Jakie opony do TTR ??

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
mnich_88
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 15 kwie 2014, 12:04
Motocykl: Yamaha TT600R

Jakie opony do TTR ??

Post autor: mnich_88 »

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem opon już pod kątem przyszłego sezonu, bo moje kostki nikną w oczach i niebawem się skończą. Teraz mam hard kostki ale jak się okazało latam dużo po asfaltach i potrzebuję coś uniwersalnego (jakieś 60% las, szutry itp, 40% asfalt). Oczywiście budżet jest ograniczony i szukam czegoś tańszego. Zastanawiałem się nad oponkami MITAS e07 co o nich sądzicie, czy jest jakaś cenowa alternatywa? mogą to być opony bardziej terenowe od tych mitasów, ale nie 100% kostka. Na przód wiadomo 90/90, a na tył jak radzicie 130/90 czy 140/80 ??
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jakie opony do TTR ??

Post autor: ArturS »

Jodełką zupełnie zamkniesz sobie drogę do sprawnej jazdy w terenie. Delikatnie traktowany na asfalcie mitas E09 wytrzymuje w singlu 9-12tys.km. Przednia CST C755 też spokojnie zrobi te 6-10tys. (moja ma obecnie prawie 8tys.), motoz desert wytrzymał mi 12tys.km, a TKC80 (najlepsza kostka na asfalt, bo to prawie szosówka) poszła z poprzenim motkiem z przebiegiem coś ok 13tys.km i jeszcze trochę pojeździła, a kupiłem ją używaną. Ja w ok 70-80% jeżdżę po asfalcie, z kostek nie zrezygnuję. Zestaw za ok 370zł, swoje robi, na asfalcie nie znika. Na E07 też pojedziesz, ale wystarczy trochę piachu, luźnego kamora, czy polnej drogi po deszczu i o trakcji zapomnij. Oczywiście jak chcesz się pobawić na czarnym w jazdę na gumie i różne tam takie bliższe SM niż enduro, to jaka by ta kostka nie była, zniknie w oczach. To już Piekny może potwierdzić jak szybko można wykończyć tylnego gumiaka :mrgreen:
giermo
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:57
Motocykl: R1150GS i TT600E
Lokalizacja: LC

Re: Jakie opony do TTR ??

Post autor: giermo »

dzisiaj założyłem oponki CST C755 na przód i tył, używam tych opon również w drugim moto, robi robote w piachu i błocie na asfalcie dobrze trzyma bo miękka za te pieniądze nie wiem czy jest inna alternatywa 290 zł dwie nówki sztuki myślę, że warto :tt600:
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jakie opony do TTR ??

Post autor: ArturS »

Na tylcu C755 nie przypadła mi do gustu. Za miękka guma, za wysokie i za cienkie kostki, przez co na winklach tyłek chodził jak chciał :? No i po 4500km z tyłu zostało może z 4mm bieżnika, gdzie przód założony w tym samym czasie ledwo dotarty ;) Ale w piachu i błocie cacy :D
Awatar użytkownika
mnich_88
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 15 kwie 2014, 12:04
Motocykl: Yamaha TT600R

Re: Jakie opony do TTR ??

Post autor: mnich_88 »

Giermo w jakich rozmiarach kupiles te gumy?? Bo szukam i widze tylko calowe. I gzie w takiej cenie ??
Awatar użytkownika
mnich_88
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 15 kwie 2014, 12:04
Motocykl: Yamaha TT600R

Re: Jakie opony do TTR ??

Post autor: mnich_88 »

Patrząc po bieżnikach proponowanych przez was opon najlepszy dla mnie to chyba TCK80, ale cena za wysoka, więc chyba kupię przód i tył e09
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie opony do TTR ??

Post autor: Krzsiek »

Mitas jak to on, co z tego ze malo schodzi jak na mokrym mozna sie zabic. Szczegolnie z przodu a i z tylu tez.

Mam teraz dunlopy D952 i polecam. W piachu ciagna, na asfalcie bez problemu moge sie klasc, kostki nie znikaja nie wiadomo jak i duzo nie kosztuja. Opinie wsrod innych tez maja dobre.
Jedyny minus dla formalistow to taki ze nie ma na nich homologacji na drogi.
giermo
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:57
Motocykl: R1150GS i TT600E
Lokalizacja: LC

Re: Jakie opony do TTR ??

Post autor: giermo »

e09 na przodzie + deszcz = :panika: :gleba:
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jakie opony do TTR ??

Post autor: ArturS »

Motoz Desert jest pod tym kątem jeszcze "lepszy" :lol:
giermo
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:57
Motocykl: R1150GS i TT600E
Lokalizacja: LC

Re: Jakie opony do TTR ??

Post autor: giermo »

mnich_88 pisze:Giermo w jakich rozmiarach kupiles te gumy?? Bo szukam i widze tylko calowe. I gzie w takiej cenie ??

4.60-18 i 3.00-21 cena koleżeńska ale normalnie nie powinna się zbytnio różnic :tt600: :goodjob:
ODPOWIEDZ