ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: terenowiecc »

Hej!

Kawał dobrej roboty i przydatnej lektury. Na pewno się przyda, może nawet sam skorzystam :browar:

Fotki rzeczywiście się nie wyświetlają, musisz dawać bezposrednie linki. Jak wylogujesz się z google, to Tobie też przestaną się pojawiać.
Mogę je pododawać (ale musisz podać gdzie które powinny być) albo udostępnić Ci możliwość edycji, żebyś sam mógł powrzucać ;)
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: Dalti »

terenowiecc pisze:Hej!

Kawał dobrej roboty i przydatnej lektury. Na pewno się przyda, może nawet sam skorzystam :browar:

Fotki rzeczywiście się nie wyświetlają, musisz dawać bezposrednie linki. Jak wylogujesz się z google, to Tobie też przestaną się pojawiać.
Mogę je pododawać (ale musisz podać gdzie które powinny być) albo udostępnić Ci możliwość edycji, żebyś sam mógł powrzucać ;)
Cześć
Byłbym bardzo wdzięczny , jak byś udostępnił mi edycje tych postów gdzie się zdjęcia nie wyświetlają,chyba wiem o co chodzi(poprawie to ). Teraz sam widzę! jak wylogowałem się z googla :facepalm: . poz.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: Gacek »

Mnie w całym tym wątku najbardziej zastanawia hiper technologia która umożliwi wymianę uszkodzonej powłoki chromowej :roll: .W swoim czasie obracałem się koło tematu regeneracji - usprawniania parametrów takich elementów podzespołów części i maszyn wiec zapewne jestem obecnie w tyle (bo jednak technologia mknie do przodu).
Dalti prośba jak byś miał opcje zapytaj fachmana który będzie ci to robił o co "kaman" w tym wszystkim ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: Dalti »

Gacek to nie jest jakaś nanotechnologia i możesz to zrobić nawet w garażu tylko wątpię czy uzyskasz odpowiednia moc .
Taki przedmiot przechodzi elektrolizę/wytrawiania się stary chrom się w kwasie solnym lub innej trawiącej chemii o podobnych właściwościach. Jak chcesz sobie w garażu zrobić elektrolizę małych rzeczy żeby je oczyścić z rdzy to możesz użyć do tego celu prostownika samochodowego .Do plastikowego pojemnika wlewasz kwas akumulatorowy lub sodę oczyszczoną. Później podpinasz przewód + do którego podłączasz jakiś kawałek nerdzewki albo stary pilnik i zanurzasz .Do - przypinasz przedmiot do oczyszczenia( -z + nie mogą się stykać w roztworze) i zanurzasz .Wytrawianie może trwać kilka minut do kilku godzin w zależności od wielkości przedmiotu. Możesz tez użyć wody z sola (marny efekt ale do rdzy wystarczy)Pamiętaj ze taki element po elektrolizie musisz dokładnie umyć lub wygotować a następnie wysuszyć i pomalować ,zakonserwować lub pokryć nowa powłoką itp... bo ci go zeżre . Miejsce w którym to robisz musi być przewiewne bo wytwarzają się gazy m.in. wodór :D
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: Gacek »

Dalti - kumam na czym polega zjawisko elektrolizy jednak nadal nie kumam w jaki sposób z stalowego preta pokrytego chromem uda się usunąć chrom nie dewastując pręta :roll: .Na ile miałem z tematem styczność usuwa się mechanicznie chrom nanosi nową powłokę podkladu i na nią galwanicznie nanosi się chrom adekwatnej grubosci aby miał parametry twardosci .Dlatego pytam :? .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: Dalti »

Gacek pisze:Dalti - kumam na czym polega zjawisko elektrolizy jednak nadal nie kumam w jaki sposób z stalowego preta pokrytego chromem uda się usunąć chrom nie dewastując pręta :roll: .Na ile miałem z tematem styczność usuwa się mechanicznie chrom nanosi nową powłokę podkladu i na nią galwanicznie nanosi się chrom adekwatnej grubosci aby miał parametry twardosci .Dlatego pytam :? .

Spytam się .w tych zakładach zbrojeniowych regenerują sztyce chromowane do maszyn budowlanych ,tak wiec wiedza co robić.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: Dalti »

Koszt Regeneracji :
Elementy zużyte zostały zamówione łącznie z olejem (1L) cena 184.86zł

cena nie dotyczy regeneracji sztycy i uszczelki głowicy- (3 zł w rolniczym sklepie)Do tego dojdzie honowanie ale sie jeszcze nad tym zastanawiam ( jest to stalowy cylinder ze sporym limitem śr. wew 45.60mm)

Całość wymiany napisze w następnym poście jak już wszystko będę miał skompletowane .(czasu jest od groma do nowego sezonu i nie ma się co spieszyć )zastanawiam sie jeszcze nad nowa nakrętka regulacji odbicia poz.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 lis 2017, 20:09 przez Dalti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: Gacek »

Daj sobie spokój z wymianą tego pokrętła klików nie odczujesz jak brakuje ci ciśnienia w komorze wpływajacej na prędkość kompresji .
Osobiscie jak bym miał jakąkolwiek opcję - to wolał bym aby to pokrętło gładko łaziło a zamykało na amen niskie wartosci tłumień (ten klik konstrukcja to jest dno ) w takim trybie regulacji nie ma opcji aby zamknąć skutecznie - ja ten parametr określam regulacją tłumienia wolnych wartości tłumienia ..
W moim typie igła w sztycy (jej regulacja ma wpływ na siłę z jaką otwierany jest shim na głowicy dobicia i odbicia ) ale ogólnie lodzie nazywają to reg odbicia tylko w jakim celu ? (ale tak się przyjeł;o ) nie będę manifestował tutaj swoistego niezrozumienia dla nazewnictwa takiej ideologi jednak dla prostego użytkownika nie wnikajacego w bebechy warto było by usystematyzować ten termin :P .
Dalti jak opanujesz temat będziesz wiedział na czym jeździsz .
Kojarzysz coś takiego ? http://shimrestackor.com/
jak byś wrzucił dane do głowicy i shim do restracktora na forum to był bym wdzięczny
Ogólnie to powodzenia całej operacji życzę ;)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: Dalti »

Gacek pisze:Daj sobie spokój z wymianą tego pokrętła klików nie odczujesz jak brakuje ci ciśnienia w komorze wpływajacej na prędkość kompresji .
Osobiscie jak bym miał jakąkolwiek opcję - to wolał bym aby to pokrętło gładko łaziło a zamykało na amen niskie wartosci tłumień (ten klik konstrukcja to jest dno ) w takim trybie regulacji nie ma opcji aby zamknąć skutecznie - ja ten parametr określam regulacją tłumienia wolnych wartości tłumienia ..
W moim typie igła w sztycy (jej regulacja ma wpływ na siłę z jaką otwierany jest shim na głowicy dobicia i odbicia ) ale ogólnie lodzie nazywają to reg odbicia tylko w jakim celu ? (ale tak się przyjeł;o ) nie będę manifestował tutaj swoistego niezrozumienia dla nazewnictwa takiej ideologi jednak dla prostego użytkownika nie wnikajacego w bebechy warto było by usystematyzować ten termin :P .
Dalti jak opanujesz temat będziesz wiedział na czym jeździsz .
Kojarzysz coś takiego ?
jak byś wrzucił dane do głowicy i shim do restracktora na forum to był bym wdzięczny
Ogólnie to powodzenia całej operacji życzę ;)

Tak kojarzę te shimy /podkładki wyginają się pod wpływem pracy (Straty przepływu są kontrolowane przez sztywność zestawu podkładek na zaworze amortyzatora-cytuje).zmieniając ich ilość lub pozycje wpływają na jego prace.
Nie będę się w to bawił ze względu na proces powtórnego przekładania po nieudanej próbie konfiguracji.
Shim ReStackor Kup teraz ReStackor pro - ( to taki żart?)
Dla mnie priorytetowa sprawa jest wskrzeszenie do zycia tego ohlinsa z możliwością pełnej regulacji.
Ale dzięki za linkhttp://shimrestackor.com/ przydatny temat nawet korci mnie do zmiany konfiguracji.

Wracając do tematu nakrętki regulacji to jej zużyty kaptur kosztuje 15 zł ,ściągną mi go do tygodnia.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: Gacek »

To oprogramowanie to najzwyklejszy arkusz kalkulacyjny exel - cena dla potencjalnego amatora powalajaca (na nasze polskie kryteria ) plus jest ogromny w chwili kiedy człowiek czuje parametry pracy (tego na czym jeździ ) łatwiej wtedy zasymulować sobie ew zmiany aby nadmiernie nie kopać z zawiasem .
Osobiście siadłem od jakiegoś czasu na 4 literach i nic nie kombinuję :? .
Jak by ci sie nudziło i cos niedomagało w pracy zawiasu to na w długie zimowe wieczory polecam stronkę tego pacjenta http://www.peterverdone.com/archive/lowspeed.htmrzetelna tabelka z parametrami oliwy róznych producentów (taki niby banał )jednak oliwa robi swoje - ja się na tych danych nie przejechałem 8-) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ