Jakie opony do jazdy po asfalcie?

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Jakie opony do jazdy po asfalcie?

Post autor: KrisDOA »

Obecnie mam z tyłu AC-10 i z przodu Mitas-C19. Na tył mam nową E-09 Mitasa do przekładki bo AC-10 szkoda na czarnym zajeżdżać, ale nie wiem co na przód zapodać. W tym linku gość ma ciekawe opony http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... mWtIN0sPRI . Co byście polecili bo w zakrętach na asfalcie nawet jadąc powoli dziwnie się sprzęt prowadzi albo ja za wolno biorę zakręty :panika:
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jakie opony do jazdy po asfalcie?

Post autor: ArturS »

Do E09 dobrze pasuje TKC80 - trzyma na czarnym jak szalona. Jeśli ma być bardziej off, to E09, motoz desert, czy tania CST C755, którą będę zakładał na dniach do tenerki. Na razie takowa jeździ w żonowym XT, jakieś 90% to tylko asfalt, a po 2000km wygląda jak poniżej
Obrazek

Obrazek

Jak dla mnie na czarnym trzyma baaardzo dobrze. Znajomy w KLE 500 (ponad 200kg) najpierw założył AC10 i nie dało się na tym jeździć (za ciężki moto), później E09, ale narzekał na trakcję na asfalcie i ostatecznie skończyło się na C755. Z tyłu ma E09. Zadowolony bardzo.
Jest jeszcze Dunlop D952 - to kolejna opona, którą założę po CST. Póki co zarówno z TKC, jak i z motoza byłem bardzo zadowolony. Na TKC zrobiłem 11tys.km (nadal nadaje się do jazdy), a na motozie blisko 9tys.km, ale zabiłem ją na ostatnich 1000-1500km ostrej jazdy po mieście.
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Jakie opony do jazdy po asfalcie?

Post autor: KrisDOA »

Dzięki za rady. Na przód kupię CST C755. Czyli Mitas E-09 nadaje się na asfalt?
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jakie opony do jazdy po asfalcie?

Post autor: ArturS »

KrisDOA pisze:Dzięki za rady. Na przód kupię CST C755. Czyli Mitas E-09 nadaje się na asfalt?
U mnie źle traktowana E09 ma już 10tys.km i zostało sporo mięcha. U znajomego w trampku wytrzymał blisko 15tys.km.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Jakie opony do jazdy po asfalcie?

Post autor: mazi »

ArturS pisze:Do E09 dobrze pasuje TKC80 - trzyma na czarnym jak szalona. Jeśli ma być bardziej off, to E09, motoz desert, czy tania CST C755, którą będę zakładał na dniach do tenerki. Na razie takowa jeździ w żonowym XT, jakieś 90% to tylko asfalt, a po 2000km wygląda jak poniżej
Zainteresowałeś mnie tą C755, muszę pokukać na nią.
W Transie mam zestaw 2xE09.
Przód leci jak szmata, po lekko ponad 1kkm kostki pościnane (mocno ząbkują). Dodatkowo w terenie praktycznie żadnego trzymania bocznego. Opona gówno wart, jestem z niej solidnie niezadowolony.
Z tyłu e09 nie znika tak w oczach, a ma bardziej bojowe zadanie :-)
Za to huczy przy 70kmph tak, że po kilkunastu kilometrach mam chęć zatrzymać się.
Ogólnie szału nie ma.

Brejdak w XT na tyle ma Mitasa c-02... nie wiem ile nawinął, ale niemało. Opona wręcz stalowa pod względem zużycia. Gorzej gdy ktoś zechce powinklować...
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jakie opony do jazdy po asfalcie?

Post autor: Gacek »

Do jazdy w większości po czarnym odpuścił bym opony typu klocek - dla mnie najbardziej trafiał choinkowy bieżnik jak w metzeler sahara 3 ,haidenau albo dunlop trailmax można pociągnąć na tych oponach lekkim off jak nie jest mokro .Osobiście uwielbiałem sahara 3 miękka guma opona znakomicie się klei po winklach jednak szybko schodzi - Na żadnej oponie którą kiedykolwiek używałem nie udało mi się osiągnąć wyniku >6 kkm wiec tu nie mam za wiele do gadania :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Jakie opony do jazdy po asfalcie?

Post autor: KrisDOA »

Czy możecie potwierdzić, że ta opona jest dętkowa bo sam już nie wiem http://allegro.pl/opona-mitas-130-80-18 ... 20387.html Mitas E-08. Muszę coś na asfalt założyć bo prawko zdałem za 1 podejściem :) a wczoraj w nocy wracałem w deszczu po czarnym i AC10 robiła wszystko żebym tylko zwolnił:)
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jakie opony do jazdy po asfalcie?

Post autor: ArturS »

KrisDOA pisze:Czy możecie potwierdzić, że ta opona jest dętkowa bo sam już nie wiem http://allegro.pl/opona-mitas-130-80-18 ... 20387.html Mitas E-08. Muszę coś na asfalt założyć bo prawko zdałem za 1 podejściem :) a wczoraj w nocy wracałem w deszczu po czarnym i AC10 robiła wszystko żebym tylko zwolnił:)
Jest dętkowa. Zresztą bezdętkową też byś bez problemu założył. Tylko na E08, to spokoju na mokrym asfalcie nie zaznasz :lol: Masz dwa komplety kół, czy chcesz przekładać? Jeśli jeden komplet, a jednak od czasu do czasu chcesz zjeżdżać z czarnego, to się nie pchaj w taką oponę, tylko zakładaj jakąś jodełkę typu E07.
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Jakie opony do jazdy po asfalcie?

Post autor: KrisDOA »

Na obecną chwilę mam tylko jeden komplet kół, ta opona E-07 wydaje się być w sam raz. W ogóle to od czego pasują koła do TT i jakie rozmiary szukać na asfalt?
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie opony do jazdy po asfalcie?

Post autor: Pawlo »

KrisDOA pisze:W ogóle to od czego pasują koła do TT i jakie rozmiary szukać na asfalt?
Ja mam akurat koła od Husqvy TE 410, rozmiar 3,5 cala i 4,5 cala, wchodzą na styk, niestety nie obeszło się bez dorabiania ośki przedniej i dystansów. Pasują też koła od starych YZ i WR.
Obrazek
ODPOWIEDZ