regeneracja zawieszenia tył 59x

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
droppoll
Czyścioch
Posty: 18
Rejestracja: 11 wrz 2016, 01:13

regeneracja zawieszenia tył 59x

Post autor: droppoll »

Witam. Zamierzam zabrać się tak na poważnie za tylny wahacz oraz układ dźwigienek amortyzatora w mojej tt 600 59x. Miałem to już robić wcześniej ale na samym starcie natknąłem na problem a mianowicie nie udało mi sie wybić oski wahacza. Czy ona ma jakieś zabezpieczenie dodatkowe oprócz nakrętki z zawleczka czy skutecznie zabezpiecza to rdza z która muszę sobie poradzić ? A drugie moje pytanie gdzie dostane zestaw naprawczy tulejek i łożysk wahacza oraz kiwaczki czy moze bardziej opłaca się kupować łożyska nie w komplecie ?
kempes
Lubiący błoto
Posty: 34
Rejestracja: 16 paź 2016, 15:10
Motocykl: sv 650

Re: regeneracja zawieszenia tył 59x

Post autor: kempes »

Jestem z tematem na bieżąco bo ostatnio to przerabiałem w swojej TTR.
Ośka powinna wyjść lekko. Łożyska i uszczelnienia bez większego problemu do kupienia. Jedynie łożyska oporowe (między wahaczem a ramą) są nie do kupienia poza ASO, ale jeśli masz kogoś z dostępem do szlifierki płaszczyznowej to można i z tym sobie poradzić. Tulejek nie wymieniałem bo moje są jeszcze ok ale nie widziałem ich w sprzedaży poza drogimi zestawami. Nie zagłębiałem się w to ale może udałoby się dobrać sworznie tłokowe i ewentualnie dopasować na tokarce.
ODPOWIEDZ