KOŁO TYLNE zamiana na mniejsze TT 600 E

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
modern25
Po kostki w błocie
Posty: 148
Rejestracja: 04 kwie 2014, 18:19
Motocykl: XTR 660
Lokalizacja: Großendorf / Wiôlgô Wies

KOŁO TYLNE zamiana na mniejsze TT 600 E

Post autor: modern25 »

witam .
Jakos nei chce mi się wierzyć ze tego tematu na forum nie ma jeszcze .. Szukałem i szukałem i nie znalazłem wiec zadaje pytanie może ktoś podeśle link albo odpowie .

Chodzi mi o zamianę tylnego koła w TT600e z 2001r rama 4gv ( 1995?6? rok zapominałem :P) na jakies najlepiej mniejsze albo po prostu inne bez tej dużej piasty z tyłu ale czy idzie zamienić bez zmiany hamulców czy jakiejs wielkiej rzeźby ? jakieś propozycje :)?
Powód mam oprócz mojego widzi mi się to taki ze jakoś mi się nie podoba takie duże tylne koło .
Mam domek nad morzem do wynajęcia. Dla motocyklistów kawa, piwo i tańczy nocleg . Władysławowo. Info PW a potem telefon .
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: KOŁO TYLNE zamiana na mniejsze TT 600 E

Post autor: Gacek »

Rozumiem ze przeszkadza ci rozmiar piasty ? a nie wielkość koła :|
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
modern25
Po kostki w błocie
Posty: 148
Rejestracja: 04 kwie 2014, 18:19
Motocykl: XTR 660
Lokalizacja: Großendorf / Wiôlgô Wies

Re: KOŁO TYLNE zamiana na mniejsze TT 600 E

Post autor: modern25 »

wolałbym wymienic całe kolo na cal mniejsze. A co samą piastę tez idze wymienić na inną pasującą do wahacza zębatki , hamulca ? Na 100% wymana szprych to jest oczywiste .
Mam domek nad morzem do wynajęcia. Dla motocyklistów kawa, piwo i tańczy nocleg . Władysławowo. Info PW a potem telefon .
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: KOŁO TYLNE zamiana na mniejsze TT 600 E

Post autor: Pawlo »

Możesz wrzucić jakieś koło ala supermoto. Moim zdaniem totalnie bezsensowna rzeźba + dodatkowo ograniczony wybór opon. Pamiętaj, że piasta nie jest w osi obręczy, z tego powodu gniazda pod szprychy nie są pod takim samym kątem. Jeśli chodzi o rozmiar piasty to w TT-S jest mniejsza ze względu na brak zabieraka zębatki.
Obrazek
Awatar użytkownika
modern25
Po kostki w błocie
Posty: 148
Rejestracja: 04 kwie 2014, 18:19
Motocykl: XTR 660
Lokalizacja: Großendorf / Wiôlgô Wies

Re: KOŁO TYLNE zamiana na mniejsze TT 600 E

Post autor: modern25 »

no ale z tts do TTe bedzie pasować całe koło bez przeróbki mocowań czy hamulców ?
Chodzi mi o to że te moje koło jest praktycznie nie do zdobycia w jakiejś normalnej cenie i stanie żeby kupić 2gie . Więc myślałem żeby wymienić tylne koło na jakies bardziej popularne koło/ rozmar co w razie czego choć szprychy będzie można kupić a nie jak w pojeb... TTE nic nie pasuje jakieś popierdol.. rozmary szprych .
tylko nie chce mi się przerabiać i rzeźbić raczej chodzi mi o PLUG and PLAY
Mam domek nad morzem do wynajęcia. Dla motocyklistów kawa, piwo i tańczy nocleg . Władysławowo. Info PW a potem telefon .
ODPOWIEDZ