Ogumienie..TTR

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
jaro5000
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 25 lut 2016, 14:28
Motocykl: TT600R

Ogumienie..TTR

Post autor: jaro5000 »

Czesc.
Koledzy, mam do was pytanie, mianowicie chodzi mi o opony jakie byly montowane oryginalne do TTR_y jak motor wychodził z fabryki?! Chodzi mi o model i rozmiar.
I jak sie spisywaly?
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogumienie..TTR

Post autor: Krzsiek »

W ramach umowy miedzy fabryka a dostawca - wyśmienicie. W życiu nie koniecznie.
Poszukaj instrukcji obsługi. Tam będzie napisane.
Awatar użytkownika
jaro5000
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 25 lut 2016, 14:28
Motocykl: TT600R

Re: Ogumienie..TTR

Post autor: jaro5000 »

Juz takich zlych nie zakładali. Znalazlem. Byly to Pirelki MT2 oraz MT 70, zakladali rowniez Michelin T63 oraz Baja.
Rozmiary ;
Przód-90/90-21
Tył -130/90, 130/80 oraz 140/80.
Ps: mam Mitasy c 02 -120 na tyle i leeedwo mi sie mieszczą. Nie wyobrazam sobie 130, a tym bardziej 140. No chyba, ze ta kostka tak poszerza opone.
Pozdro
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogumienie..TTR

Post autor: Krzsiek »

Te szerokosci roznie wygladaja w roznych oponach, mimo tego, ze 140 to 140. Kostki jak pisali, sa wlasnie nadmuchane w stosunku do szosowych.
Awatar użytkownika
Cirus
Lubiący błoto
Posty: 56
Rejestracja: 31 mar 2016, 16:39
Motocykl: Ttr 600
Lokalizacja: Biała Podl.

Re: Ogumienie..TTR

Post autor: Cirus »

Zostan przy c02i nie kombinuj ;)
East Side Moto - Mechanika motocyklowa Biała Podlaska woj. Lubelskie
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Ogumienie..TTR

Post autor: Gacek »

Cirus pisze:Zostan przy c02i nie kombinuj ;)
Mam odmienne zdanie kombinuj szukaj testuj i znajdz coś na czym ci się dobrze i bezpiecznie jezdzi ;) bo chyba o to chodzi a nie o markę , rozmiar i cenę :P .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Lubiejezdzic
Lubiący błoto
Posty: 25
Rejestracja: 15 sie 2014, 22:48
Motocykl: Yamaha TT600R
Lokalizacja: Łomża

Re: Ogumienie..TTR

Post autor: Lubiejezdzic »

Jeździłem na AC10 120/80, teraz S12XC 140/80 - obie są tej samej realnej szerokości
S12 świetna na mokrym, AC10 trochę lepsza na sypkim piachu ;)

Tak jak pisano wcześniej, rozmiar rozmiarowi nie równy :)
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Ogumienie..TTR

Post autor: Dalti »

Nie chce zakładać nowego tematu wiec podłączam .

Czy coś wiecie z terenu o tych oponach haidenau k 79i metzeler unicross. w tyle mam założoną k74 a z przodu TKC80 bo muszę dojeżdżać po czarnym .opone oczywiście potrzebuje na przód(k74 daje rade) ,gównie latam tym sprzętem po leśnych błotnistych drogach z koleinami ,trochę wody.
A może jakieś sugestie .

muszę mieć przynajmniej oponę z m/c żeby jeździć po czarnym i na ukraińskie Bieszczady(przyczepa odpada)
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Ogumienie..TTR

Post autor: Dalti »

Dalti pisze:Nie chce zakładać nowego tematu wiec podłączam .

Czy coś wiecie z terenu o tych oponach haidenau k 79i metzeler unicross. w tyle mam założoną k74 a z przodu TKC80 bo muszę dojeżdżać po czarnym .opone oczywiście potrzebuje na przód(k74 daje rade) ,gównie latam tym sprzętem po leśnych błotnistych drogach z koleinami ,trochę wody.
A może jakieś sugestie .

Muszę mieć przynajmniej oponę z m/c żeby jeździć po czarnym i na ukraińskie Bieszczady(przyczepa odpada)
Musze sobie tradycyjne już odpowiedzieć i zarazem polecić tą oponę na przód 90/90 21PIRELLI SCORPION PRO FIM
Obrazek

Trzeba powiedzieć na początku ze jest dużo lepszych opon off-road ale bez homologacji i db trakcji po czarnym .

Pirelli trzyma sie czarnego stabilnie nawet w deszczu(70-100klm )jadąc na Ukrainę, ani razu nie miałem uślizgu .odziwo jak na takie kostki jestem pełen podziwu .Pokonywanie dosć sporego odcinka autostrady M06 przy predkosci 100-110 dawała rade i 80-100 na zakrętach.
Obrazek
Awaryjne hamowanie -dwa razy, nie tak dobra jak tkc 80 ale zdała egzamin

Off-road - tu nie ma co porównywać do tkc przewyższa tą gumę o niebo ,jak płoza w błocie prowadzi stabilnie a na szutrach i kamienistych podjazdach trzymała się db.Opona bardzo szybko się czyści z błota i już po wyjechaniu z błotnistego rowu zaraz się oczyściła .tkc 80 przy takiej samej przeprawie była całkowicie zalepiona.oponka świetnie sobie poradziła przy wjeździe na Pikuj .
Obrazek

Obrazek

Jedyna wada tej opony jest max prędkość do 130 klm/h ale to przy klasie ttr600 to i tak sporo nawet jak na czarne. :bananasaluta:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Ogumienie..TTR

Post autor: Gacek »

Powiem tak mam aktualnie założona tą oponę scorpiona z modyfikacjami - wcześniej była dla mnie nie do zaakceptowania w jeździe off :? , ew łapała uślizgi na boki po obcięciu klocków lecących w karo jest o niebo lepiej .
Do tej pory najlepsza guma na przód jakiej używałem to metzeler six days extrem "hard " 8-) do jazdy 50 asfalt/ 50 off - kładąc nacisk na off jest rewelacyjna 8-) .
Co do tyłu w swoim czasie używałem krótko na 17 calowym kole z tyłu Metzelera uni cross moim zdaniem mitas co2 w jeździe off jeżeli chodzi o trakcję wysiada tyle ze to chyba kwestia miesznki gumy z jakiej jest wystrugana bo na czarnym schodzi błyskawicznie .Natomiast jeżdżąc już na 18 calowym kole super klei się w wilgotnym off 100/100 treleborg :roll: .
Zapewne to wysokość bieżnika 22 mm i rozmiar ma wpływ na takie odczucia bo jak wrzuciłem obojętnie jakie markowe 140 na tył to dało się odczuć ze muli ta szerokość dynamikę oddawania mocy ( w moim przypadku w xt) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ