TT600R - Przesunięcie lag w półkach

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
kleofas
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 17 lis 2010, 20:08
Motocykl: TT600R '00

TT600R - Przesunięcie lag w półkach

Post autor: kleofas »

Na początku się przywitam
Od miesiąca mam TTR z 2000 r. Przesiadłem się na nią z DR 650 R i dopiero teraz wiem, że wszedłem do ekstraligi. Sprzęt jest rewelacyjny i daje masę fun'u.

Mam jednak pytanie do fachowców.
Jako, że jest wzrostu raczej nikczemnego to z trudem dosięgam z moto nogami do ziemi. Powiedziano mi, że nieco na taką przypadłość może pomóc obniżenie półek na lagach. I tutaj pytanie: czy nie będzie to miało konsekwencji dla zawiasu? Drugie pytanie jest takie o ile ewentualnie można przesunąć w dół półki? Myślałem o jakich 2 cm. Nie chcę z tym przesadzić, bo w końcu wysoki zawias jest jedną w większych zalet tego sprzętu.

Będę wdzięczny za wasze rady.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: TT600R - Przesunięcie lag w półkach

Post autor: mazi »

kleofas pisze:Na początku się przywitam
Od miesiąca mam TTR z 2000 r. Przesiadłem się na nią z DR 650 R i dopiero teraz wiem, że wszedłem do ekstraligi. Sprzęt jest rewelacyjny i daje masę fun'u.

Mam jednak pytanie do fachowców.
Jako, że jest wzrostu raczej nikczemnego to z trudem dosięgam z moto nogami do ziemi. Powiedziano mi, że nieco na taką przypadłość może pomóc obniżenie półek na lagach. I tutaj pytanie: czy nie będzie to miało konsekwencji dla zawiasu? Drugie pytanie jest takie o ile ewentualnie można przesunąć w dół półki? Myślałem o jakich 2 cm. Nie chcę z tym przesadzić, bo w końcu wysoki zawias jest jedną w większych zalet tego sprzętu.

Będę wdzięczny za wasze rady.
Witaj:-)

Muszę zacytować Twojego posta na forum DR :-)

Obniżenie na lagach nic złego im nie zrobi, jedynie może zmienić się prowadzenie motocykla, niestety.
---
Pozdrawiam
mazi
jacekxt60043f
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 31 sty 2010, 21:39
Motocykl: xt600,vs1400
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: TT600R - Przesunięcie lag w półkach

Post autor: jacekxt60043f »

kumplowi tak obniżyłem koze bo też ledwo nogami ziemi tykał :lol: zostawiłem jakieś 2mm luzu od kiery...i se tera kumpel radzi :twisted:
kiedyś.... wsk, junak, cb750, k-750,rm-125.
obecnie...vs1400,xt60043f.
Awatar użytkownika
Trampek
Po kostki w błocie
Posty: 228
Rejestracja: 28 cze 2010, 14:22
Lokalizacja: Rabka/ Szczecin

Re: TT600R - Przesunięcie lag w półkach

Post autor: Trampek »

Z maksymalnym obniżaniem ogranicza cię jeszcze koło, przy dobiciu może nie mieć miejsca pod błotnikiem. Delikatnie też możesz obniżyć na tylnej sprężynie. Kolega jak kiedyś kupił ode mnie DR 350, to jeszcze jak za wysoka była to dodatkowo podciął gąbkę w siedzeniu. Znajdź sobie jakiegoś tapicera i niech ci to profesjonalnie zrobi, bo samoróbkę może być widać.
Kiedyś 2KF, długo nic, potem 4GV, 5CH a tera znów nic
kleofas
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 17 lis 2010, 20:08
Motocykl: TT600R '00

Re: TT600R - Przesunięcie lag w półkach

Post autor: kleofas »

endumazi pisze:
Witaj:-)

Muszę zacytować Twojego posta na forum DR :-)

Cześć Mazi
Na forum DR już pisałem o swoich wrażeniach i różnicach między DR a TTR. :)

No to trzeba będzie po eksperymentować z ustawieniem lag i sprawdzić jak się moto zachowuje.
Awatar użytkownika
loko
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 06 mar 2010, 16:00
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Toruń

Re: TT600R - Przesunięcie lag w półkach

Post autor: loko »

Ja bym zostawił jak jest … wczujesz się i będzie ok… ile masz wzrostu ? ja mam ok. 170 i żadną nie sięgam jak jestem symetrycznie na moto :lol: i daje rade tył mam ustawiony twardo bo czasem odbijam się od ziemi idzie to ogarnąć :mrgreen: :twisted: , Na początek spróbuj rozluźnić tylną sprężynę ( tylko dostęp fatalny trzeba zdając stelaż siedziska), potem działał bym z kanapą jak radzi kolega a na końcu na półkach … szkoda prześwitu itp... a 2 cm to sporo… będzie wyglądać jak TT600RE a wygląda średnio… jak oklapnięty XT :mrgreen:
motorynka(1996-1999)...jawka50(1999-2000)...mz150(2000-2001)...mz251(2001-2006)...gs500e(2003,5-2007)...TT600R(2007-
ODPOWIEDZ