Pompa hamulcowa tył Brembo - cieknie

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Pompa hamulcowa tył Brembo - cieknie

Post autor: KrisDOA »

Niedawno wymieniłem płyn hamulcowy i odpowietrzyłem układ, podniosłem nieco wyżej dźwignie hamulca poprzez regulację na końcu śruby wychodzącej z pompy. Teraz ta śruba jest mokra od płynu hamulcowego, przez tydzień ubył prawie cały zbiornik. Wydaje mi się że puszcza taka gumowa osłonka na dole pompki i nie wiem czy próbować dokręcić nakrętkę od niej (pierwsza od strony pompy) bo nawet nie drgnie, obraca się razem ze śrubą. Pompka to Brembo, wołałbym zrobić to raz a dobrze niż dolewać płynu 1 na tydzień.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Pompa hamulcowa tył Brembo - cieknie

Post autor: ArturS »

Osłona na zewnątrz chroni jedynie przed kurzem i wodą, natomiast płyn trzyma kolejna uszczelka. Jeśli cieknie płyn po tym, jak zmieniło się położenie dźwigni, to wychodzi że jednak wody z dala nie trzymała i skorodowała powierzchnia cylinderka. Pompa na stół, rozbierz na czynniki pierwsze i będzie wiadomo co w trawie piszczy.
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Pompa hamulcowa tył Brembo - cieknie

Post autor: KrisDOA »

No dobrze rozbiorę i co dalej? Na allegro nie ma zestawów naprawczych, gdzie kupić uszczelki mogę?
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Pompa hamulcowa tył Brembo - cieknie

Post autor: KrisDOA »

Pomoże ktoś? Napisałem do http://yamaha-czesci.pl/ zobaczymy.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Pompa hamulcowa tył Brembo - cieknie

Post autor: glina »

Tu może być taniej : http://partsdepot.cz/
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Pompa hamulcowa tył Brembo - cieknie

Post autor: KrisDOA »

Rozebrałem pompę, było w niej dużo syfu, wszystko ładnie wyczyszczone a uszczelki na tłoczku nie wyglądają na uszkodzone. Przypomnę tylko że 2 tygodnie wcześniej wymieniłem płyn, tzn. przepompowałem układ świeżym i hebel był naprawdę mocny jak na tył. Po złożeniu wszystkiego do kupy nie mogę odpowietrzyć układu, pedał robił się twardy po 5 wciśnięciach dźwigni ale po zluzowaniu odpowietrznika ledwo co kapało płynem, przy wcześniejszej wymianie płyn pryskał z dużą siłą. Po godzinie walki i przepompowaniu litra płynu rozebrałem pompkę jeszcze raz i złożyłem na nowo, wszystko wydaje się być OK ale teraz dźwignia miękka jak szmata a układu nie idzie odpowietrzyć, nawet płyn nie schodzi ze zbiorniczka. Próbowałem strzykawką 20ml ale chyba za mała jest bo tylko wkoło nypla się rozlewał płyn. Macie jakiś patent na odpowietrzenie tylnego hebla? Jak wielka musi być strzykawka żeby płyn wtłoczyć od tyłu? Podczas wpuszczania płynu od strony odpowietrznika dźwignia musi być w stanie spoczynku rozumiem, martwi mnie że mimo wciskania pedału w ogóle płyn nie schodzi ze zbiorniczka, pompkę przed montażem przewodów zalałem płynem ale to nie powinno nic zmienić.
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: Pompa hamulcowa tył Brembo - cieknie

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

Popuść regulację żeby tłok pompy cofnął się do końca(pełen zakres pracy) i wtedy próbuj , jak jest problem z odpowietrzeniem a jest (wypchnięty ) tłok w zacisku, odkręć odpowietrznik, wciśnij hamulec i wepchnij tłok. wypchniesz powietrze z zacisku ,powinno pomóc . Potem podreguluj pompę (jej skok) i nic innego tam nie zdziałasz :roll:
Tecza
Po kostki w błocie
Posty: 226
Rejestracja: 18 paź 2013, 08:36
Motocykl: XT 43f
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Pompa hamulcowa tył Brembo - cieknie

Post autor: Tecza »

duza strzykawka (osobiście kupiłem największa w aptece ) ewentualnie próbować postukać po pompce i zacisku czasem pomaga.
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Pompa hamulcowa tył Brembo - cieknie

Post autor: KrisDOA »

Zrobione, pompa już nie cieknie i odpowietrzyłem układ w końcu. Miałem popękany przewód od zbiorniczka do pompki, przez co układ zasysał powietrze :wtf: Wyczaiłem dopiero jak zacząłem walić dużą strzykawką płyn do układu. Trochę się trzeba napompować zanim układ będzie całkiem odpowietrzony:)
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Pompa hamulcowa tył Brembo - cieknie

Post autor: KrisDOA »

Pompa nie cieknie, hebel jak brzytwa jednak jest inny problem. Hamulec się blokuje, tarcza się grzeje i czuć wyraźnie jaki stawia opór, ciężko przepchać motor jak się zblokuje. Po chwili klocki puszczają i jest ok. Wyczaiłem że dzieje się tak nawet gdy w ogóle nie wciskam hamulca??? Żeby całkiem zdemontować zacisk muszę chyba zdjąć koło bo innej opcji nie widzę? Żeby cofnąć tłoczek trzeba użyć mega siły, ale i tak wystaje ok 4mm żeby cofnąć głębiej trzeba luzować odpowietrznik. Na weekend planuję naprawić ten zacisk może macie jakieś sugestię? Płyn zaleję świeży bo ten zakipiał pewnie. Zastanawiam się czy to nie pompa jednak nadal nie domaga. Już wolałem jak był słaby ten hebel, bo teraz go wogóle nie dotykam a po paru kilometrach potrafi sam się zblokować...
Ostatnio zmieniony 22 maja 2014, 21:57 przez KrisDOA, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ