Skrzywione mocanie kierownicy czy lagi

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
bandzior125
Czyścioch
Posty: 18
Rejestracja: 28 lip 2015, 15:02
Motocykl: TT 600 E

Skrzywione mocanie kierownicy czy lagi

Post autor: bandzior125 »

Witam. 4miesiace temu kopiłem TT od razu zauważyłem ze kierownica jest skrzywiona ale to nic kupiłem używke ale problem nie zniknął po założeniu okazało sie ze ta jest tez skrzywiona i idealnie tak samo jak ta stara. Wczoraj trochę pojeździłem zaliczyłem glebę i prostowałem kierownice ale zauważyłem ze śruba od lewej lagi a od lagi prawej nie ma takiej samej odległości od kierownicy. Bede wymieniał rury w lagach rdza ich zaczęła brać i uszczelniacze mi poszły przez to. I zastanawiam sie czy kupic nowe rury czy całę zawieszenie używane. Oto zdjecie. Czy możne jest to wina mocowań kierownicy?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzywione mocanie kierownicy czy lagi

Post autor: Krzsiek »

Ale w czym jest problem?
W tym ze masz rurę kierownicy krzywo względem polek, czy masz dodatkowo krzywo półki jadąc prosto?

Posprawdzaj po kolei, kierownice - kładziesz na stole i patrzysz czy jest symetryczna i końcówki są w równej odległości od stołu.
Mocowanie kierownicy - odkręć te trzymacze od polki i zobacz czy nie są zgięte śruby przechodzące przez gumy.

Przy wywrotce mogły się tez przestawić rury w polkach, wtedy wystarcza poluzowanie mocowania lag w polkach przez co powrócą do swoich pozycji.

Na początek zacznij od wyjęcia mocowania kierownicy i sprawdź czy któraś nie jest skrzywiona.
bandzior125
Czyścioch
Posty: 18
Rejestracja: 28 lip 2015, 15:02
Motocykl: TT 600 E

Re: Skrzywione mocanie kierownicy czy lagi

Post autor: bandzior125 »

Tzn. Jadąc motocyklem widać ze półka nie jest idealnie prosto jest lekko skrzywiona w prawo co za tym idzie kierownica tez. Ale kierownica sama w sobie jest prosto. Wyglada na krzywa bo półki sa skrzywione ale tak jak napisałeś możliwe ze lagi sa krzywo założone badz tez po wywrotce sie lekko przekrzywiły ale to nie problem. Chodzi mi dlaczego kierownica nie jest w takiej samej odległości od śruby lagi prawej a lewej. Z prawej strony kierownica jest bardziej przygniata do kierowcy a z lewej odepchnięta. Ale zaraz ide sprawdzic mocowanie kierownicy moze tam tkwi problem. Dzieki sa odpowiedz :) Pozdrawiam
A i jeszcze jedno zawieszenie przednie w TT jest takie samo co w Wr 400 tych starych modelach ?
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Skrzywione mocanie kierownicy czy lagi

Post autor: ArturS »

Mocowanie kierownicy nie jest symetryczne. Przekręć jedno o 180st. i po problemie :browar: Też się na tym złapałem :lol:
Zawieszenie w TT-E jest... tylko z TT-E. W TT-S siedzi takie jak w YZ250 do 95 (43mm). Różnią się skokiem i wnętrznościami.
bandzior125
Czyścioch
Posty: 18
Rejestracja: 28 lip 2015, 15:02
Motocykl: TT 600 E

Re: Skrzywione mocanie kierownicy czy lagi

Post autor: bandzior125 »

NO wiec tak wyjąłem te mocowania kierownicy, Przekreciłem o 180stopni. I nic wiec wyjąłęm wyczyśćiłem i włożyłem odwrotnie i dalej to samo. Z tego co widziałęm sa tam jakieś tulejki moze to za ich sprawa kierownica nie jest równa.
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzywione mocanie kierownicy czy lagi

Post autor: Krzsiek »

Jak już wyjełeś to jest dobry moment żeby in się przyrzec. Tak samo tulejkom.
bandzior125
Czyścioch
Posty: 18
Rejestracja: 28 lip 2015, 15:02
Motocykl: TT 600 E

Re: Skrzywione mocanie kierownicy czy lagi

Post autor: bandzior125 »

Mocowania kierownicy sa dobre-proste. A tulejki jak sprawdzic ?
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzywione mocanie kierownicy czy lagi

Post autor: Krzsiek »

Wsadz w te otwory cos co jest proste dlugie i wejdzie na tyle sztywno zeby nie latalo na boki.
Pret, rurke, patyk od balona, lyzke od zupy co tam masz.
I bedzie widac czy jest rowno.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Skrzywione mocanie kierownicy czy lagi

Post autor: ArturS »

Ale przekręciłeś oba o 180, czy jedno?
ODPOWIEDZ