Mam tylny amor od innego motocykla?

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Mam tylny amor od innego motocykla?

Post autor: Gacek »

ahtaTT pisze:A jaki jest koszt regeneracji i ile sie na takie cos czeka ?
- Aby uzyskać takie info musiał byś odnaleźć ludzi którzy czynią taką " rzeźbę" ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ahtaTT
Lubiący błoto
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2016, 16:07
Motocykl: tt 600

Re: Mam tylny amor od innego motocykla?

Post autor: ahtaTT »

No ale wciąż nie wiem czy od XT sie nada. Mam okazje kupić taki w bardzo dobrej cenie.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Mam tylny amor od innego motocykla?

Post autor: glina »

ahta wysłałem Ci PW nt. człowieka co takie coś może zrobić. Czytałeś ?
ahtaTT
Lubiący błoto
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2016, 16:07
Motocykl: tt 600

Re: Mam tylny amor od innego motocykla?

Post autor: ahtaTT »

Czytałem czytałem dzięki za informacje:-) ale chciałbym się.dowiedzieć czy od xt do tt się nada ten amortyzator
fryzjer

Re: Mam tylny amor od innego motocykla?

Post autor: fryzjer »

Ale to chyba będzie kastrowanie TT.To nie jest tak,że TT,równa się lepsze zawieszenie od XT?.Na forum takie swapy,robione są raczej w odwrotnym kierunku.
ahtaTT
Lubiący błoto
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2016, 16:07
Motocykl: tt 600

Re: Mam tylny amor od innego motocykla?

Post autor: ahtaTT »

Przecież tylny amor się niczym nie różni w tt a w xt. Jesli chodzi o miękkość itp. Chodzi mi po prostu o mocowania
fryzjer

Re: Mam tylny amor od innego motocykla?

Post autor: fryzjer »

A chodzi ci o mocowania.Jak chcesz,to mogę zrobić jutro jakieś zdjęcia poglądowe jak jest on mocowany w 2KF,oraz pomierzyć w miarę możliwości.Na bank mam oryginalny od 2KF.Miałbyś już jakiś punkt zaczepienia
ahtaTT
Lubiący błoto
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2016, 16:07
Motocykl: tt 600

Re: Mam tylny amor od innego motocykla?

Post autor: ahtaTT »

Mam jeszcze pytanie moze nie dokonca zwiazane z tematem. Wiec tak jak pisalem moj amortyzator leje. Chcialem kupic od xt ale nie mam pewnosci czy podejdzie wiec zacząłem szukac od TT ale jest ich malo ( chodzi o ren ze zbiorniczkiem we wnętrz). Ale mam takie drugie pytanie. Robil ktos z was zabieg podniesienia tylnego zawieszenia w TT ? Bo strasznie nisko siedzi ta dupa:-D
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Mam tylny amor od innego motocykla?

Post autor: Gacek »

Witam
Jak zmienisz amortyzator na kompatybilny z systemem wachacza delta box np tt s to załatwisz 2 w jednym ;) .
Sprawny Ohlins od tts po prostu rozwiaze twoje ....nie wiem jak to ując :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Mam tylny amor od innego motocykla?

Post autor: ArturS »

ahtaTT pisze:Mam jeszcze pytanie moze nie dokonca zwiazane z tematem. Wiec tak jak pisalem moj amortyzator leje. Chcialem kupic od xt ale nie mam pewnosci czy podejdzie wiec zacząłem szukac od TT ale jest ich malo ( chodzi o ren ze zbiorniczkiem we wnętrz). Ale mam takie drugie pytanie. Robil ktos z was zabieg podniesienia tylnego zawieszenia w TT ? Bo strasznie nisko siedzi ta dupa:-D
TT-E, TT-S, TT-R, czy TT-RE? Jeśli masz TT-E, to spokojnie możesz kupić amor z XT600 3AJ lub 2KF, ale musisz wymienić górne i dolne mocowanie - potrzebna prasa lub spore imadło i jakieś tulejki. Ale najlepiej gdybyś wrzucił, jak Gacek napisał, amor z TT-S, najlepiej wcześniej go regenerując. Jeśli dupa ma być wyżej, to w przypadku ohlinsa z TT-S jest duuuża możliwość podkręcenia napięcia wstępnego sprężyny. Jeśli R/RE, to z XT nie pasi - inne mocowanie dolne, zupełnie inny typ zawieszenia.
ODPOWIEDZ