tylne koło TTE zamiana na inne koło

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: tylne koło TTE zamiana na inne koło

Post autor: mlody »

To że gwint jest walcowany to wiedziałem, tylko nie pomyślałem, że będzie taka różnica w średnicach.
Zamawiałem dosyć niedawno i Pani przez telefon powiedziała mi, że najgrubsze jakie może mi zaoferować to M4 po 3zł za sztukę.
Póki co rozebrałem całe koło i porobiłem podkładki do piasty, żeby wyeliminować luz szprychy w otworze. Zaplotłem i wycentrowałem na nowo, ale nie wiem jak długo to wytrzyma.
Tak go wygląda mniej więcej:
Obrazek

Od wewnętrznej strony są trochę inne. Ze stożkiem zewnętrznym, tak żeby były osadzone w piaście.
Awatar użytkownika
modern25
Po kostki w błocie
Posty: 148
Rejestracja: 04 kwie 2014, 18:19
Motocykl: XTR 660
Lokalizacja: Großendorf / Wiôlgô Wies

Re: tylne koło TTE zamiana na inne koło

Post autor: modern25 »

mo ja dziś dzwoniłem zaraz po przeczytaniu wcześniejszego posta . I powiedziała ze najgrubsze jakie mają to tak jak pisałem" gwint M5 i szprycha 4,4mm" a czemu myślisz zę będą luzy ? przeciaż jak odpowiednio szprychy naciągniesz to nawet z mniejszym łebkiem szprycha nie powinna mnieć luzu bo jest naciągnięta . No chyba ze łepek jest tak mały ,że przechodzi na wylot przez otwór w piaście
Mam domek nad morzem do wynajęcia. Dla motocyklistów kawa, piwo i tańczy nocleg . Władysławowo. Info PW a potem telefon .
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: tylne koło TTE zamiana na inne koło

Post autor: Pawlo »

Mi koło robił znajomy. Dorabia każde szprychy pod warunkiem, że ma w całości wzór. Nie pamiętam już jaki był rozmiar szprych, chyba wyszło 1mm grubsze od oryginału. Piasta i obręcz była rozwiercana. Obręcz i tak już miała wyrobione gniazda, więc dobrze jej to zrobiło. Koło wygląda mega masywnie i jest napięte jak baranie jaja, można grać jak na harfie :) U niego robił też koło KrisDOA od nas z forum, może ci potwierdzić moją opinię. Polecam gościa każdemu, ale jak ludzie słyszą, że trzeba dać kilka stów za kompletną robotę z centrowaniem i wyważaniem statycznym to odpuszczają temat i wolą przyoszczędzić na szprychach i zaplataniu. I później koło się rozpada nie wiadomo czy ze złego napięcia czy z lichych szprych :facepalm: To, że szprychy mają gwint walcowany to akurat dobrze.

Image
Obrazek
Awatar użytkownika
modern25
Po kostki w błocie
Posty: 148
Rejestracja: 04 kwie 2014, 18:19
Motocykl: XTR 660
Lokalizacja: Großendorf / Wiôlgô Wies

Re: tylne koło TTE zamiana na inne koło

Post autor: modern25 »

a po ile robi takie fajowe szprychy ?
zrobił by mi ?
Mam domek nad morzem do wynajęcia. Dla motocyklistów kawa, piwo i tańczy nocleg . Władysławowo. Info PW a potem telefon .
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: tylne koło TTE zamiana na inne koło

Post autor: mlody »

Pawlo Jakbym miał teraz robić koło to bym pewnie podesłał temu Twojemu znajomemu... Ale jak mówisz chciałem przyoszczędzić
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: tylne koło TTE zamiana na inne koło

Post autor: Pawlo »

modern25 pisze:a po ile robi takie fajowe szprychy ?
zrobił by mi ?
To już się musisz z nim dogadać, na PW podeślę ci namiary.
Obrazek
Awatar użytkownika
modern25
Po kostki w błocie
Posty: 148
Rejestracja: 04 kwie 2014, 18:19
Motocykl: XTR 660
Lokalizacja: Großendorf / Wiôlgô Wies

Re: tylne koło TTE zamiana na inne koło

Post autor: modern25 »

dla równowagi :)
cytaty z forum XTZ
Mateusz Woj napisał" Polecam firmę! Zamówiłem u nich szprychy, super robota. Wymiary przesłałem mailem."
Faza750 'napisał Również korzystałem z usług tej firmy. Przesłałem Im drogą elektroniczną wszystkie wymiary szprychy. Wykonanie było zgodne z moimi oczekiwaniami. Jedną szprychę poddałem próbie gięcia i łamania. Materiał z jakiego była wykonana okazał się dobrej jakości."

forum MZ kudłaty napisał" ąsiad do Pegaza tak kupił. Nie narzeka."

forum SHL rojek > Mam szprychy od Bartnika i polecam. Cena niemała ale jakość pierwszorzędna. Przy okazji mam do sprzedania 72 nowe nyple na szprychy 4mm w ocynku
z tego forum koron1 » 14 sty 2013, o 19:29
Z usług Bartnika korzystałem kilka lat temu, ale w Virago.
Wymieniałem wszystkie szprychy bla bla bla .......Poza tym jestem bardzo zadowolony.
kolejne forum
michał na pytanie że szprychy bartnika pękają odpowiedzał " Mogę zaprzeczyć - znam wiele osób, które używają szprychy od Bartnika i nie narzekają, obojętnie czy są to szprychy proste, czy gięte. Pękanie może być spowodowane niewłaściwym naciągiem (za słabym albo za mocnym)."
kolejny user pisze A stosuję je bardzo długo i do różnych moto.

Mam domek nad morzem do wynajęcia. Dla motocyklistów kawa, piwo i tańczy nocleg . Władysławowo. Info PW a potem telefon .
ODPOWIEDZ