Wypadający ze stacyjki kluczyk.

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Wypadający ze stacyjki kluczyk.

Post autor: KrisDOA »

Witam. Ktoś z Was przerabiał podobny problem? Kluczyk często wypada podczas jazdy ale silnik nie gaśnie. Mam zawieszkę przy kluczach tak pomyślaną żeby go nie zgubić. Jest opcja naprawy tej wkładki czy raczej zakup nowej pozostaje? Nie przeszkadza mi to specjalnie ale może da się naprawić. Blokada kierownicy działa prawidłowo.
fryzjer

Re: Wypadający ze stacyjki kluczyk.

Post autor: fryzjer »

Czy w Twoim moto,posiadasz z tyłu taki zamek do podwieszania kasku,lub coś w tym stylu :?:

Ja kilka lat temu, w 2KF miałem identyczny problem.Kluczyk można było wyjąć,w trakcie pracy silnika :panika:
Rozebrałem stacyjkę,oraz ten zamek znajdujący się z tyłu motocykla,do chyba podwieszania kasku.
Przełożyłem o ile pamiętam same zapadki/ramki z tylnego zamka do zamka stacyjki.Chyba sprężynki też,ale dokładnie nie pamiętam.
Po takiej operacji kluczyk siedzi do dziś sztywno. :D
W sumie nie dziwne.Stacyjka jest dużo częściej używana,więc te zapadki/ramki były bardziej wytarte.
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Wypadający ze stacyjki kluczyk.

Post autor: KrisDOA »

Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie mam taki zamek nad tylnym kołem i jest sprawny. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ