Podnóżki TT600R

Forum poświęcone modyfikacjom TT.

Podnóżki TT600R

Postprzez Dalti » 8 paź 2018, o 14:03

Jednym z poważniejszych mankamentów tt600r jest za wysoko umieszczone podnóżki kierowcy. jest to już stwierdzone z własnego doświadczania jaki i innych osób.(szczególnie jeżdżących w terenie )a ich wielkość ,szczególnie w tt600 zostawia wiele do życzenia.
Sa one podniesione za wysoko (42cm) i podwyższenie kierownicy jak u mnie 30mm(tuleje dystansowe) nie za bardzo daje ,bo nie zmienia pozycji nóg /kolan ani prześwitu pomiędzy siedzeniem a moim interesem. Nie dość ze zwiększa to przeniesieni środka ciężkości do góry to jeszcze sprawia problem manewrowanie w terenie (nogi nie przylegają tak jak powinny w pozycji stojącej.
Ja kupiłem za niewielka kasę stare podnóżki z tt600 które pasują i zamierzam je przerobić odcinając stopkę od uchwytu łączącego go z rama i przyspawać szerokie łapy

Jak macie inne pomysły lub wasze własne patenty ,może jakieś inne podejdą lub akcesoryjne , to pisać!
Dalti
Po kostki w błocie

Motocykl: XL600V , TT600r i inne zabawki

Re: Podnóżki TT600R

Postprzez Gacek » 8 paź 2018, o 18:04

W swoim xt bawiłem się w swoim czasie i faktycznie w pierwszych chwilach po swapie obnizony srodek ciezkosci kiedy masę ciała dokładamy do podnuzek robi dobrą robotę 8-) - niestety nalezy wykonac przy tym swap mediów zmiana geometri dzwigni biegów i hampla ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Gacek
Prawdziwy Endurzysta

Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994

Postprzez Dalti » 9 paź 2018, o 18:42

Dźwignia zmiany biegów czy hebla to nie problem ,na wieloklinie można obniżyć w tym przypadku 25mm(sprawdzone+ luz )pozycja wachlowania w normie. potrzebuje jedynie pójść w dół 30mm. lewy set bezproblemowo . problem jest z prawym uchwytem podnóżka który jest oprofilowany do kopki .Chce łapę/stopki przesunąć o szerokość do tyłu nie zmieniając pozycji .
Dalti
Po kostki w błocie

Postprzez kurol » 9 paź 2018, o 19:19

U wroga cos tam kombinowali http://www.tt600r.eu/technik/tt-allgeme ... raster.htm
Po prawej na samym dole mozna pobrac pliki .dxf
kurol
Po kostki w błocie

Motocykl: bmw r1150gs 03r
yamaha ttr600 97r

Postprzez Dalti » 10 paź 2018, o 07:42

kurol napisał(a):U wroga cos tam kombinowali http://www.tt600r.eu/technik/tt-allgeme ... raster.htm
Po prawej na samym dole mozna pobrac pliki .dxf

Kurol dzięki !! :browar: ,odpalam kompa w pracy a tu taka niespodzianka z wymiarami.
Dalti
Po kostki w błocie

Postprzez Gacek » 10 paź 2018, o 15:00

Dalti napisał(a):Dźwignia zmiany biegów czy hebla to nie problem ,na wieloklinie można obniżyć w tym przypadku 25mm(sprawdzone+ luz )pozycja wachlowania w normie. potrzebuje jedynie pójść w dół 30mm. lewy set bezproblemowo . problem jest z prawym uchwytem podnóżka który jest oprofilowany do kopki .Chce łapę/stopki przesunąć o szerokość do tyłu nie zmieniając pozycji .

Ja realnie przerobiłem to na swoich 4 literach - stopa ma ograniczony kat ruchu tym bardziej w obuwiu off road - optymalna pozycja to uposadowienie podparcia stopy albo jak kto woli podnózka w osi dzwigni :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Gacek
Prawdziwy Endurzysta

Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994

Powrót do TT600 - Innowacje i udoskonalenia...