ZAWIESZENIE W TT600E - położenie regulacji

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAWIESZENIE W TT600E - położenie regulacji

Post autor: Pawlo »

-gumis-, skoro masz problem ze znalezieniem odpowiedniego położenia regulacji to może warto by było faktycznie ustawić raz a porządnie? Ja mam dobicie ustawione z tyłu jak i z przodu na najmiększe, jedyne czym kręcę to odbiciem przy sprężynie w zależności po czym jadę, ale ja to lekki jestem, a moja regulacja polegała na ustawieniu i przejechaniu się i tak kilka razy. Stwierdziłem, że mi pasuje i zostawiłem ;) Ale jeszcze kiedyś siądę i wyreguluję to "książkowo" :)
Obrazek
Awatar użytkownika
-gumis-
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 09 lis 2011, 16:21
Motocykl: YZ 250 F 2006r Alurama

Re: ZAWIESZENIE W TT600E - położenie regulacji

Post autor: -gumis- »

Pawlo pisze:-gumis-, skoro masz problem ze znalezieniem odpowiedniego położenia regulacji to może warto by było faktycznie ustawić raz a porządnie? Ja mam dobicie ustawione z tyłu jak i z przodu na najmiększe, jedyne czym kręcę to odbiciem przy sprężynie w zależności po czym jadę, ale ja to lekki jestem, a moja regulacja polegała na ustawieniu i przejechaniu się i tak kilka razy. Stwierdziłem, że mi pasuje i zostawiłem ;) Ale jeszcze kiedyś siądę i wyreguluję to "książkowo" :)
Nie pisz tak bo GACEK zaraz Cię opieprzy ,że nie ustawiasz sagów i wprowadzasz wszystkich w błąd :P . Dla mnie temat umarł. Czekam w dalszym ciągu na szczegółową instrukcję ustawienia sagów i dalszej regulacji zawieszenia przez GACKA
Teraz ja, będę się przyglądać...
Pozdrawiam!
GAS GAS EC 300
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ZAWIESZENIE W TT600E - położenie regulacji

Post autor: Gacek »

-gumis- pisze: Nie pisz tak bo GACEK zaraz Cię opieprzy ,że nie ustawiasz sagów i wprowadzasz wszystkich w błąd :P . Dla mnie temat umarł. Czekam w dalszym ciągu na szczegółową instrukcję ustawienia sagów i dalszej regulacji zawieszenia przez GACKA
Teraz ja, będę się przyglądać...
Pozdrawiam!
Powiem tak nie mam ochoty dolewać oliwy do ognia ;) .Mam nadzieję ze jak opadnie ci ciśnienie zrozumiesz sens mojego rozumowania .Sam odczuwam pewien niedosyt braku takiego tematu na forum .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
-gumis-
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 09 lis 2011, 16:21
Motocykl: YZ 250 F 2006r Alurama

Re: ZAWIESZENIE W TT600E - położenie regulacji

Post autor: -gumis- »

No to stwórzmy taki temat!
Próbowałem sam to mnie przydusiłeś, krytykując moje działania.
Czekam na info
GAS GAS EC 300
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ZAWIESZENIE W TT600E - położenie regulacji

Post autor: Gacek »

Jak najbardziej jestem za ;).
Myślę ze dobrym posunięciem do prowadzenia racjonalnej dyskusji było by pierwotnie przyjecie jednolitej terminologii rozumienia pozwoliło by to na mniejszy chaos , i lepsze wzajemnie zrozumienie się.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ZAWIESZENIE W TT600E - położenie regulacji

Post autor: Gacek »

Widzę ze temat umarł :( a może nie ? , poszperałem trochę po sieci i mogę znowu się wymodrzać :P .
Panowie tak naprawdę to potrzeba tu zdrowego dialogu - sam człowiek do niczego nie dojdzie .
-gumis- w pewnym sensie przyznam ci rację - dużo czytam w taki sposób poszerzam swoją wiedzę co nie znaczy ze nic nie robię .
Założyłem temat w viewtopic.php?f=24&t=1537 ale widzę ze jest ogólna zlewa na temat z strony forumowiczów :( .
-gumis- pisze: Temat trudny do ogarnięcia ,ale może urodzą się jakieś nowe pomysły.
- własnie dla tego uważam ze należy o tym na tym forum dyskutować.
Osobiście dla siebie szukam jakichś prostych rozwiazan które bym mógł zastosować w swoim łomie (ale to jak by wykracza po za temat), w związku z tym najczęściej często Amerykańską stronę urzędu patentowego .
Proszę tego nie traktować jako zaczepkę ale zadam pytanie ?
Z jakiego poziomu używacie w tym temacie określeń "dobicie , odbicie ".
Zastanawiam się czy nie warto było by zacząć nazywać spraw z poziomu budowy i działania a nie odczuć .
Jakby fizycznie nie miałem do czynienia z amortyzatorem ttr tt (nie rozbierałem ) ale wszystko jakby o co wzbogaciłem swoją wiedzę świadczy ze należało by zacząć od dobierania prawidłowej terminologii aby sprawy stały się przejrzystsze po przez co bardziej zrozumiałe . Dla mnie osobiście zrozumienie budowy działania to podstawa aby w zrozumiały i przewidywalny sposób potem dalej postępować (naprawy regulacje itp ).
Jeszcze raz proszę aby potraktować to co piszę w adekwatnych kryteriach a nie jakąś zaczepkę do dymu :oops: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
-gumis-
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 09 lis 2011, 16:21
Motocykl: YZ 250 F 2006r Alurama

Re: ZAWIESZENIE W TT600E - położenie regulacji

Post autor: -gumis- »

Jesteś mistrzem... :lol:
GAS GAS EC 300
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ZAWIESZENIE W TT600E - położenie regulacji

Post autor: Gacek »

Niezłe ;) .
wreszcie stałem się dla kogoś idolem :P .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ZAWIESZENIE W TT600E - położenie regulacji

Post autor: Gacek »

Naczytałem się wiec wybacz ze dopiszę do tego co napisałeś parę słówek od siebie ;) .
Regulacje o których piszesz w pierwszym poście -regulacja dobicie, odbicie (wprowadzają realnie w człowieku takie odczucia jednak z poziomu budowy ) moim zdaniem powinno paść tam słowo prędkość .
Regulacja prędkości dobicia odbicia.
THX wszystkim czytającym za uwagę :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: ZAWIESZENIE W TT600E - położenie regulacji

Post autor: glina »

Wątek przydatny ! Uwaga - pytanie amatora :

Czym odkręcacie tą blokadę zawieszenia na tyle u góry (TT600E) ? Są tam takie ząbki na około. Serwisówka mówi oczywiście o specjalnym narzędziu marki Yamaha, ale czym to zastąpić ? Muszę je podregulować pod moją wagę. Na dniach się za to będę zabierał, więc wolałbym nie demontować wszystkiego na darmo.
ODPOWIEDZ