Utopiony motor :(

Wszystko o tym motocyklu.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Utopiony motor :(

Post autor: qpa »

on tez papier, ja smuigam na hilfo 145

btw jako ze utopiłem ttr kiedyś tak że olej był biały i było go ogrom (silnik zatankowany do pełna olejem w wodą) to coś podrzucę

ja zrobiłem tak, nowy filtr oleju i 3 zmiany oleju samochodowego, po pierwszej zmianie było jeszcze mleko, po drugiej lekkie mleko a po 3 już praktycznie czysty olej, za każdym razem odpalenie zagrzanie czyli z 5 - 10 km i spuszczanie, potem nowy filtr + olej docelowy w moim przypadku motul 5100
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Utopiony motor :(

Post autor: Pawlo »

daszek pisze:Ten filtr jest z takiej złotej mikrosiateczki i jest niby on zalecany :roll: jak mi tłumaczyli w sklepie ma lepsza przepustowość ;) a w tego typu jednostce taki powinien być.

http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=10205
Jeśli na focie to ten filtr, o którym piszesz, to w sklepie chyba kit wciskali, żeby opchnąć najdroższy filtr :lol: Jak pisze qpa - ten też papierowy. Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś miał jakiś problem przez filtr oleju, po prostu trzeba wymienić na czas i się nie przejmować ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Utopiony motor :(

Post autor: Gacek »

Dzisiaj kupowałem dwa jeden autheny 12 zeta groszami do wypłukania i drugi ponoć jakiś lepszy nazwy nie pamietam 17 oba dwa papierowe - koles który mi to sprzedawał rzekł" i tak na tej samej lini produkowane - tylko opakowaniem się rożnią i ceną " :roll:.optycznie tylko kolor papieru mają inny . :mrgreen: .
Nie doczytałem ze zrozumieniem tego co kol. Daszek napisał :oops: chodzi chyba o część której nie widać normalnie :? z pewnością ma spory wpływ na przepustowość . Z innej Mańki traktując sprawy - zanim założysz jakikolwiek filtr nawet dedykowany optycznie należało by obciąć jak długi metalowy wypust , z poza gumy która uszczelnia (a bank niektóre konstrukcje obcinają światło przepływu ) kanału którym jest podawana oliwa .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
daszek
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 22 kwie 2011, 14:32
Motocykl: Yamaha TT600S
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Utopiony motor :(

Post autor: daszek »

No to w takim razie mam gdzieś ten metalowy z lepszą przepustowością i kupię zwykły papier ;) dziś pierwszy raz płukałem silnik po zalaniu i olej był normalny ale bardzo ciemny za kilka dni znowu go przepłuczę jak czas będzie a potem tylko czekać jak kasia będzie i będę mógł kupić docelowy 15w50 półsyntetyk motula z filtrem bo teraz mnie wykańcza finansowo zbur z niemiec 8-)
"nie ma boga jest motór, motór nasz pan i władca"
Awatar użytkownika
-gumis-
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 09 lis 2011, 16:21
Motocykl: YZ 250 F 2006r Alurama

Re: Utopiony motor :(

Post autor: -gumis- »

daszek pisze:... (i wziołem relaksacyjną kąmpiel z drinami jacka danielsa których nikomu nie polecam bo są beee i najlepsza jest polska wódka ! (jeba... jacka danielsa bo cuchnie i smakuje chemią obleśnie) ...
Karę wielką poniesiesz obrażając wujka Danielsa!!! Tóż to grzech! Jacek pyszny jest jednak w umiarkowanych ilościach... :lol:
GAS GAS EC 300
ODPOWIEDZ