Instalacja gniazda zapalniczki - GPS

Forum poświęcone modyfikacjom TT.
Tetetka S

Instalacja gniazda zapalniczki - GPS

Post autor: Tetetka S »

Na początku witam wszystkich użytkowników Yamahy TT i XT. Stałem się posiadaczem Yamahy TT 600 S i mam do was pytanie. Czy jest możliwośc podłączenia do wersji bez akumulatora gniazda zapalniczki do ładowania nawigacji GPS? Miałem taki układ w innym motocyklu i tam podłączyłem go bezpośrednio pod akumulator. Nie wiem jednak czy taka opcja istnieje w wersji bez aku. Zapewne podpiąć się da, ale co będzie z prądem ładowania? Czy nie ma tu dużych różnic w napięciu? Czy nie padnie mi GPS od zbyt dużego lub małego napięcia? Proszę o podpowiedź osób obeznanych z tematyką. Dzięki.
Awatar użytkownika
Trampek
Po kostki w błocie
Posty: 228
Rejestracja: 28 cze 2010, 14:22
Lokalizacja: Rabka/ Szczecin

Re: Instalacja gniazda zapalniczki - GPS

Post autor: Trampek »

Napisz na PW do Loko, bo on ma elektrykę w małym palcu a może nie zauważył pytania o prund.
Kiedyś 2KF, długo nic, potem 4GV, 5CH a tera znów nic
Awatar użytkownika
loko
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 06 mar 2010, 16:00
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Toruń

Re: Instalacja gniazda zapalniczki - GPS

Post autor: loko »

Witam ;) . Tu jest link do strony
viewtopic.php?f=44&t=596
.. kolega :) w tym topiku chce zamontować dodatkowe światło możesz podłączyć się tak samo- identycznie, czyli pod regulator po przez przekaźnik ( oczywiście zamiast żarówki dajesz gniazdo zap.)… ja tak mam u siebie … w takich ukł. zawsze warto dać przekaźnik…
Nie powinno być obaw, jeśli idzie o ładowanie… sama ładowarka ma stabilizator … jeśli masz do GPS ładowarkę to spokojnie wpinaj. To że nie mamy, aku nie znaczy że mamy niestabilne zasilanie. U nas zamiast aku jest sporej poj. Kondensator + sprawny regulator i baja bongo :mrgreen: :lol: :D
motorynka(1996-1999)...jawka50(1999-2000)...mz150(2000-2001)...mz251(2001-2006)...gs500e(2003,5-2007)...TT600R(2007-
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Instalacja gniazda zapalniczki - GPS

Post autor: lisek666 »

a ja chciałem zapytać czy może mi ktoś podpowiedzieć jak podpiąć regulator napięcia w tt 600 4gv,kupiłem jakiś czas temu yamahe i była ode-lżona na full tzn nie było przy niej nic (lamp,kierunków,świateł,owiewek,kontrolki nie działały,regulatora napięcia)wszystko mam w koszyku.mały remont przez zimę silnika za nie długo dobiegnie końca.chciałem potem zabrać się za elektrykę tzn podpiąć regulator napięcia,lecz nie wiem jak się za to zabrać,z regulatora napięci wychodzi 5 kabli (od lewej 1.brąz 2.biały 3.czerwony 4.biały 5.czarny.proszę o jakąś podpowiedź jak podpiąć.

i chciałem jeszcze jedno zapytać mam tt-ke bez aku czy mogę podpiąć ksenon pod to czy muszę mieć akumulator do tego,??
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: Instalacja gniazda zapalniczki - GPS

Post autor: Michaels19 »

a jak zrezygnuję z żarówki postoju w przedniej lampie i pod te przewody podepnę gniazdo zapalniczki do zasilania gps to będzie chyba hulało ?????

można tak robić sprawdzone u mnie , napięcie na mierniku pokazuje nawet więcej niż 12v jakieś 13,2 u mnie pokazywało ale wszystko działa
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja gniazda zapalniczki - GPS

Post autor: Krzsiek »

Można bo porad jest jeden. Ale jeśli już to pożycz do zapalniczki z tego kabla zostawiajac żarówkę i daj bezpeiecznik 2A przed zapalniczka. 22W wystarcza do ladowarki.
Czemu, bo jak zrobisz zwarcie wywalisz instalacje i nie będzie co najmniej swiatel.
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: Instalacja gniazda zapalniczki - GPS

Post autor: Michaels19 »

zapalniczka miała już bezpiecznik szklany fabrycznie więc to chyba już wystarcza, a to można tak obciążać jeden przewód i żarówką i ładowarką ??? nic się nie stanie złego?
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja gniazda zapalniczki - GPS

Post autor: Krzsiek »

Nie jest to eleganckie rozwiązanie, ale do normalnej ładowarki starczy.
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: Instalacja gniazda zapalniczki - GPS

Post autor: Michaels19 »

no ja poszedłem po najmniejszej linii oporu bo nie chciało mi się ciągać przewodu, może jeszcze z czasem postojówkę podłączę razem z gniazdem zapalniczki na jednym kablu, a gps bardzo dobrze się w lesie sprawdza teraz wiem jaki kierunek obrać bo wcześniej zdarzało mi się gubić...
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: Instalacja gniazda zapalniczki - GPS

Post autor: Michaels19 »

takie pytanko do elektryków:) zauważyłem ze na światłach mijania podczas dodawania gazu przygasa światełko na drogowych nić takiego nie występuje czym to może być spowodowane ?? może mieć jakiś związek ze wpiąłem gniazdo 12v w przewód od żarówki postoju ?? czy może jakieś styki dobrze nie zwierają...
ODPOWIEDZ