 2010, 14:22
Lokalizacja: Rabka/ Szczecin

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: Trampek »

lisek666 pisze:
Gacek pisze:dla xt poziom dolnej krawedzi pływaka do krawedzi komory wartosc podawana jest 25-27 mm wg serwisówki .
Gacek ale od dolnej czy od górnej krawędzi komory pływakowej bo nigdzie nie jest napisane
tu jest też kilka podpowiedzi do tematu

http://w902.wrzuta.pl/obraz/32eQa3dqKSB/gaznik_xt_600_1
http://w407.wrzuta.pl/obraz/4Ox1zri9H2M/gaznik_xt_600_2
http://w317.wrzuta.pl/obraz/9ODXEGGjDl6/gaznik_xt_600_3
http://w236.wrzuta.pl/obraz/3mAaISd4pzU/gaznik_xt_600_4
Kiedyś 2KF, długo nic, potem 4GV, 5CH a tera znów nic
ODPOWIEDZ