Centrowanie kół

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Centrowanie kół

Post autor: szpadyzor45 »

przerabiałem ten temat. Szprychy można jedynie na zamówienie dorobić. Sam szukam do kupienia koło tylne bo będzie jak wyżej :panika:
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Centrowanie kół

Post autor: ArturS »

Traf koło w dobrym stanie i w dobrej cenie :? Do Króla z Bielska dzwonili? :niewiem:
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Centrowanie kół

Post autor: szpadyzor45 »

Przednie kupiłem w czwartek za 200zł z naciągniętymi równo szprychami i "wydające się" proste, z nawet ładną oponka. Teraz szukam tyłu. Na aledrogo chodzą po 250-300 ale po zdjęciach to wiele nie można o nich powiedzieć...
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Centrowanie kół

Post autor: ArturS »

Zdjęcia są zawsze z zewnętrznej strony, a największe kwiatki wychodzą po wewnętrznej, pod paskiem gumowym. U mnie alu było tak wyżarte, że niewiele brakowało, a przeszłoby na wylot, nyple zaśniedziałe/zardzewiałe, nie do ruszenia. Z zewnątrz natomiast wyglądała git malina. :?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Centrowanie kół

Post autor: Gacek »

Dodam ze na przednie koło przy dociąganiu należy mieć baczną uwagę - urwanie szprychy może się wiązać z rozpleceniem połowy obręczy :shock: .Z tyłem nie ma problemu .
Na ile miałem z alu obręczami do czynienia to obręcze te są anodowane i ta warstwa od wew strony lubi się odspajać u siebie niewielkie wżerki potraktowałem lakierem przy następnej zmianie opony zweryfikuję co i jak :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Centrowanie kół

Post autor: Pawlo »

Miałem robione całe tylne koło. Jedynym problemem było wykręcenie dwóch szprych na wzór do dorobienia. Nawet bym się nie zastanawiał nad kupnem następnego koła, moim zdaniem bezsens, zwłaszcza, że w takiej lub trochę większej cenie można zrobić obecne koło na igłę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Centrowanie kół

Post autor: Gacek »

Zakup dobrego koła za 200 zł to jest naprawdę dobry interes :) piszę z płaszczyzny cen bo zakup pojedynczej szprychy w ASO nie wchodzi w rachubę tylko komplet to jakieś 300 -400 zł obręcz tez wychodzi w zbliżonej cenie wiec jak jest tylko okazja wyrwać dobre koło w takiej cenie to nie pozostaje nic jak tylko cieszyć się ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Centrowanie kół

Post autor: ArturS »

Przy takiej cenie szprych, lepiej kupić nówkę felę excela, do tego jakiegoś paścia, żeby tylko odzyskać piastę (łożyska dajemy nowe, są tanie) i oddać Królowi do zaplecenia - zamknie się w 600zł, a jest nóweczka sztuka. Oczywiście 6 stów drogą nie chodzi, ale ja się dość szybko poddałem, bo teoretycznie lepsze sztuki na allegro chodziły powyżej 400zł (mowa o 18' do XT), a po oględzinach wychodziło, że taki sam złom jak moje :klnie: Jak mi pójdzie szprycha od Króla, to mogę dokupić zawsze, choćby jedną sztukę. A do tego szprycha grubsza niż oryginał. Pisałem już o tym w innym temacie.
Obrazek

Obrazek
vertus72
Po kostki w błocie
Posty: 173
Rejestracja: 08 lut 2012, 17:44
Motocykl: Yamaha TT600R '98
Lokalizacja: Łódź

Re: Centrowanie kół

Post autor: vertus72 »

http://www.bartnik.com.pl jeszcze nie zadzwoniłem, ale już znalazłem :-), może wcale tak drogo nie wyjdzie.

Tak z forum XTZ:
Kiedyś na forum bodajże Dr natrafiłem na firmę produkująca między innymi szprychy do motocykli. http://www.bartnik.bigduo.pl/Napisałem do nich, mogą zrobić dowolne szprychy, wystarczy podesłać do nich wzór.Cytat z ich odpowiedzi:"Witammożna przesłać wzór szprychy bądź podać dokładne wymiary tzn. średnicę na gwincie szprychy oraz długość od zagięcia od strony wewnętrznej do końca gwintu ( kąt standard około 90 stopni jeżeli jest inny należy go podać oraz długość zagiecia) , koszt uzalezniony jest od grubości na gwincie ( M)M3 , M3,5 - 1,50 zł szprycha z nyplemM4 - 2,00 złM5- 3,00 zł"Myślę, że powinno to w zupełności rozwiązać problemy z brakującymi szprychami
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Centrowanie kół

Post autor: Gacek »

Jak dla mnie zbyt atrakcyjnie cenowo to wygląda aby mogło być prawdziwe :? .
Szkoda ze zdjęcia na stronce mają w niskiej rozdzielczości :( .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ