Jakie klocki na przód?

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Jakie klocki na przód?

Post autor: KrisDOA »

Ostatnio miałem dziwny przypadek z przednim heblem, po powrocie z trasy wprowadzałem sprzęt do garażu i mocno się zdziwiłem bo motor ciężko było przepychać, po 10 minutach kilka razy wcisnąłem klamkę i hebel puścił. Dzisiaj rozebrałem zacisk (Brembo) i tłoczki cofają się swobodnie, było nieco syfu przy blaszkach trzymających klocki ale nie jakiś hardcore. Tłoczki przesmarowałem smarem silikonowym dedykowanym do zacisków, wszystko chodziło płynnie ale po kilku kilometrach dalej to samo, hebel przyblokowany i tarcza gorąca. Przepłukałem cały układ nowym płynem i wyleciałem na miasto. Hebel męczyłem zdrowo i wszystko gra. Stary płyn miał ciemnożółtą barwę i chyba była w nim woda bo dziwnie się smużył w słoiku. Wracając do tematu, jakie klocki mam kupić do tego zacisku, klocek od strony tłoczków dostał po dupie i niewiele go zostało, sprzęt jest z 1999 TT Belgarda 4GV-024... na zacisku była data wytłoczona 1997. Czekam na info i pozdrawiam :tt600:
ODPOWIEDZ