hamulec tył

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: hamulec tył

Post autor: Michaels19 »

płyn wymieniałem, zacisk raczek też ok , jak wymienię to dam znać czy sie poprawiło
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: hamulec tył

Post autor: Michaels19 »

klocki wymieniłem na nowe ale poprawy nie ma, zeby koło zablokować trzeba cisnąć na maksa do spodu co podczas jazy w terenie jest raczej nie mozliwe bo różnie ciało się układa na motocyklu, fakt ze tarczę te mam do wymiany lecz chyba pomyślę zeby zrobić jakąś nakładkę na dźwignię hamulca zeby punkt nacisku mieć wyżej przez co łatwiej będzie osiągnąć opór
Awatar użytkownika
borys125
Lubiący błoto
Posty: 89
Rejestracja: 02 sie 2010, 15:57
Motocykl: XT 600E 3tb '91
Lokalizacja: Sandomierz

Re: hamulec tył

Post autor: borys125 »

Michaels19 pisze:zacisk raczek też ok
Raczej? :roll: Rozkręć, przejrzyj, wyczyść i skręć. Jeżeli hamulce są aż tak słabe to nakładki nie rozwiążą problemu.
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: hamulec tył

Post autor: Michaels19 »

no jeszcze to sprawdzę lecz przy wymianie klocków nie zauważyłem żeby coś kiepsko chodziło, ktoś wie czy zacisk tylny w tt600r da się odkręcić od jarzma??? czy tylko zdejmuje się z jarzmem co wiąże się ze zdejmowaniem koła bo tak zawsze robiłem
fryzjer

Re: hamulec tył

Post autor: fryzjer »

A może przewód jest już na wykończeniu.Oczywiście chodzi o gumowe przewody.Gdzieś czytałem,że jeśli przewód jest stary,to po wciśnięciu hamulca ,potrafi puchnąć.W efekcie,po wciśnięciu klamki/dźwigni nożnej,przewód będzie powiększał swoją "pojemność".Finalnie ,powstanie dużo mniejsze ciśnienie potrzebne do dociśnięcia klocków do tarczy,co odbije się ,na efektywności hamowania.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: hamulec tył

Post autor: Pawlo »

W TTR fabrycznie jest stalowy oplot, więc nie ma mowy o puchnięciu. Może pompa ci umiera i nie daje już ciśnienia jak trzeba. Hebel możesz regulować na gwincie pompy - próbowałeś?
Obrazek
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: hamulec tył

Post autor: Michaels19 »

tak na maxa podregulowana, trzeba będzie chyba cały układ rozebrac i sprawdzić moze pompa tez nie daje juz rady tylko jak ją sprawdzić...
ODPOWIEDZ