Wymiana klocków przód

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Wymiana klocków przód

Post autor: jeton »

Witam.

Tył już sam wymieniłem dzięki opisowi na tym forum :)

Teraz przyszedł czas na przód. Ktoś mi powie krok po kroku jak najszybciej wymienić klocki?

Trzeba zdjąć koło? Czy wystarczy jakaś śruba która zwalnia zacisk?

Pozdro
Awatar użytkownika
Piekny
Po kostki w błocie
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2013, 15:02
Motocykl: Yamaha TT600R 2001 5CH4

Re: Wymiana klocków przód

Post autor: Piekny »

Już Ci pisze:
Odkręcasz śrubkę numer "10" oraz tą identyczną powyżej niej.
Ostrożnie zsuwasz cały zacisk z tarczy. Z trzpienia przechodzącego przez oba zaciski ściągasz zawleczki - numer "5".
Po wysunięciu trzpienia klocki wypadną Ci same do łapki :)

Kod: Zaznacz cały

http://img.partscat.ru/new/power/L/7d/7d031f4658c0f377b2c8577951932106.png
U mnie żadnych z tym problemów nie ma.
Podepnę się tylko pod pytanie:
Mam teraz klocki EBC i mają jeszcze sporo mięcha ale potwornie piszczą przy hamowaniu kiedy mocniej się je naciska.
Kumpel twierdzi ze są "twarde i sportowe" i tak muszą. Czy aby na pewno? :/
Zastanawiam się nad wymianą tylko nie mam pojęcia na jakie się zdecydować?
maciek_tt6
Po kostki w błocie
Posty: 127
Rejestracja: 10 lut 2011, 08:18
Motocykl: yamaha tt 600e
xtz660
Lokalizacja: DKA

Re: Wymiana klocków przód

Post autor: maciek_tt6 »

Miałem ten sam problem z tymi klockami, kolega dobrze ci mówił że są twarde ale tarcze też lecą przez to szybciej bynajmniej u mnie i ja zakładam firmy delta może i chińszczyzna ale sprawdzona na przedzie i tanie lub trw lucas. Nową tarcze z przodu mam i te klocki i nie ma żadnych pisków i po 10tyś km za dużo nie widać zużycia tarczy.
romet 6szt. > simson s-50 > etz 150 > jawa 350ts >jawa 350 > etz 250 > 2x etz 251 > dr600 > xtz 660 > bandit 1200S > dr 650r > tt 600e, xtz660
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Re: Wymiana klocków przód

Post autor: jeton »

Wielkie dzięki Piękny! We wtorek wymieniam bo czekam właśnie EBC ;) Co do piszczących klocków to ja stosuje smar miedziany, smarujesz klocki przy zakładaniu tym smarem. On zawiera drobiny miedzie i podobno dopasowuje klocek do tarczy, i wtedy nie piszczą. Przez pierwszy kilometr moto hamuje jak pociąg a później jak żyletka. Tym samym smarem smarujesz zewnętrzną powłokę klocka która styka się z tłoczkiem. Można też smarować prowadnice. Ale nie tłoczek itp.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana klocków przód

Post autor: Pawlo »

jeton pisze:Co do piszczących klocków to ja stosuje smar miedziany, smarujesz klocki przy zakładaniu tym smarem. On zawiera drobiny miedzie i podobno dopasowuje klocek do tarczy, i wtedy nie piszczą.
Hehe, klocków jeszcze nie smarowałem nigdy i nie widzę takiej potrzeby :) Poza tym w TT/TTR charakterystycznie piszczy przedni hebel, właściwie to chyba dzwoni tarcza przy niskich prędkościach. Słyszałem to już w wielu sprzętach, u mnie jest tak samo, np. na tym filmiku to słychać:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mXI_W6toBMw[/youtube]
Obrazek
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Re: Wymiana klocków przód

Post autor: jeton »

Mam jeszcze pytanie o tłoczek. Bo zauważyłem że jest w środku dziura (w tłoczku).

Gdzie i jaki tłoczek najlepiej kupić? Są jakieś zamienniki? Ciężko się go wymienia?
fazzixd
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 06 kwie 2014, 18:02
Motocykl: Yamaha Tt 600 S Belgarda

Re: Wymiana klocków przód

Post autor: fazzixd »

podpinam sie do tematu, jak wyciągnąć bolec zabezpieczajacy klocki, aby nie wypadly ? jest on wkrecany, czy wystarczy go wybić?
Rico
Czyścioch
Posty: 13
Rejestracja: 28 kwie 2013, 11:11
Motocykl: TT 600 E Belgarda
Lokalizacja: LBL

Re: Wymiana klocków przód

Post autor: Rico »

Nie jest wkręcany, wystarczy wybić.
ODPOWIEDZ