Od czego ta zębatka

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
ahtaTT
Lubiący błoto
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2016, 16:07
Motocykl: tt 600

Od czego ta zębatka

Post autor: ahtaTT »

Witam kupiłem do mojej TT BElgardy zestaw napedowy i dostałem tylnia zebatke inna niz moja i z tego co patrzyłem to ta nowa włąśnie idzie do TT 600 belgarda. I pytanie od czego jest ta moja skoro pasuje do TT to moze od XT?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Od czego ta zębatka

Post autor: qpa »

Wklep numer zębatki w google i sie dowiesz.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Od czego ta zębatka

Post autor: Pawlo »

Górna zębatka jest od TT-S, która ma zębatkę przykręcaną na sztywno do piasty. Ty zapewne masz TT-E z zębatką na gumowych amortyzatorach przykręcaną do zabieraka.
Przy okazji - wszystkie TT od 93r. są z włoskiej Belgardy, patrz cytat poniżej :)
Trampek pisze:Belgarda to Włoski importer Yamahy który sam produkuje motocykle, od 93 roku właśnie TT. Podobnie jak SZR 660 i TZR 125. Często w faszystowskich brifach zamiast marki Yamaha jest wpisane Belgarda.
Stąd wziął się też problem z VIN-em w naszych TT-kach. Belgarda daje swoje numery które są krótsze od standardowego numeru VIN. co powoduje problem np. z ustaleniem faktycznego roku produkcji.
Obrazek
ahtaTT
Lubiący błoto
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2016, 16:07
Motocykl: tt 600

Re: Od czego ta zębatka

Post autor: ahtaTT »

No zgadza sie mam TT-E jest przykrecana do zbieraka. Ale z tego co zauważyłem duzo XT-ków tak ma jak moja. No nic dzwoniłem do sklepu i po podaniu wymiarów powiedzieli ze od XT bedzie taka sama. Ale dla pewnosci kazali wysłać stara :)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Od czego ta zębatka

Post autor: Pawlo »

Zgadza się, bo twoje mocowanie jest takie samo jak w XT, Tenerach itp., także nie okłamali cie ;) Wystarczyło w Larssonie obczaić, ewentualnie ArturS by ci ogarnął temat :)
Obrazek
ahtaTT
Lubiący błoto
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2016, 16:07
Motocykl: tt 600

Re: Od czego ta zębatka

Post autor: ahtaTT »

Miałem zamiar zmienić zebatke tylko z tyłu ale wtedy łańcuch byłby za krótki a kupując łańcuch i tylna zebatke grzech było by nie zmienić przedniej wiec kupiłem zestaw :-D
ODPOWIEDZ