TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
modern25
Po kostki w błocie
Posty: 148
Rejestracja: 04 kwie 2014, 18:19
Motocykl: XTR 660
Lokalizacja: Großendorf / Wiôlgô Wies

TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: modern25 »

Witam jak w temacie . W ogóle go nie mam więc trudno mi coś kupić bo nawet nie wiem jak wygląda.
Czy moze mi ktoś zrobić fotkę swojej klamki jak to jest zamocowane . Podesłać link co mi pomoże . Nigdzie nie mogę kupić takiego z tego włąśnie roku .Starsze są z YAMAHA TT 600 36A 1983 YAMAHA TT 600 36A 1984
ALE JA MAM z 2001 ramę mam 4GV . Zobaczcie czy takie coś jak na tej aukcji będzie pasować ?
http://allegro.pl/czujnik-stopu-przod-y ... 96614.html

Gdze to się podłącza ? ( bo moto jakie kupiłem serducho ma naprawde fajne ale reszta ..... :panika: to jakaś katastrofa rolniko - kowala a nie elektryka ) zresztą plastkiki tez do wymiany w 100% . No ale nie odbiegajmy od tematu .

Wpadł mi taki pomysł że może całe klamki/ hamulce z pompą w tych rocznikach były po prostu montowane z w/w aukcji , Myle sie czy nie?
może kupić całą nową/ inną pompę z bardziej dostępnymi cześciami ?
Poradźcie proszę jak to rozkminić .
Mam domek nad morzem do wynajęcia. Dla motocyklistów kawa, piwo i tańczy nocleg . Władysławowo. Info PW a potem telefon .
sroca
Czyścioch
Posty: 19
Rejestracja: 19 sty 2014, 06:49
Motocykl: TT600E

Re: TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: sroca »

Mam ten sam problem tylko TT600E 96r i zamówiłem coś takiego
http://allegro.pl/czujnik-stopu-yamaha- ... 78458.html
A tu masz jak to będzie wyglądać w moim modelu
http://partsdepot.cz/originalni-dily/mo ... 0E/350721/
Awatar użytkownika
modern25
Po kostki w błocie
Posty: 148
Rejestracja: 04 kwie 2014, 18:19
Motocykl: XTR 660
Lokalizacja: Großendorf / Wiôlgô Wies

Re: TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: modern25 »

tak wyglada na to że to jest to . Bo na samym początki napisali
FABRYCZNIE NOWY CZUJNIK STOPU (PRZY KLAMCE)

do: YAMAHA TT 600 E R RE

roczniki :1985-2004

Czujnik stopu, montowany na kierownicy obok dźwigni hamulca . To małe urządzenie jest dość wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne i zawilgocenie.
Dzięki . Chyba też zamówię :)
Mam domek nad morzem do wynajęcia. Dla motocyklistów kawa, piwo i tańczy nocleg . Władysławowo. Info PW a potem telefon .
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: KrisDOA »

Ja juz swój lutowalem po kimś jak urwałem kabel podczas odpowietrzania hebla. Zwykły mikrostyk jak w myszce komputerowej lub zamku w aucie. Jedyny problem to że działa odwrotnie, domyślnie jest wciśnięty pozycja zero klamki a załącza obwód po wciśnięciu. Koszt wykonania takiego układu to pewnie jakieś 10pln dla elektronika :browar:
Awatar użytkownika
modern25
Po kostki w błocie
Posty: 148
Rejestracja: 04 kwie 2014, 18:19
Motocykl: XTR 660
Lokalizacja: Großendorf / Wiôlgô Wies

Re: TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: modern25 »

do tej klamki pasuje czujnik sprzęgła za 22zł Po zamocowaniu* dziala od razu .
KrisDOA pisze:domyślnie jest wciśnięty pozycja zero klamki a załącza obwód po wciśnięciu. Koszt wykonania takiego układu to pewnie jakieś 10pln dla elektronika
Pewnie masz racje pod warunkiem ze masz w całości cały stycznik a bynajmniej jego obudowę .
Gorzej jak masz tylko klamkę i brak pomysłu co dalej . :) tak jak właśnie miałem ja.
Wiec po kilku nieudanych zakupach różnych czujników praktycznie pasuje bez większych przeróbek czujnik sprzęgła .
* przeróbki to wymyśleć sposób zamocowania czujnika do klamki/pompy przy kierownicy
Mam domek nad morzem do wynajęcia. Dla motocyklistów kawa, piwo i tańczy nocleg . Władysławowo. Info PW a potem telefon .
Awatar użytkownika
Tomas_XRV
Lubiący błoto
Posty: 74
Rejestracja: 26 paź 2015, 22:25
Motocykl: Africa Twin

TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: Tomas_XRV »

Koledzy może ktoś podrzucić link aukcji który czujnik kupic? W ASO 150zl wołają za to g...wno. 98 rok jak coś to robi i tak wyglada oryginał
Obrazek
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: KrisDOA »

W zasadzie to każdy podpasujesz za kilka złotych, tyle żeby działał w "odwrotnej" logice, czyli jak wciskasz klamkę to rozłączasz obwód.
Awatar użytkownika
Tomas_XRV
Lubiący błoto
Posty: 74
Rejestracja: 26 paź 2015, 22:25
Motocykl: Africa Twin

Re: TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: Tomas_XRV »

Nie mam za bardzo weny na rzeźbę. Szukam jakiegoś gotowca albo do delikatnej przerobki
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: ArturS »

Podjedź do pierwszego lepszego sklepu z elektroniką i kupisz od ręki. Ja mam jakiś z Conrada, znajomy kiedyś kupił 5szt (opakowanie) i porozdawał po znajomych. Jedyne co, to musiałem dorobić ten "kołeczek", który naciska na czujnik.
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TT 600 E z 2001r. Czujnik stop. Przód

Post autor: mlody »

KrisDOA pisze:W zasadzie to każdy podpasujesz za kilka złotych, tyle żeby działał w "odwrotnej" logice, czyli jak wciskasz klamkę to rozłączasz obwód.
To się nazywa włącznik normalnie zamknięty :)
ODPOWIEDZ