zestaw napędowy

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
rumburak
Czyścioch
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:43

zestaw napędowy

Post autor: rumburak »

witam koledzy, mam pytanie czy ktos z was kombinował conieco z zębatkami?nosze sie z zamiarem zmniejszenia zębaty tylnej.raczej mej ttr nie pałuje w terenie, jezdze moją TTR600 dalsze trasy i liczyłbym na odrobinke mniejsze spalanie(jak u kolegów tenere)i przy przelotówkach niższe obroty - mniej męczyłyby silnik przy 35 stopniach upału.jesli macie jakies spotrzeżenia , doświadczenia etc będe wdzięczny , nie wiem za bardzo z jaką zębatką zakombinowac?czy moze od razu brac cały zestaw z tenerki?czekam na odzew, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: zestaw napędowy

Post autor: Pawlo »

Policz ile masz zębów. W TTR jest fabrycznie bodajże 15/44. Jak chcesz wydłużyć przełożenia to albo większy przód albo mniejszy tył. Tylko nie wiem czy dostaniesz jeszcze mniejszą tylną. Gdzieś widziałem przednią 16 zębów, więc to by się bardziej opłacało, bo z tego co pamiętam to 1 ząb z przodu = 3 zębom z tyłu ;)
Więcej opinii znajdziesz tutaj: http://www.forum.yamahaxt.pl/viewtopic.php?f=43&t=577
Obrazek
ODPOWIEDZ