Przyczepka do TT-ki

Forum poświęcone modyfikacjom TT.
Tony_PGR
Lubiący błoto
Posty: 33
Rejestracja: 19 lut 2014, 12:15
Motocykl: Yamaha TT 600E Belgarda

Przyczepka do TT-ki

Post autor: Tony_PGR »

Witam Serdecznie ;]
Wpadłem na być może szalony pomysł, ale chciałbym przewieźć parę rzeczy w trudno dostępne miejsca i pomyślałem że może dałoby się jakoś połączyć jakiś wózek z moją tt-ką i stworzyć coś w rodzaju takiej przyczepki transportowej.
Macie jakieś pomysły co do tego jakby to można było wykonać, a może nawet ktoś sam już coś takiego wykombinował ?
Bardzo proszę o wsparcie ;] :tt600:
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Przyczepka do TT-ki

Post autor: glina »

Możesz zdradzić jakie to rzeczy wozi się w trudno dostępne miejsca ? :lol:
Tony_PGR
Lubiący błoto
Posty: 33
Rejestracja: 19 lut 2014, 12:15
Motocykl: Yamaha TT 600E Belgarda

Re: Przyczepka do TT-ki

Post autor: Tony_PGR »

Dobra więc sprecyzuję, znam bardzo fajne odludne miejsce gdzie mógłbym przychodzić ze swoją dziewczyną bądź znajomymi by chociażby poimprezować zdala od wścibskich ludzi, chciałbym tam zawieźć kilka materiałów by móc naprawdę fajnie urządzić to miejsce niestety jest ode mnie oddalone więc nie ma mowy żebym zaciągnął tam jakiś wózek ręcznie dodatkowo żaden samochód tam nie wjedzie chyba że jakiś terenowy ale nie znam nikogo kto mógł by mi pomóc, quada też nie mam a wiem że tam jest hak i nie problem coś podczepić. Mam swoją tt-kę która nadałaby się idealnie natomiast na plecy za dużo nie wezmę poza tym większość i tak bym mi się nie zmieściła do plecaka. Dlatego chciałbym aby ktoś mi poradził jakbym mógł przyczepić nawet jakiś wózek z dyszlem. Nie zależy mi na tym aby osiągać z ładunkiem jakieś duże prędkości bo mogę jechać 10km/h ,ale zależy mi na tym żeby całość nie odczepiała mi się co chwilę i mogła bezpiecznie dojechać na miejsce.
Podsumowując bardziej zależy mi na jakimś pomyśle połączenia motocykla z przyczepką (wózkiem) tak abym mógł z tym jakoś skręcać i tak jak pisałem wyżej żeby przyczepka się nie urwała po drodze ;]
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyczepka do TT-ki

Post autor: Pawlo »

Obecnie są fajne przyczepy rowerowe z dość sporym udźwigiem, aczkolwiek nie są to tanie rzeczy (200zł w górę) i musiałbyś przemyśleć czy ci się to opłaca :)
Obrazek
TeTe199
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 22 wrz 2015, 21:43
Motocykl: tt6
Lokalizacja: Zachod

Re: Przyczepka do TT-ki

Post autor: TeTe199 »

Niema problemu weź podpatrz co i jak dziadki ciągają simsonkami :)
Awatar użytkownika
k3nd
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:56
Motocykl: XT 600 47N, 3TB
CBR 929
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przyczepka do TT-ki

Post autor: k3nd »

Widziałam takie połączenia, ale z xt :) jutro podesle zdjęcie bo mam na kompie, a późna godzina. Moze na podstawie tego coś wymyślisz :D
Yamaha XT600 47N ; ; Yamaha XT600 3TB serce bije w tempie obrotów maszyny... Obrazek
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyczepka do TT-ki

Post autor: Krzsiek »

Awatar użytkownika
k3nd
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:56
Motocykl: XT 600 47N, 3TB
CBR 929
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przyczepka do TT-ki

Post autor: k3nd »

Obrazek
Yamaha XT600 47N ; ; Yamaha XT600 3TB serce bije w tempie obrotów maszyny... Obrazek
Tony_PGR
Lubiący błoto
Posty: 33
Rejestracja: 19 lut 2014, 12:15
Motocykl: Yamaha TT 600E Belgarda

Re: Przyczepka do TT-ki

Post autor: Tony_PGR »

Dzięki za propozycje najfajniej prezentuje się ten xt na zdjęciu od k3nd natomiast nie widzę dokładnie w jaki sposób zamontowany jest "hak" który ciągnie przyczepę czy jest to gotowy element który można kupić czy trzeba dospawać jakiś stelarz do ramy czy jest to jakoś przykręcane do wahacza ?
Nie mam spawarki dlatego chciałbym obejść się bez spawania możecie mi jakoś doradzić jak i gdzie taki hak zamontować ?
Awatar użytkownika
k3nd
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:56
Motocykl: XT 600 47N, 3TB
CBR 929
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przyczepka do TT-ki

Post autor: k3nd »

Na moje oko to ten hak idzie do wachacza ale jak jest przymocowany to nie mam pojecia. Musisz sam cos wykombinowac albo podjechac do kogos, kto ma troche oliwy w głowie i na pewno coś wydłubiecie :D spawanie to glupi pomysł, najlepiej przykrecic do jakiegos elementu :)
Yamaha XT600 47N ; ; Yamaha XT600 3TB serce bije w tempie obrotów maszyny... Obrazek
ODPOWIEDZ