obracająca się sztyca dolnej półki TTR600

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

obracająca się sztyca dolnej półki TTR600

Post autor: kubas9311 »

Witam. Jako, że kierownica zaczęła ciężej chodzić zabrałem się za sprawdzenie łożysk główki ramy i tutaj pojawia się problem. Po zdjęciu już górnej półki nakrętka ta górna z tą tuleją strasznie ciężko się odkręcała, w pewnym momencie całkiem stanęła i zamiast obracać się to obraca się cała sztyca;/ o co tutaj chodzi, jak to teraz odkrecić? Czy to normalne, że ta nakrętka tak ciężko chodzi? Dodam, że na początku idzie zrobić ze 2 obroty przy użyciu ręki dopiero później idzie coraz ciężej. Ta nakrętka pod nią idzie lekko po tym samym gwincie;/ proszę o pomoc! jeszcze jedno pytanko gdzie dostanę za dobre pieniądze łożyska główki ramy wraz z uszczelniaczami bo dolne łożysko jest zasyfione, puścił uszczelniacz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: obracająca się sztyca dolnej półki TTR600

Post autor: kubas9311 »

poradziłem sobie z tym, a teraz kolejne pytanie niestety zniszczyłem dolny simering, ten pod łożyskiem przy dolnej półce i nie mogę odczytać jego wymiarów, ma ktoś może taki simering i mógłby podać mi jego wymiary lub model, czy u góry tez jest simering?
ODPOWIEDZ