Przyczepka do TT-ki

Forum poświęcone modyfikacjom TT.
TeTe199
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 22 wrz 2015, 21:43
Motocykl: tt6
Lokalizacja: Zachod

Re: Przyczepka do TT-ki

Post autor: TeTe199 »

Boczne poprzeczki złap w miejscach podnóżków pasażera , środkowy złap za końcówkę ramy , konstrukcja musi być sztywna z profila i dodatkowo daj zastrzały na końcówkach i będzie grało , przyczepka dwu kołowa musi pracowac swobodnie w trzech osiach także tylko zaczep kulowy albo zaczep z przegubu kardana z dodatkowym obrotem w okół osi . Sam wózek możesz zrobić z kół rowerowych będzie lekkie i spokojnie 100 kilo wytrzyma .
Tony_PGR
Lubiący błoto
Posty: 33
Rejestracja: 19 lut 2014, 12:15
Motocykl: Yamaha TT 600E Belgarda

Re: Przyczepka do TT-ki

Post autor: Tony_PGR »

TeTe199 pisze:Boczne poprzeczki złap w miejscach podnóżków pasażera , środkowy złap za końcówkę ramy , konstrukcja musi być sztywna z profila i dodatkowo daj zastrzały na końcówkach i będzie grało , przyczepka dwu kołowa musi pracowac swobodnie w trzech osiach także tylko zaczep kulowy albo zaczep z przegubu kardana z dodatkowym obrotem w okół osi . Sam wózek możesz zrobić z kół rowerowych będzie lekkie i spokojnie 100 kilo wytrzyma .
Te elementy ramy są akurat cienkie myślisz że takie rozwiązanie nie pognie mi ramy w tym miejscu ?
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyczepka do TT-ki

Post autor: Krzsiek »

Obejzyj ten temat. Duzo postow, duzo zdjec, przykladow funkcjonalnego i prostego rozwiazania.

http://advrider.com/index.php?threads/m ... le.742318/

Przyklad ze stelazem pod kule
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyczepka do TT-ki

Post autor: Pawlo »

Ja bym do zadupka nie łapał. U mnie pękło pod siodłem od zwykłej jazdy bez bagaży ;) Moim zdaniem tylko wahacz w przypadku TT.
Obrazek
TeTe199
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 22 wrz 2015, 21:43
Motocykl: tt6
Lokalizacja: Zachod

Re: Przyczepka do TT-ki

Post autor: TeTe199 »

Według mnie najmniej roboty będzie jak dasz stelaż pod fabryczne uchwyty , podnóżki wytrzymują nie takie katowanie , jeżeli stelaż będzie sztywny to siły się rozłożą na uchwyty warunek tylko musi być sztywny, jeżeli nie będziesz woził jakiś gabarytów tylko browary to idealnie na skrzynie ładunkową nadają się kasty budowlane do mieszania zapraw , są lekkie i wytrzymałe :)

Umnie też trzeba było poprawiać te spawy na stelarzu , ale podejrzewam że to od drgań bo mam wersje bez amortyzatora na zębatce tylnej i poprzedni właściciel ostro latał po asfalcie tylnie koło i mocowanie silnika ostro wydymało .
Tony_PGR
Lubiący błoto
Posty: 33
Rejestracja: 19 lut 2014, 12:15
Motocykl: Yamaha TT 600E Belgarda

Re: Przyczepka do TT-ki

Post autor: Tony_PGR »

Wielkie dzięki wszystkim którzy rozpisali się w temacie bo otrzymałem naprawdę dużo różnych propozycji a to sądzę że nie łatwy temat ;]
W ten weekend postaram się wykonać "prototypy" zrobione z jakichś niepotrzebnych elementów w oparciu o Wasze uwagi.
Sprawdzę które rozwiązanie najlepiej się nada i wtedy wykonam już oficjalny hak.
Postaram się wrzucić jakieś foto i opis tak żeby ktoś następny miał już gotowe rozwiązanie ;]
Jeszcze raz Wielkie dzięki i czekajcie na info ;] :goodjob: :tt600:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Przyczepka do TT-ki

Post autor: Gacek »

Przyznam się ze jak bym miał coś montować do jakiejś jednorazowej akcji to sklecił bym na prędce jakieś włóki doczepił do sprzeta i zapomniał do następnej potrzeby ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ