Smarowanie łańcucha o-ring

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
mirecki
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 13 cze 2012, 11:25
Motocykl: XT 600 3TB '94
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Smarowanie łańcucha o-ring

Post autor: mirecki »

A muszą być te zawory nowe? U mnie na złomie zawsze kilka wozów z gazem stoi i każdy taki zawór posiada. Nie pytałem po ile by chcięli ale myślę że ok 15 zł używkę można dostać. Do tego parę dizli z elektrozaworami do paliwa i jedną wizytą na autozłomie za 100 zł całe zamówienie załatwisz.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Smarowanie łańcucha o-ring

Post autor: ArturS »

Ja na to daję gwarancję, wystawiam FV lub paragon, więc wszystko musi być nówka i z papiórem. To samo z wężykami i przewodami miedzianymi. Stąd też centralki będą dostępne bez osprzętu, bo na złomie nie raz za 10zł się wyrywa elektrozawór gazu już z kawałekiem przewodu, a przewody igielitowe dadzą pewnie za darmo. A to dla zainteresowanego 35-60zł w kieszeni. Jak ktoś chce zaoszczędzić, ma czas i chęci, to właśnie tak najlepiej zrobić. U mnie wszystko będzie nówka sztuka, wiec i PLNy za to inne. Z używkami bawił się nie będę, bo ani czasu na grzebanie po złomach, ani na późniejsze tłumaczenie się dlaczego nie działa ;), a tym bardziej żeby na to dawać gwarancję.
mirecki
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 13 cze 2012, 11:25
Motocykl: XT 600 3TB '94
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Smarowanie łańcucha o-ring

Post autor: mirecki »

Hm za 60 zł to może bym się pokusił o seryjną produkcję tego mojego, ale trwało by to sporo a i papieru i gwarancji byś nie dostał.Ale coś takiego myślę że było by lepsze od tego LPG: http://www.xsonic.pl/elektrozawor-paliw ... -2109.html
Obrazek
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Smarowanie łańcucha o-ring

Post autor: ArturS »

ET-3 jest drogi (porównuję do lovato) i cholernie się grzeje. Z ciekawości jutro zmierzę ile pobiera prądu. Lovato max 8W, z pomiarów wyszło mniej.
mirecki
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 13 cze 2012, 11:25
Motocykl: XT 600 3TB '94
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Smarowanie łańcucha o-ring

Post autor: mirecki »

Grzanie i pobór prądu przy włączaniu chwilowym Twoim sterownikiem to chyba nie problem? Zresztą ten zawór z racji zastosowania jest chyba przystosowany do pracy ciągłej? Zresztą nic już nie sugeruję, bo widze, że temat masz zbadany dogłębnie ;)
ODPOWIEDZ