TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
Tomas_XRV
Lubiący błoto
Posty: 74
Rejestracja: 26 paź 2015, 22:25
Motocykl: Africa Twin

Re: TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: Tomas_XRV »

ArturS pisze:Podjedź do pierwszego lepszego sklepu z elektroniką i kupisz od ręki. Ja mam jakiś z Conrada, znajomy kiedyś kupił 5szt (opakowanie) i porozdawał po znajomych. Jedyne co, to musiałem dorobić ten "kołeczek", który naciska na czujnik.
No to mój czujnik działa tylko właśnie ten kołeczek sobie pękł:) I klamka go nie wciska.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: Pawlo »

Jak tak patrzę na foto to generalnie wygląda to na klasyczny mikrostyk - np. VW stosuje takich 5 sztuk na jeden zamek drzwi ;) Szukaj pod hasłem mikrostyk, pewnie uda się coś dopasować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomas_XRV
Lubiący błoto
Posty: 74
Rejestracja: 26 paź 2015, 22:25
Motocykl: Africa Twin

Re: TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: Tomas_XRV »

Teraz to ja już w ogóle nic nie rozumiem. :panika:
Pawlo to co podesłaeś to faktycznie jest identyczne jak mój który myślałem że to jest oryginał. Czyli wychodzi że miałem stycznik od drzwi VW :niewiem: Ale tereaz sie zastanawiam dlaczego kiedyś działał a teraz nie. Ten cypek jest za krótki i klamka go nie wciska może kiedyś ktoś dokleił coś i działało.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: Pawlo »

Mikrostyki się wyrabiają i jest to naturalna kolej rzeczy, więc luz. Poza tym nie tylko VW stosuje takie patenty, po prostu jest to wykorzystywane w motoryzacji, a to był tylko przykład. Po prostu ori Yamahy może wyglądać tak samo ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomas_XRV
Lubiący błoto
Posty: 74
Rejestracja: 26 paź 2015, 22:25
Motocykl: Africa Twin

Re: TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: Tomas_XRV »

Raczej na pewno mój to ten sam co z allegro te same oznaczenia i iliść 3 konektorów które w moto tylko dwa były podłączone. Mój stycznik w palcach działa ale klamka nie sięga przycisku. A te z allegro mają taką samą długość tego cypka i mój nie wygląda na uszkodzony. Wcześniej działał sto w klamce może ktoś miał jakiś patent i było tam coś podłożone.
Awatar użytkownika
Tomas_XRV
Lubiący błoto
Posty: 74
Rejestracja: 26 paź 2015, 22:25
Motocykl: Africa Twin

Re: TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: Tomas_XRV »

Temat rozwiązałem tak że do mikrostyku który Pawlo podał dokleiłem kropelką 5mm plastiku z wkładu od długopisu. Powinno zdać egzamin.
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: KrisDOA »

Tomas_XRV pisze:Temat rozwiązałem tak że do mikrostyku który Pawlo podał dokleiłem kropelką 5mm plastiku z wkładu od długopisu. Powinno zdać egzamin.
Oby nie zawiodło kiedyś. Kropelka to słaby klej do tego typu połączeń.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: Gacek »

Tez miał bym obawy :? jak będzie za tobą off cisnął jakiś żubr lub niedźwiedź to będziesz miał niezły pakunek na grzbiecie jak przyhamujesz o tirach nawet nie będę wspominał .Rozbierz ten czujnik dorób sobie element z korka od peta i będzie garażowa zmota pod tytułem poezja ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ