przednie zawieszenie tt600 4gv

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

przednie zawieszenie tt600 4gv

Post autor: lisek666 »

witam,otóż panowie rozebrałem w swojej tt-ce przód bo pocił sie okropnie na lagach tzn olej to normalnie z nich lał się jak pojeździłem po większych wertepach,a do tego jedna laga miała trochę większy luz lewa od strony zacisku naciskając przedni hamulec było widać jak laga lata w tej rurce mocującej,i czy olej w lagach(tłoczyskach) powinien przedostawać się do góry???? i teraz mam kilka pytań odnośnie tego.
czy te blaszki na lagach odpowiadają za luzy?
jak mogę zniwelować ten luz?
czy uszczelniacz może odpowiadać za taki luz?
ile oleju wchodzi w obie lagi??

dodam że uszczelniacze wymieniałem w zimie i krótko zaraz po nie długiej jeździe zaczęły się pocić czym to może być spowodowane czy ten przód już nadaję się do wymiany czy można to jakoś naprawić ??

pozdrawiam.z góry dzięki za podpowiedzi.
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
maciek_tt6
Po kostki w błocie
Posty: 127
Rejestracja: 10 lut 2011, 08:18
Motocykl: yamaha tt 600e
xtz660
Lokalizacja: DKA

Re: przednie zawieszenie tt600 4gv

Post autor: maciek_tt6 »

to są tak zwane panewki, mogą być zużyte albo najbardziej prawdopodobne lag wytarty ewentualnie ta rura mocująca przez brak oleju i luz taki jest i przez to uszczelniacze siadają cały czas, panewki ciężka sprawa dostać nowe lag prędzej albo używka alledrogo, ja zmieniam 2 razy na sezon, ariete.072 montuje najbardziej dla mnie pasują, robię 5-7tyś km mieszane drogi ale więcej teren. jak jedziesz w terenie to normalne że ten olej i u góry jest przecież te tłoczki co amortyzują działają. oleju ja daje 450ml na lag, 5w leje bo 10w za twarde dla mnie są, ważę sam 85kg i są na max popuszczone dobicia żeby miękkie były i mniej twarde ale jeszcze nie tak, nic nie dobija mi itp. Jak bym coś źle napisał, poprawcie
romet 6szt. > simson s-50 > etz 150 > jawa 350ts >jawa 350 > etz 250 > 2x etz 251 > dr600 > xtz 660 > bandit 1200S > dr 650r > tt 600e, xtz660
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: przednie zawieszenie tt600 4gv

Post autor: lisek666 »

dzięki kolego za podpowiedź jutro bede składał;)
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: przednie zawieszenie tt600 4gv

Post autor: lisek666 »

panowie a mam takie pytanie jak uzupełnić olej w lagi tzn jak go wlać bo nie wiem jak go uzupełnić od góry go wlać czy trzeba coś odkręcać??
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
maciek_tt6
Po kostki w błocie
Posty: 127
Rejestracja: 10 lut 2011, 08:18
Motocykl: yamaha tt 600e
xtz660
Lokalizacja: DKA

Re: przednie zawieszenie tt600 4gv

Post autor: maciek_tt6 »

ja wlewam od góry. odkręcam te duże śruby na klucz 27mm i wciskam lag i do góry to się unosi że sprężyne widać i odmierzoną ilość wlewam tak żeby nie po rozlewać, chyba że strzykawką bedzie tyrał przez odpowietrznik :lol:
romet 6szt. > simson s-50 > etz 150 > jawa 350ts >jawa 350 > etz 250 > 2x etz 251 > dr600 > xtz 660 > bandit 1200S > dr 650r > tt 600e, xtz660
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: przednie zawieszenie tt600 4gv

Post autor: lisek666 »

nie nie maćku posłucham ciebie strzykawką wlać ok 500 ml to jest męka chyba że taką końską strzykawek dorwę to tak,ale najlepszy sposób będzie taki że zrobię tak jak piszesz ty :) dzięki za podpowiedź 8-)
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: przednie zawieszenie tt600 4gv

Post autor: Gacek »

lisek jak masz Ohlins z przodu ? to są dostępne serwisów-ki do tego zawiasu .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
chrapo
Lubiący błoto
Posty: 24
Rejestracja: 08 wrz 2011, 11:08
Motocykl: Yamaha XT 600

Re: przednie zawieszenie tt600 4gv

Post autor: chrapo »

lisek666 pisze:witam,otóż panowie rozebrałem w swojej tt-ce przód bo pocił sie okropnie na lagach tzn olej to normalnie z nich lał się jak pojeździłem po większych wertepach,a do tego jedna laga miała trochę większy luz lewa od strony zacisku naciskając przedni hamulec było widać jak laga lata w tej rurce mocującej,i czy olej w lagach(tłoczyskach) powinien przedostawać się do góry???? i teraz mam kilka pytań odnośnie tego.
czy te blaszki na lagach odpowiadają za luzy?
jak mogę zniwelować ten luz?
czy uszczelniacz może odpowiadać za taki luz?
ile oleju wchodzi w obie lagi??

dodam że uszczelniacze wymieniałem w zimie i krótko zaraz po nie długiej jeździe zaczęły się pocić czym to może być spowodowane czy ten przód już nadaję się do wymiany czy można to jakoś naprawić ??

pozdrawiam.z góry dzięki za podpowiedzi.
Są to tak zwane tuleje ślizgowe, i z tego co wiem rzadko padają. A uszczelniacze musiały zniekształcić się od luzów. Musisz kupić nowe(najlepiej nowe) OEM-owe tuleje w salonie yamah-y, koszt, ja wiem około 150zł. Do tego sprawdź stan goleni(w środku), gładź musi być idealna, i oczywiście stan lag. Co do oleju powyżej tłoczków, to wszystko zależy od systemu tłumienia, z tego co wiem masz w pełni otwartą kąpiel olejową, ahha, przy zalewaniu, musisz zakręcić komplet w imadle na 45 stopni, i lać powoli by w tłumik nie dostało się powietrza. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: przednie zawieszenie tt600 4gv

Post autor: Pawlo »

chrapo pisze: Musisz kupić nowe(najlepiej nowe) OEM-owe tuleje w salonie yamah-y, koszt, ja wiem około 150zł.
Chodzi o te tuleje teflonowe? Loko pisał, że wcale nie tak łatwo je dostać, tylko nie wiem czy sprawa wygląda tak samo w przypadku TT i TTR. Tutaj więcej o tym: viewtopic.php?f=43&t=415#p3642
Obrazek
carri
Lubiący błoto
Posty: 30
Rejestracja: 01 lut 2012, 21:22
Motocykl: TT600E 4gv
Lokalizacja: Źory

Re: przednie zawieszenie tt600 4gv

Post autor: carri »

podepnę się pod temat
zauważyłem że poci się amorek u samego dołu przy uchwycie na zacisk hamulca
czy ten element jest wkręcany ? czy to jakaś poważniejsza sprawa
ktoś miał taki problem??
(chodzi mi miejsce gdzie lega łączy się z uchwytem na zacisk)
ODPOWIEDZ