Jakie opony do TTR ??

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
mnich_88
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 15 kwie 2014, 12:04
Motocykl: Yamaha TT600R

Re: Jakie opony do TTR ??

Post autor: mnich_88 »

Czyli jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego tak? Rozumiem ze nie ma dobrych opon w teren ale zeby tez nie konczyly sie szybko na asfalcie lub nie slizgaly sie po mokrym
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jakie opony do TTR ??

Post autor: Gacek »

mnich_88 pisze:Czyli jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego tak? Rozumiem ze nie ma dobrych opon w teren ale zeby tez nie konczyly sie szybko na asfalcie lub nie slizgaly sie po mokrym
raczej wszystko na to wskazuje :) .Jak lubisz off to możesz spróbować six days extrem lub michelin copetition 3 podobny bieznik przy odrobinie wyczucia i wjezdzenia te gumy dają. radę w każdych warunkach
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie opony do TTR ??

Post autor: Pawlo »

Od siebie mogę polecić komplet Michelin AC10, czyli kostki z homologacją na drogi. Przelatałem na nich jakieś 6kkm (niestety większość po asfalcie :oops: ) - przód wygląda wzorowo jak na moją jazdę, lekko podcięty (starty pod skosem) od mocnych hamowań na czarnym, a tył to jakieś 60% zużycia bez żadnych wyrwanych kostek pomimo ostrej jazdy po czarnym. Jeśli chodzi o przyczepność na czarnym to jak dla mnie super, miałem wcześniej Mitasy C12 i C15 i była tragedia, szczególnie na mokrym asfalcie jak to na Majtasie ;) W terenie porównywalnie. Lata tutaj kilka osób na tym i opinie podobne. Dużo więcej nie napiszę, bo zdecydowanie za mało tych opon przerobiłem, ale myślę, że są warte uwagi, cenowo też nie ma tragedii.

Tutaj znajdziesz jeszcze kilka opinii o oponach: viewtopic.php?f=24&t=665&start=70
Obrazek
Awatar użytkownika
Hard095
Lubiący błoto
Posty: 30
Rejestracja: 10 lut 2014, 18:29
Motocykl: TTR 600

Re: Jakie opony do TTR ??

Post autor: Hard095 »

Ja jeżdżę na mitasach c19 wytrzymały 1,5 roku zdarte jak sliki kostki nie pourywało nawet na gumie jak sie lata.Zawsze jeżdżę do końca dobra zabawa jest przód,tył lata prawo,lewo ale wtedy uczę się opanować moto,a różnica jaka daje zakup nowych opon jakby były warte milion dolców ;p
Awatar użytkownika
Peck
Lubiący błoto
Posty: 77
Rejestracja: 12 paź 2010, 16:06
Motocykl: Yamaha TT600R
Yamaha TDM 850
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakie opony do TTR ??

Post autor: Peck »

Ja latam na Mitas C04 tył.
Ale na asfalcie to tylko aby się do offroad-u doczołgać.
Koledzy latają w KTM EXC na Michelinach AC10 i na asfalcie jest o niebo lepiej jak na Mitasie, ale z błota to ja się lepiej wygrzebuje.
No i AC10 nie znikają na czarnym za szybko.
Pozdrawiam
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Jakie opony do TTR ??

Post autor: szpadyzor45 »

Również polecam AC 10 - w offie przyzwoicie gryzie a na twardym nie znika w oczach.
ODPOWIEDZ