rozkręcenie lagi

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: rozkręcenie lagi

Post autor: Michaels19 »

a jak nabijasz uszczelniacz olejowy jakąś rurką? opisz dokładnie jak mozesz
Lukas G
Lubiący błoto
Posty: 92
Rejestracja: 25 kwie 2014, 13:31
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Radomsko

Re: rozkręcenie lagi

Post autor: Lukas G »

Gacek pisze:Jaki zamiennik ? może ta stronka ci pomoże aby spojrzeć na oliwę przez pryzmat właściwości .http://www.peterverdone.com/archive/lowspeed.htm
A potem najprostszym rozwiązaniem będzie zblendowanie odpowiedniej ilości np z 5 i 10 W ;) .
Stronę znam, tylko żeby mieszać ew znaleźć olej o zbliżonych właściwościach (zamiennik) należ znać właściwości oleju który zaleca producent czyli Liqui Moly racing 7,5W, niestety tego znaleźć nie mogę nigdzie.
Na początku myślałem, że będzie łatwiej, norma SAE 7,5W i z bańki, niestety jak zobaczyłem w tabelkach które podlinkowałeś jak bardzo różnią się właściwości olei z taką normą to mi trochę mina zrzedła.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: rozkręcenie lagi

Post autor: Gacek »

Ja się nigdzie nie spotkałem ze ma być liqui moly :? natomiast jak producent dopuszcza normę SAE to na mój gust można lać wszystko bo to najmniej restrykcyjna norma :) .Jak masz wersję bez regulacji to bym się nie spuszczał w takim typie "lepiej jeździć na tańszej oliwie a częściej ja zmieniać niż drogiej i kisić ja parę sezonów :|
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Lukas G
Lubiący błoto
Posty: 92
Rejestracja: 25 kwie 2014, 13:31
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Radomsko

Re: rozkręcenie lagi

Post autor: Lukas G »

Nie ma lekko, producent nie napisał zalecany olej SAE 7,5W tylko podał nazwę i normę konkretnego oleju o którym pisałem wyżej ;)
U mnie zawieszenie regulowane, odbicie/dobicie a co do częstości wymian to się zdziwiłem bo serwisówka od RE mówi o wymianie oleju co 8 lub 20 godzin w zależności od tego jak jeździmy. Wygląda na to, że olej przedniego zawieszenia będzie chyba na drugim miejscu w kosztach eksploatacyjnych moto, zaraz po paliwie ;)

Żeby nie robić zamieszania, zaraz stworzę nowy wątek z olejami, ilościami i spec do TT600R i TT600RE
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: rozkręcenie lagi

Post autor: Gacek »

Powiem tyle ze przed chwilą przeglądając twój temat w mój motocykl chwale sie masz ttr w wersji kopanej a wiec oliwa zalecana przez manual to Yamaha fork oil 0.1 a to oznaczenie określa oliwę o parametrze 5W :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Lukas G
Lubiący błoto
Posty: 92
Rejestracja: 25 kwie 2014, 13:31
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Radomsko

Re: rozkręcenie lagi

Post autor: Lukas G »

Gacek pisze:Powiem tyle ze przed chwilą przeglądając twój temat w muj motocykl chwale sie masz ttr w wersji kopanej a wiec oliwa zalecana przez manual to Yamaha fork oil 0.1 a to oznaczenie określa oliwę o parametrze 5W :roll: .
To jak przejrzysz jeszcze mÓj temat w dziale zawieszenie, hamulce, ogumienie to zauważysz, że już się zorientowałem w różnicach przedniego zawieszenia z TT600R a TT600RE ;)
Poza tym parametry ww oleju bardziej zbliżone są do 2,5W niż 5W

viewtopic.php?f=43&t=4073 tu masz wsio ;)
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: rozkręcenie lagi

Post autor: Michaels19 »

to ja juz nie wiem co lać :P
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: rozkręcenie lagi

Post autor: Michaels19 »

pytanie trochę z innej beczki, jaki u was odgłos wydaje pracujące przednie zawieszenie ??? bo u mnie jedna laga pracuje głośniej, podczas nacisku słychać taki jakby szelest, co to oznacza ze coś się zużyło?? olej i uszczelniacze wymieniałem, nie pamiętam jak było przed wymianą
Yogy999
Lubiący błoto
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2014, 13:43
Motocykl: Yamaha tt 600 59x
Lokalizacja: Sandomierz

Re: rozkręcenie lagi

Post autor: Yogy999 »

panowie a wie ktoś może ile wchodzi oliwy do TT 59x? i czy wymiana uszczelniaczy wygląda podobnie jak w opisanej na poczatku ttr czyli od gory tylko? pozdr
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: rozkręcenie lagi

Post autor: Dalti »

Gacek pisze:
Michaels19 pisze:no własnie widziałem to wczesniej ale teraz nie wiem czy z 2004 było cos inaczej ze jest 650
Na ile kumam to zależy od wersji ;) TTR z zawiasem Paioli w wersji kopanej 615 ml /160 mm ( 150 - 170 wahadło wg potrzeby uzytkownika ) , w wersji z rozrusznikiem 650 ml /180 mm.
Inna tez zaleca się gęstość oliwy dla kopanej manual zaleca (yamaha fork oil 0.1) to będzie :roll: (odpowiednik 5W ) do drugiego bez wynalazków SAE 7.5 W.
Gacek a skąd te dane, bo w mojej serwisówce niema nic o zaw Paioli. własnie je rozkręciłem i potrzebuje dane co do ilości wlewanego oleju. zauważyłem ze niektórzy podają 635mil.
moto tt600r rok 2001 zaw paioli 46mm kopany.
czyli 615mil 150-170mm?
ODPOWIEDZ