Zębatka tył, oznaczenie ośki 2VN00 i spory kłopot

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pitas
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2019, 10:54
Motocykl: BMW R1100GS / Yamaha TTR600
Lokalizacja: Toruń

Zębatka tył, oznaczenie ośki 2VN00 i spory kłopot

Post autor: Pitas »

Siema,
od wczoraj mam sporą zagadkę:
- kupiłem motocykl - Yamaha TT600RE, rocznik 2003 (wg papierów), według początku Vinu jest to faktycznie wersja RE, jest starter, silnik nie nosi sladów rzeźbienia. Zawieszenie z przodu jest z WR450, tył na Ohlinsie (wiem że srogi mix, ale mówię sobie: fakyt, wszystko co najlepsze, co może się złego dziać? :mrgreen: :mrgreen: )
I się zaczęło :D
A więc:
zamówiłem nowy zestaw napędowy:
- zębatkę przód 15
- łańcuch 116 ogniw DID V3X
- zębatkę tył 50.
Według rocznika / modelu tylnia zębatka powinna być mocowana na 4 śruby. W mojej ośce jest 6 miejsc na śruby.
"Dobra, ciul, pewno tył też pewno jest od WRki".
Szybkie google, okazuje się że Wrka owszem ma mocowanie na 6 ale o innym rozstawie. Dobra, dojdę po oznaczeniu ośki:
2VN00.
Ośka montowana w modelach przed 98 rokiem... Dodatkowo w kołach 19 cali. W tym momencie level strzelonego przeze mnie karpia przekroczył poziom gówna w Wiśle - przecież mam 18stke.
Co więcej zębatka jest odsadzona od ośki o jakieś 2-3 mm.
Drogie Bravo, pomóż! Jakiej zębatki szukać?
Ewentualnie czy ktoś z okolicy Warszawy kojarzy TTRke w takim setupie? Może jest tu były właściciel co to tworzył, bo chłopak od którego to kupowałem nie ogarnął różnic...
Jedyny łatwy dzień był wczoraj.
Wszystko co warto robić, warto robić do przesady.
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Zębatka tył, oznaczenie ośki 2VN00 i spory kłopot

Post autor: Tygrys »

W re powinieneś mieć zebatke krecona do zabieraka a nie do piasty kayaba z przodu i ohlins z tyłu były seryjnie w tt600s belgarda ja w swojej miałem kola od yz 250 przód 21 "tyl 19" została mi zębatka tył to pomierzylem - centrowanie 130 mm 6 śrub rozstaw po przekątnej 150 mm a między nimi 75 mm.powodzenia w poszukiwaniach.
ODPOWIEDZ