Amortyzator tylny, czy jest sprawny?

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Amortyzator tylny, czy jest sprawny?

Post autor: Fajama »

Witam, mój tylny amortyzator wciska sie twardo ale i też szybko odbija, tak jakby była sama sprężyna..
U gory jest taki zaworek jak wentylek od dętki, niestety gazu tam żadnego nie ma i mam pytanie czy on jest potrzebny do powolnego odbijania?
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Re: Amortyzator tylny, czy jest sprawny?

Post autor: Fajama »

Wygląda on tak:
amortyzator-tylny-sachs-do-yamaha-tt-600-e-gorlice-474262852.jpg
Jeżeli amortyzator szybko odbija to znaczy że będzie on nadawał sie do regeneracji czy potrzebuje on gazu do prawidlowego działania?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Amortyzator tylny, czy jest sprawny?

Post autor: Gacek »

Gaz a raczej jego cisnienie ma wpływ na predkosc pracy czynnika tłumiacego jakim jest oliwa .
Duza zalezy w takim przypadku od budowy wewnetrznej amortyzatora jakby z opisu jaki zapodałes mozna podejrzewać ze tłumienie odbicia u ciebie szwankuje "nawala ".
Oznacza to ze powinieneś zajrzeć w bebechy albo oddać to komuś kto kojarzy temat ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Re: Amortyzator tylny, czy jest sprawny?

Post autor: Fajama »

Czyli czeka mnie rozbieranie go bo najpierw musze zobaczyć czy sam dam radę go rozebrać, zobaczymy jaki stopień trudności będzie.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Amortyzator tylny, czy jest sprawny?

Post autor: Dalti »

Witam, mój tylny amortyzator wciska sie twardo ale i też szybko odbija, tak jakby była sama sprężyna..
U gory jest taki zaworek jak wentylek od dętki, niestety gazu tam żadnego nie ma i mam pytanie czy on jest potrzebny do powolnego odbijania?
Gaz jest potrzebny do sprężania oleju i bez niego będzie amortyzator dobijać po skoku lub pracować na samej sprężynie .
Jeśli nie ma powolnego powrotu tłoka/sztycy (odbicia)a nie jest ono zmienne w każdym zakresie tej regulacji(dokręcanie regulacji dobicia) to nie ma już w nim oleju lub ten zawór jest uszkodzony.amortyzator nie nadaje się do jazdy bo go zatrzesz .sprawdź stan chromu .jak ma ubytki albo rysy to już wszystko jasne.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Amortyzator tylny, czy jest sprawny?

Post autor: Gacek »

Dalti pisze:
Witam, mój tylny amortyzator wciska sie twardo ale i też szybko odbija, tak jakby była sama sprężyna..
U gory jest taki zaworek jak wentylek od dętki, niestety gazu tam żadnego nie ma i mam pytanie czy on jest potrzebny do powolnego odbijania?
Gaz jest potrzebny do sprężania oleju i bez niego będzie amortyzator dobijać po skoku lub pracować na samej sprężynie .
Jeśli nie ma powolnego powrotu tłoka/sztycy (odbicia)a nie jest ono zmienne w każdym zakresie tej regulacji(dokręcanie regulacji dobicia) to nie ma już w nim oleju lub ten zawór jest uszkodzony.amortyzator nie nadaje się do jazdy bo go zatrzesz .sprawdź stan chromu .jak ma ubytki albo rysy to już wszystko jasne.
Nie bedę ukrywał ze ten post który nabazgrolę bedzie ripostą na twoją odpowiedz w temacie posting.php?mode=quote&f=17&p=44506
Trza mieć talent - lub być w stanie głebokiego znieczulania aby - wyrazajac sie strukturalnie "zajebać tylny aortyzator ".
Z sprodukcją Sachs miałem kiedys do czynienia , oprucz Bety w Gas Gas było tam takie rozwiazanie ze odbicie pracowało na przewiercie a dolne pokretło słuzyło wyłącznie reg . niskich predkosci tłumienia dobicia - padła sprezynka na iglicy która była odpowiedzialna za zamykanie odbicia i amortyzator wracał jak chciał na wolnych prędkosciach .
Kolega rozbierze to wyczaji zapewne co jest nie halo :geek: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Amortyzator tylny, czy jest sprawny?

Post autor: Dalti »

Gacek pisze:
Dalti pisze:
Witam, mój tylny amortyzator wciska sie twardo ale i też szybko odbija, tak jakby była sama sprężyna..
U gory jest taki zaworek jak wentylek od dętki, niestety gazu tam żadnego nie ma i mam pytanie czy on jest potrzebny do powolnego odbijania?
Gaz jest potrzebny do sprężania oleju i bez niego będzie amortyzator dobijać po skoku lub pracować na samej sprężynie .
Jeśli nie ma powolnego powrotu tłoka/sztycy (odbicia)a nie jest ono zmienne w każdym zakresie tej regulacji(dokręcanie regulacji dobicia) to nie ma już w nim oleju lub ten zawór jest uszkodzony.amortyzator nie nadaje się do jazdy bo go zatrzesz .sprawdź stan chromu .jak ma ubytki albo rysy to już wszystko jasne.
Nie bedę ukrywał ze ten post który nabazgrolę bedzie ripostą na twoją odpowiedz w temacie posting.php?mode=quote&f=17&p=44506
Trza mieć talent - lub być w stanie głebokiego znieczulania aby - wyrazajac sie strukturalnie "zajebać tylny aortyzator ".
Z sprodukcją Sachs miałem kiedys do czynienia , oprucz Bety w Gas Gas było tam takie rozwiazanie ze odbicie pracowało na przewiercie a dolne pokretło słuzyło wyłącznie reg . niskich predkosci tłumienia dobicia - padła sprezynka na iglicy która była odpowiedzialna za zamykanie odbicia i amortyzator wracał jak chciał na wolnych prędkosciach .
Kolega rozbierze to wyczaji zapewne co jest nie halo :geek: .
Tak jak ktoś już wcześniej napisał 90% twoich filozoficznych wypocin można wrzucić do kosza .bo niczemu nie służą :slinka:
ODPOWIEDZ