Wymiana opony tył - pierwszy raz:)

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymiana opony tył - pierwszy raz:)

Post autor: mlody »

A może e-09? Też nie jest jakoś mocno agresywny. Może nie będzie tak szybko znikał na czarnym :niewiem:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Wymiana opony tył - pierwszy raz:)

Post autor: Gacek »

fakir pisze:Właśnie szukam kostek które sprawdza się w terenie, ale nie beda znikac na asfalcie.
Te micheliny będą ok? Jakieś jeszcze inne propozycje?
- jak dla mnie nie ma opony która zaspokoiła by pełnego kontaktu w jeździe off -em a ty oczekujesz jeszcze żywotności na asfalcie :roll: .Nie posiadałem tez opony na asfalt która umożliwiała by mi pełną satysfakcję z trakcji .Musisz wypracować sobie jakiś własny kompromis coś kosztem czegoś :) .
Osobiscie jak bym sie miał bujac po asfalcie z dozą off to wsadził bym metzelera 3 sahara ale dla off to tylko suche szutry , Przy bardziej ekstremalnym off to METZELER SIX DAYS EXTREM , tyle ze tobie to nie wlezie w wahacz :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana opony tył - pierwszy raz:)

Post autor: Pawlo »

AC10 polecam zawsze i wszędzie, przodu nie udało mi się jeszcze zjechać pomimo częstego latania na kostkach po asfalcie.
Obrazek
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: Wymiana opony tył - pierwszy raz:)

Post autor: Michaels19 »

ja dziś zmieniałem mitasy e08 na ac10 i cięzko było twarde bardzo te gumy michelina, z 5 godzin się szarpałem od rozkręcenia do złożenia moto do jazdy, przód zawsze bez problemów idzie ale na tyle juz miałem chwile słabości i chciałem dać sobie spokój,
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Wymiana opony tył - pierwszy raz:)

Post autor: szpadyzor45 »

A mi się zawsze wydawało, że te AC 10 są mięciutkie. Opone przed zakładaniem dobrze jest mocno ogrzać - zimą na grzejniku a latem na słońcu to wchodzi bez oporu.
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: Wymiana opony tył - pierwszy raz:)

Post autor: Michaels19 »

mitasy które zdjąłem to są miękkie i jak je zakładałem w tamtym sezonie to poszło raczej lajtowo, a ta ac10 na tyle dała mi popalić , ale dzisiaj w terenie polatałem to robi robotę w piach już się nie boje wjechać pełną piz...
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana opony tył - pierwszy raz:)

Post autor: Pawlo »

Dobrze wysmarować jakimś specyfikiem i musi wejść. Ale i tak samemu zawsze jest trochę roboty, zwłaszcza jak się rzadko robi i nie ma wprawy ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ