[Regulacja gaźnika] Pali bez ssania- normalne???

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: lisek666 »

Zrobiliśmy burze muzgów i prawdopodobnie jest za niski poziom paliwa. Wcześniej przy wyższym było ok, więc jutro podniose poziom paliwa i zobaczymy. Dławi go na smym dole jak odkręcam gaz i tak to wygląda ,że nie dostaje czasem paliwa. Jeśli ma w komorze to wejdzie na obroty. Nic jutro zobaczymy. Bede opisywał poczynania.
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: Pawlo »

A teraz jeszcze muszę się przyznać, że od tygodnia mam tak samo jak ty :lol: Po tym jak wyczyściłem filtr powietrza, na pełnym ssaniu nie pali, a na połowie obroty latają jak szalone, póki się nie nagrzeje. Albo przytkałem trochę filtr albo moto teraz dopiero oddycha pełną piersią ;) Ale z racji, że widzę jaki ty masz z tym problem to nawet nie zabieram się za regulację. Ale właśnie dziwne, że problem tylko na ssaniu, a normalnie gada lepiej niż przed czyszczeniem. Jeszcze teraz pomyślałem, żeby odpalić bez filtra na zimnym na próbę i będzie jasne wszystko ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: lisek666 »

Trzeba próbować tu nie ma nic skomplikowanego nie ma żadnej elektroniki zykłamechanika. Budowa jest prosta ,jedno wyklucza drugie i po nitce do kłębka. Też sie bałem za to brać ale ''fachowcom'' nie ufam. Posiedze nad tym sam troche dłużej ,raz satysfakcja dwa w przyszłości sie przyda no i zawsze można poprosić o podpowiedz na forum. W moim przypadku chyba już znam ptzyczyne, na to wygląda ,że za mało paliwa. Przed remontem poziom był dużo wyższy. Nic prześpie sie z problemem i rano mnie olśni :mrgreen:
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: Gacek »

lisek666 pisze:Panowie dalej prosze o pomoc. Gaźnik ustawiony, pali ładnie, stan paliwa ok, iglice ustawione na środkowe zapięcie, dobrze sie wkręca na obroty ale często go dławi jak sie ostro odkręci gaz. Śróba od składu ustawiona (w najlepszej pozycji) po długich próbach i nawet kręcenie nią nie pomaga. Przestawiłem zapięcia na iglicach na 2-gie od góry moto wogóle nie chciało palić ,więc znów zwiekszyłem dawke tym razem na 2-gie od dołu zapięcie. Różnicy m-dzy srodkowym a obecnym nie ma nadal go dławi czasem nawet se strzeli jak mu sie co odwidzi.
- i tu się zaczyna moim zdaniem opcja wyregulowania drugiego segmentu gaźnika sterowanego podciśnieniem . Lisek jak ustawiłeś poprawnie poziom w pływaku to już się nie wracaj do tej czynności powtórnie (bo to jest bezsens moim zdaniem ) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: lisek666 »

Podciśnieniowy jest tak jak ksiązka pisze 7mm na pierwszym i otwiera sie przepustnica w podc. Na pełnym otwarciu okno jest w poziomie. Jutro jeszcze przereguluje zawory bo sie odezwały, na drugi ogień idzie sprawdzenie zapłonu jeszcze myślałem o swiecy (mało prawdopodobne moim zdaniem) Zobaczymy bede szukał do skutku.
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: Gacek »

możesz zerknąć jeszcze na wydech jak by ostro był przynagarzony to po długim postoju też moze namieszać - tak w ogóle to widzę że kumasz sprawy 8-) bo szczerze mówiąc wyciąłem cześć posta powyżej aby za dużo ci nie namieszać natłokiem informacji i dobrze ;) zrobiłem bo kumasz sprawy :D .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: lisek666 »

Jest przelot nie ma nic kompletnie, był calutki rozcinany i wszystko jest wyrzucone. Pozostałość po poprzednim właścicielu ale mi sie podoba.
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
zul
Po kostki w błocie
Posty: 122
Rejestracja: 24 sty 2010, 17:34
Lokalizacja: Szubin

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: zul »

Jedno pytanie do was wszystkich ;) Czy jeździcie pare km i sprawdzacie w ten sposób, czy poprostu zagrzewacie mocno silnik w warsztacie ? Po zimie może trochę kopcić przez pierwsze 20 - 30km... norma. pozdro 600
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: Gacek »

zul pisze:Jedno pytanie do was wszystkich ;) Czy jeździcie pare km i sprawdzacie w ten sposób, czy poprostu zagrzewacie mocno silnik w warsztacie ? Po zimie może trochę kopcić przez pierwsze 20 - 30km... norma. pozdro 600
- słuszna uwaga generalnie na ściankach wydechu odkłada się sporo nagaru (można go usunąć przez wypalenie )jak moto długo stoi nagar absorbuje wilgoć z powietrza potem podczas rozgrzewania ta wilgoć powoduje wzrost ciśnienia w układzie a generalnie zmiany parametrów pracy dla silnika stad tez mogą się brać problemy po dłuższych postojach ( no chyba ze ktoś stosuje korek do końcówki ). :lol: inna sprawa dla mnie oczywista ze reguluję gaźnik aby pracował poprawnie podczas jazdy a nie do suchego odpalanie w garażu .Lisek skoro masz wybebeszoną końcówkę to możesz mieć pewne problemy z poprawnym wyregulowaniem wg manuala i tutaj chyba nie na wiele zda się nasza pomoc :? bardziej musisz polegać na własnej intuicji ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Pali bez ssania- normalne???

Post autor: lisek666 »

Ciąge jednak mi sie wydaje ,że ma za mało paliwa. Na ssaniu jest ok łycha i ładnie sie wkręca. Przyszedł mi jeszcze jeden pomysł do głowy, jak sie nagrzeje delikatnie wyciagać mu ssanie powolutku zwiekszać mu dawke i zobaczymy co sie bedzie działo. Aż jestem ciekaw. Ale najpierw zawory przereguluje i sprawdze zapłon, lampa jest tak ,że bedzie wszystko wiedomo.
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
ODPOWIEDZ