tarcza przód tt 600

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
droppoll
Czyścioch
Posty: 18
Rejestracja: 11 wrz 2016, 01:13

tarcza przód tt 600

Post autor: droppoll »

Witam. Od jakiegoś czasu przeszkadza mi przedni hamulec w mojej tt 600 x59 wymieniłem płyn oraz klocki wyczyściłem zacisk ale siła hamowania raczej marna. Zastanawiam się nad zmiana przedniej tarczy na większa aktualnie standardowa 230x86 czy może ktoś wie od jakiego motocykla można dobrać większą tarcze lub jakiś patent by hamulec był lepszy? Z góry dzięki.
droppoll
Czyścioch
Posty: 18
Rejestracja: 11 wrz 2016, 01:13

Re: tarcza przód tt 600

Post autor: droppoll »

Jedyne co udało mi się znaleźć to tarcza od xt 350 która ma 245 średnicy i teraz pytanie czy 25 mm to ma sens czy różnica będzie znikoma?
fryzjer

Re: tarcza przód tt 600

Post autor: fryzjer »

Jak chcesz z większą średnicą to XT600 2KF ma 270mm.
Pomiar dokonany na szybko,centymetrem krawieckim przy zamontowanym kole.Wymiar niezbyt dokładny,bo nie ma jak podejść za względu na ośkę ;).więc może nie być co do milimetra ;)
Z tarczą współpracuje pompa Nissin,
droppoll
Czyścioch
Posty: 18
Rejestracja: 11 wrz 2016, 01:13

Re: tarcza przód tt 600

Post autor: droppoll »

A jaka średnicę wewnętrza ma tarcza ? Ja potrzebuje 86 mm na orginalna piaste
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: tarcza przód tt 600

Post autor: Gacek »

Zaczął bym na twoim miejscu od pomiaru grubości obecnej tarczy - może wymiar jest już po za limitem zużycia .
Znowych xt to zapomnij raczej o swapie tarcze mają w granicy 5mm i wew otwór większy chyba coś >100 dodatkowo musiał byś kombinować jakiś adapter do zacisku .Chyba najmniej kłopotliwą opcja było by zamontowanie jakieś tarczy dedykowanej do twojego modelu jakiegoś producenta o "agresywniejszej strukturze otworów" .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
fryzjer

Re: tarcza przód tt 600

Post autor: fryzjer »

W poprzednim poście wprowadziłem Ciebie w błąd :oops: .Przed chwilą dokładnie zmierzyłem,wymiary przy pomocy cyrkla:
1) Średnica zewnętrzna tarczy 265 mm.
2) Średnica wewnętrzna tarczy 130 mm.
3) Mocowanie 6 śrub.Rozstaw śrub co 75 mm.Śruba płaska sześciokątna,o oznaczeniu łba nr.8
droppoll
Czyścioch
Posty: 18
Rejestracja: 11 wrz 2016, 01:13

Re: tarcza przód tt 600

Post autor: droppoll »

sprawa wygląda tak tarcza 230x86x3.5 oryginał u mnie grubość 3.4 mm brak śladów jakiegokolwiek zużycia zacisk jedno tłoczkowy bez oznaczenia wiec raczej yamahy klocki nowe przejechane może 1000 km wiec już dotarte przewód w stalowym oplocie i pompa nissin oznaczenie 18. Jakie oznaczenie ma pompa w xt i czy zacisk 2 tłoczkowy poprawi jakość hamowania ?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: tarcza przód tt 600

Post autor: Gacek »

Może zerknij sobie do serwisów ki jaki limit jest przewidziany dla twojej wersji - w xt 600 limit zużycia dla przodu to 0.5 mm niby pomija lnie mała wartość a jednak tak jest przez producenta narzucane i coś w tym jest :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
droppoll
Czyścioch
Posty: 18
Rejestracja: 11 wrz 2016, 01:13

Re: tarcza przód tt 600

Post autor: droppoll »

limit dla tarczy to 2.5 mm wiec mam jeszcze sporo zapasu
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: tarcza przód tt 600

Post autor: KrisDOA »

droppoll pisze:limit dla tarczy to 2.5 mm wiec mam jeszcze sporo zapasu
Moja ma 3.6 mm wygrawerowane na tarczy a ma 3.4 mm i klocki prawie nowe. Przy 2.5 chyba wymienię :panika:
ODPOWIEDZ