TT 600 s belgarda zestaw napędowy

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mnich_88
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 15 kwie 2014, 12:04
Motocykl: Yamaha TT600R

Re: TT 600 s belgarda zestaw napędowy

Post autor: mnich_88 »

No ok, ale 14 z 15 to nie bedzie za duza zmiana ? A jak ma sie wymiana zebatek do lancucha? Mam lancuch DID w polowie naciagu (dosc luzny, jak to w enduro)
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: TT 600 s belgarda zestaw napędowy

Post autor: ArturS »

Zmiana przodu o 1z daje mniej więcej tyle, co w tyle o 3z, czyli efekt będzie ten sam dla 15z->14z dla przodu, co 47z->50z dla tyłu. O ile przy zmianie o 1z naciąg zmieni się na tyle mało, że nadal będzie możliwość dalszego naciągania, to tyle przy 3z i nowej agresywnej oponie może spowodować, że bieżnik spotka się z wahaczem. U mnie nominał to 15/45-106, i mimo mniejszej o 1z zębatki z przodu i już dość zużytego łańcucha, gdy wrzucę 47z na tył, to taki nowy mitas C02 zakleszcza się o wahacz - możliwość popuszczenia naciągu mimo to jeszcze jest, ale chyba tylko dla szosowej opony z niskim bieżnikiem. Dlatego muszę wtedy dokładać jedno ogniwo, a właściwie to dwa, bo jednego się fizycznie nie da ;) Czyli mam wtedy zestaw 14/47-108. I chyba ostatnio taki brał ode mnie Pawlicho, a on XTka nie używa do jazdy po czarnym.
Awatar użytkownika
mnich_88
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 15 kwie 2014, 12:04
Motocykl: Yamaha TT600R

Re: TT 600 s belgarda zestaw napędowy

Post autor: mnich_88 »

no ok, ale teraz jeszcze jedna kwestia - łańcuch nie jest nowy, gdzieś na prawie połowie naciągu, jak włożę nową zębatkę np. na przód to będzie ok ?? (sory, że zadaję milion pytań, ale chyba po to jest "FORUM", dzięki Wam między innymi sam zrobiłem kapitalkę silnika więc przełożenia to tylko zabawa)
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: TT 600 s belgarda zestaw napędowy

Post autor: ArturS »

Przednią zębatkę zmienia się nawet 3-4 razy na każdy żywot łańcucha i tylnej zębatki, bo przód schodzi najszybciej.
ODPOWIEDZ