Przewody w metalowym oplocie

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
pandw
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 02 gru 2013, 23:42
Motocykl: TTR 600

Przewody w metalowym oplocie

Post autor: pandw »

Witm, czy ktoś zmienił w swoim moto przewody hamulcowe na przewody w oplocie? Czy jest zauważalna poprawa w charakterystyce hamowania?
Awatar użytkownika
Tomaszo
Lubiący błoto
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:10

Re: Przewody w metalowym oplocie

Post autor: Tomaszo »

Tak, jest poprawa, jeżeli do tego dodasz serwis zacisku, jest dużo lepiej(lepiej dozowany hebel)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Przewody w metalowym oplocie

Post autor: glina »

Tomaszo pisze:jeżeli do tego dodasz serwis zacisku, jest dużo lepiej(lepiej dozowany hebel)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
co masz na myśli konkretnie - 'serwis zacisku' ?
Tank
Lubiący błoto
Posty: 61
Rejestracja: 24 sty 2016, 04:51
Motocykl: R1200GS Adv
XT600Z 3AJ
Suzuki GS110X
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: Przewody w metalowym oplocie

Post autor: Tank »

Zapewne czyszczenie.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko…
Awatar użytkownika
Tomaszo
Lubiący błoto
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:10

Re: Przewody w metalowym oplocie

Post autor: Tomaszo »

Serwis zacisku: demontaż na części pierwsze, czyszczenie i ewentualną wymianę uszczelek, przegląd prowadnic, i ew. Smarowanie

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
filippe

Re: Przewody w metalowym oplocie

Post autor: filippe »

skuteczne odpowietrzenie układu to podstawa.
Nie rozbieraj na części pierwsze zasicku jak nie masz z niego wycieków płynu i nowych uszczelek w zapasie, możesz pogorszyc sytuacje uzywając starych. Skoro nie ubywa płynu to tylko przeczyść z brudu i kurzu, nasmaruju prowadnice.
Nie smaruj okolic tłoczków i uszczelek!!! tu ma być sucho.
Pompy też wymagają serwisu co kilka lat, no ale mało kto to robi, jeśli nie ma wycieków to nie rozbieraj.
Załóż te nowe przewody w metalowej osłonie, przeczyść zaciski, odpowiertrz układ i jazda :bananasaluta:
Damianos1
Lubiący błoto
Posty: 52
Rejestracja: 31 maja 2016, 20:13
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przewody w metalowym oplocie

Post autor: Damianos1 »

Oczyść dokladnie cały zacisk, sprawdz czy tłoczki chodzą gładko, jesli nie to popsikaj WD-40 i je rozruszaj i nasmaruj prowadnice. Przepompuj tez stary plyn przez caly uklad. To znaczy do opowietrznika montujesz jakas rurke i popmpujesz az zacznie leciec czysty nowy płyn ktory bedziesz dolewal w miedzyczasie do zbiorniczka wyrownawczego.I na koncu montujesz przewod w opolcie i na pewno się poprawi. A no i po zmianie przewodu oczywiscie odpowietrzamy uklad i polecam sposob z rurką bo bedziesz widzial dokladnie czy leca jakies babelki :) Co do plynu hamulcowego to polecam ci DOT 4 Organika. Najlepszy plyn wedlug mnie i nie jest drogi bo kosztuje 12 zl na 0.5 L :)
TeTe199
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 22 wrz 2015, 21:43
Motocykl: tt6
Lokalizacja: Zachod

Re: Przewody w metalowym oplocie

Post autor: TeTe199 »

To wy nie macie w ttr przewodów w stalowym oplocie fabrycznie montowanych ?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Przewody w metalowym oplocie

Post autor: Gacek »

Dla mnie osobiście temat przewodów w stalowy oplocie to jest jakaś fikcja jeżeli chodzi o zwiększenie wydolności systemu hamowania . Jak zacisk i pompa kiepsko pracuje to użycie tego nie wiele zmieni po za niuansami w postaci lepszej reakcji .Fabryczne przewody wykonane są tez w oplocie najprościej można się przekonać o tym krojąc taki przewód 8-) .Ogólnie moim zdaniem to w dużej mierze kit marketingowy który z reguły łykają ludzie nie posiadający instynktu ujmę to określeniem "czucia" :P .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ