Podnóżki TT600R

Forum poświęcone modyfikacjom TT.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Podnóżki TT600R

Post autor: Dalti »

Jednym z poważniejszych mankamentów tt600r jest za wysoko umieszczone podnóżki kierowcy. jest to już stwierdzone z własnego doświadczania jaki i innych osób.(szczególnie jeżdżących w terenie )a ich wielkość ,szczególnie w tt600 zostawia wiele do życzenia.
Sa one podniesione za wysoko (42cm) i podwyższenie kierownicy jak u mnie 30mm(tuleje dystansowe) nie za bardzo daje ,bo nie zmienia pozycji nóg /kolan ani prześwitu pomiędzy siedzeniem a moim interesem. Nie dość ze zwiększa to przeniesieni środka ciężkości do góry to jeszcze sprawia problem manewrowanie w terenie (nogi nie przylegają tak jak powinny w pozycji stojącej.
Ja kupiłem za niewielka kasę stare podnóżki z tt600 które pasują i zamierzam je przerobić odcinając stopkę od uchwytu łączącego go z rama i przyspawać szerokie łapy

Jak macie inne pomysły lub wasze własne patenty ,może jakieś inne podejdą lub akcesoryjne , to pisać!
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: Gacek »

W swoim xt bawiłem się w swoim czasie i faktycznie w pierwszych chwilach po swapie obnizony srodek ciezkosci kiedy masę ciała dokładamy do podnuzek robi dobrą robotę 8-) - niestety nalezy wykonac przy tym swap mediów zmiana geometri dzwigni biegów i hampla ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: Dalti »

Dźwignia zmiany biegów czy hebla to nie problem ,na wieloklinie można obniżyć w tym przypadku 25mm(sprawdzone+ luz )pozycja wachlowania w normie. potrzebuje jedynie pójść w dół 30mm. lewy set bezproblemowo . problem jest z prawym uchwytem podnóżka który jest oprofilowany do kopki .Chce łapę/stopki przesunąć o szerokość do tyłu nie zmieniając pozycji .
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: kurol »

U wroga cos tam kombinowali http://www.tt600r.eu/technik/tt-allgeme ... raster.htm
Po prawej na samym dole mozna pobrac pliki .dxf
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: Dalti »

kurol pisze:U wroga cos tam kombinowali http://www.tt600r.eu/technik/tt-allgeme ... raster.htm
Po prawej na samym dole mozna pobrac pliki .dxf
Kurol dzięki !! :browar: ,odpalam kompa w pracy a tu taka niespodzianka z wymiarami.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: Gacek »

Dalti pisze:Dźwignia zmiany biegów czy hebla to nie problem ,na wieloklinie można obniżyć w tym przypadku 25mm(sprawdzone+ luz )pozycja wachlowania w normie. potrzebuje jedynie pójść w dół 30mm. lewy set bezproblemowo . problem jest z prawym uchwytem podnóżka który jest oprofilowany do kopki .Chce łapę/stopki przesunąć o szerokość do tyłu nie zmieniając pozycji .
Ja realnie przerobiłem to na swoich 4 literach - stopa ma ograniczony kat ruchu tym bardziej w obuwiu off road - optymalna pozycja to uposadowienie podparcia stopy albo jak kto woli podnózka w osi dzwigni :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: Dalti »

kurol na podstawie tych rysunków wyciąłem za grosze plasma lewy sit, prawy przerobie z tt600 który kiedyś kupiłem . ma on jedna zaletę ,jest z odbojnikiem/stopem kopki żeby ja nie przełamać .ja już sprawdziłem obniży to 25mm nie 30.Teraz nie mam czasu się z tym bawić ,ale jak zrobię to modzele się wrażeniami .Oki Doki

Obrazek
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: kurol »

Jak mozesz to daj zdjecie tej prawej z odbojnikiem.
W zimie moze bym tez cos u siebie wyrzezbil.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: Dalti »

kurol otwórz grafikę w nowej karcie to będziesz miał podgląd . dzisiaj to pospawałem wiec jutro wrzucę foty.Prawy sit jest wykonany ze stali stopowej ,ja go pospawałem sam Tigiem .
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: Dalti »

powiem wam ze jak sprawdzałem przed malowaniem to pozycja miodzio.Co do dźwigni hamulca trzeba go zdetonować
i nadciąć od dołu kątówka do 2/3 szerokości( szerokość ciecia 3mm) i zagiac tą szparę a później zespawać, obniży to ją o 20mm.
z dźwignią biegów nie ma problemu,obniżany na wieloklinie .pozycja stopek jest w tym samym położeniu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ