hamulec tył

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

hamulec tył

Post autor: Michaels19 »

Pytanie odnośnie tylnego hamulca, jak u was Panowie działa sprawny hamulec?? wiadomo ze jest słabszy od przodu ale u mnie chyba pompa siada gdyż żeby coś poczuć na czarnym trzeba cisnąć ma maxa , na piachu zblokuje koło ale też trzeba mocno dać, regulacja na pompie jest chyba na maxa wykręcona, fanie jakby działało to tak ze tylko lekko musnąć nogą i blokowało, jakieś porady???
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: hamulec tył

Post autor: glina »

W tych sprzętach hamulec tylni nie jest super skuteczny. Mam nowe klocki i tarczę, ale to nie miało nic do rzeczy. Też regulację przy pompie mam prawie na max i trzeba ze znaczną siła przyhamować.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: hamulec tył

Post autor: Pawlo »

Fakt, z tylnym heblem szału nie ma, ale ogromne znaczenie mają klocki. Jak na razie u mnie najlepiej z tyłu hamowały Delta Braking.
Obrazek
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: hamulec tył

Post autor: Michaels19 »

jeszcze trochę okładziny mam, ale jak nowe dam to zobaczę czy się coś poprawi...
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: hamulec tył

Post autor: Gacek »

Nie wiem jak wygląda to w Brembo ale w xt można to" podrasować "tłoczysko na tyle od strony podawanego ciśnienia jest wewnętrznie wyżłobione , wiec ciśnienie podawane przez pompę działa na większa powierzchnię .Zmiana tej powierzchni na mniejszą powoduje ze zmienia się charakterystyka działania tylnego hampla .Może w tt można od tej strony zmodyfikować układ jak ktoś ma preferencje do krótkiego ruchu stopą , tylko po takim modzie należało by się oswoić używania tego na śliskiej nawierzchni :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
luceq
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 21 lip 2014, 19:26
Motocykl: Yamaha tt600r
Lokalizacja: Kępno

Re: hamulec tył

Post autor: luceq »

glina pisze:W tych sprzętach hamulec tylni nie jest super skuteczny. Mam nowe klocki i tarczę, ale to nie miało nic do rzeczy. Też regulację przy pompie mam prawie na max i trzeba ze znaczną siła przyhamować.
W moim przypadku jest odwrotnie. Jeżdżąc w butach enduro nie mam wyczucia i na czarnym jak tylko ledwo hamuję tyłem to koło staje w miejscu przez co bardzo często latam bokiem :lol:
Kuzyn też ma ttr-kę i jego tylni hamulec również jest bardzo wrażliwy więc w naszym przypadku teoria się nie potwierdza
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: hamulec tył

Post autor: Pawlo »

Małe sprostowanie, bo mnie oświeciło. TT-E miały gorszy hebel z tyłu od pozostałych z rodziny TT. Z tyłu nie ma Brembo tylko bodajże Nissin? Klocki są też zupełnie inne. Nie mam pewności odnośnie pompy, ale jeśli nie ma na niej napisu Brembo to też będzie inna. Ot taka ciekawostka nt. kastrowania TT-E ;) Dla mnie hebel jest wystarczający, jeszcze nie miałem potrzeby regulować pompy. Trochę bardziej trzeba go cisnąć na kołach SM, ale i tak przy dobrych klockach nie ma problemu, żeby polatać slajdem po asfalcie.
Obrazek
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: hamulec tył

Post autor: glina »

Pawlo pisze:Małe sprostowanie, bo mnie oświeciło. TT-E miały gorszy hebel z tyłu od pozostałych z rodziny TT. Z tyłu nie ma Brembo tylko bodajże Nissin?
U mnie w TT600E na tyle jak i na przodzie jest brembo. Wątpie, żeby ktoś to sobie sam podmienił.

https://www.bikepics.com/pics/2014/02/2 ... 2-full.jpg
Na pełnej rozdzielczości można rozpoznać logo brembo.
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: hamulec tył

Post autor: Michaels19 »

u mnie w ttr jest brembo ale szału nie ma bo trzeba na maxa cisnac
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: hamulec tył

Post autor: Pawlo »

Glina, akurat trafiłeś tą z Brembo. Nie mogę znaleźć dokładnie w którym roczniku był Nissin, ale był na pewno i to jakoś chwilowo. W necie niestety brak dokładniejszych danych, katalogi z klockami wskazują roczniki 93-95 dla Nissina i 94-04 dla Brembo :niewiem: Pompy z tego co widzę były takie same. Ciekawe w sumie jaka była różnica w hamowaniu.
Foty dla potwierdzenia, Nissin:
Image

I Brembo:
Image

Michaels19, zmieniaj klocki, nie męcz się chłopie :) Oczywiście pozostałe aspekty typu wymiana płynu i zdrowy zacisk pomijam, bo rozumiem, że to wszystko masz? ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ