Utopiony motor :(

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Utopiony motor :(

Post autor: Pawlo »

A ten żółty zbiornik Ohlinsa co na focie widać masz? Bo jak nie to masz TT-E. Jak masz aku to powinieneś mieć jeszcze rozrusznik, ale z tego co pamiętam to pisałeś, że masz kopajke. W TT-S na bank nie było aku. Czyżby ktoś u ciebie piec wymienił? :) Co do opony, to dojeżdzam ją na asfalcie teraz, bo w garage czeka już Michelin AC10 ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
daszek
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 22 kwie 2011, 14:32
Motocykl: Yamaha TT600S
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Utopiony motor :(

Post autor: daszek »

Tak mam zawiechę ohlinsa ze zbiorniczkiem a śruby nie ruszane były tak mi się zdaje akumulatror jest do świateł ale coś mi padł i światła działają jak jest włączony i myślałem o tym aby go zupełnie wyrzucić tylko kiepsko się znam na elektryce ;)
(w aso mi mówili ze to może być wersja R )

Więc sprawdziłem kierunki okazało się że tylnie żarówki poszły i przerywacz (kolega mi radził żebym kupił od simsona bo najtańszy)

Ja też swoją dojeżdżam bo czeka michelin t63 w świetnym stanie wyrwany za 65pln na giełdzie samochodowej u mnie i jeszcze prawie jak nowa mitas e-09 z aledrogo za 120zł i muszę coś na zapas kupić na przód jak tylko coś kasy wpadnie i ponaprawiam wszystko ;)
"nie ma boga jest motór, motór nasz pan i władca"
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Utopiony motor :(

Post autor: Pawlo »

Na pewno to nie jest TTR ;) Po prostu masz jakiegoś składaka, skoro masz ohlinsa to wskazuje to na TTS, ale ciekawe po co ktoś tam wsadził aku??
Obrazek
Awatar użytkownika
Trampek
Po kostki w błocie
Posty: 228
Rejestracja: 28 cze 2010, 14:22
Lokalizacja: Rabka/ Szczecin

Re: Utopiony motor :(

Post autor: Trampek »

Pawlo pisze:W TT-S na bank nie było aku
A właśnie że był w zestawie z każdym motocyklem z 95 roku i moja też miała ale go faszysta nie zamontował i ja go też nie montowałem a używałem go tylko przy serwisie elektryki.

http://www.megazip.ru/ru/bike/yamaha/vi ... 77#g188116
Kiedyś 2KF, długo nic, potem 4GV, 5CH a tera znów nic
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Utopiony motor :(

Post autor: Pawlo »

A to w takim razie przepraszam, moja wina, więcej grzechów nie pamiętam, obiecuję poprawę :) Nie no pierwszy raz słyszę, że były aku w TT-S, aż jestem zdziwiony, bo niby po co aku, jak nie ma rozrusznika, a bez aku i tak wszystko dobrze chodzi ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
daszek
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 22 kwie 2011, 14:32
Motocykl: Yamaha TT600S
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Utopiony motor :(

Post autor: daszek »

Tak wygląda olej popowodziowy :roll:

http://zapodaj.net/093bbfbc8a83.jpg.html
"nie ma boga jest motór, motór nasz pan i władca"
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Utopiony motor :(

Post autor: qpa »

kup sobie z 6 litrów oleju samochodowego i zrób tak że zalewasz silnik odpalasz nagrzewasz spuszczasz i jeszcze raz, jak za drugim razem będzie juz tak prawie czysty to nowy filtr oleju + docelowy olej i wsio. ttr utopiłem przy -7 stopniach w mieszance wody z mulem a woda poszla przez odmę i po 3 płukanakach moto jeździ dalej ;]
Awatar użytkownika
daszek
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 22 kwie 2011, 14:32
Motocykl: Yamaha TT600S
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Utopiony motor :(

Post autor: daszek »

Zakupiłem śrubkę spustu oleju magnetyczną za 16zł z larsona przydatny bajer ;)

http://zapodaj.net/95dc6b0d5a64.jpg.html

Mam teraz takie pytanie jaki dać filtr oleju bo niby powinien być według książki siatkowy metalowy droższy a miałem papierowy tańszy i mnie ciekawi na jakich wy jeździcie :?:
"nie ma boga jest motór, motór nasz pan i władca"
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Utopiony motor :(

Post autor: Pawlo »

daszek pisze:Mam teraz takie pytanie jaki dać filtr oleju bo niby powinien być według książki siatkowy metalowy droższy a miałem papierowy tańszy i mnie ciekawi na jakich wy jeździcie :?:
Ja jeżdżę na najzwyklejszym papierowym filtrze, Hiflofiltro. I z tego co widzę na alledrogo to tylko taki jest dostępny :) O jaki siatkowy ci chodzi? Jak to wygląda?
Obrazek
Awatar użytkownika
daszek
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 22 kwie 2011, 14:32
Motocykl: Yamaha TT600S
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Utopiony motor :(

Post autor: daszek »

Ten filtr jest z takiej złotej mikrosiateczki i jest niby on zalecany :roll: jak mi tłumaczyli w sklepie ma lepsza przepustowość ;) a w tego typu jednostce taki powinien być.

http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=10205
"nie ma boga jest motór, motór nasz pan i władca"
ODPOWIEDZ