ttr ślimak/nakretka zebatki zdawczej

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

ttr ślimak/nakretka zebatki zdawczej

Post autor: dzunger »

witam wszystkich
po wielu oględzinach znalazłem taką ttr-ke jakiej szukałem. Kilka drobnostek jest do poprawy ale to nic ważnego. Od około tygodnia szukam ślimaka. Obdzwoniłem wszystkich z allegro, ktorzy wystawili ttry na czesci i nic.(albo juz sprzedane albo popsute). Stąd tez pytanko gdzie moge takie cos dostac ? gdzies w sieci znalazłem ze z biegiem czasu wycieraja sie srodkowe tryby i jest sposob zeby to przesunąć. jeszcze jedno pyt slimaki od tte/tts będą psowały ??
Ostatnio zmieniony 16 cze 2011, 17:59 przez dzunger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Peck
Lubiący błoto
Posty: 77
Rejestracja: 12 paź 2010, 16:06
Motocykl: Yamaha TT600R
Yamaha TDM 850
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ttr ślimak

Post autor: Peck »

Ślimak to słaby punkt TTR-ek.
U mnie też nie działa.
Z tego co widzę to pasuje od TT600E/S/RE.
Przynajmniej wg katalogu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

Re: ttr ślimak

Post autor: dzunger »

ok co do slimaka zalatwione, za org trzeba zaplacic gruba kase dlatego narazie odpuszczam...
mam nastepny problem wczoraj zgubiłem nakretke na zebatke zdawcza, dzwonilem do kilku osob z allegro i chca za to okolo 50zl+ wysyłka. jest mozliwosc dokupic jakis zamiennik w zwykłym sklepie ?? albo wytoczyc/frezowac (jaki to rozmiar gwintu???)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ttr ślimak/nakretka zebatki zdawczej

Post autor: Gacek »

Krzyczą tyle co w ASO , myślę ze to taka sama jak w xt wiec w sklepie z śróbami 6 zł dokupując odp gr i śr podkładkę obedzie się bez tokarza .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

Re: ttr ślimak/nakretka zebatki zdawczej

Post autor: dzunger »

czyl idzie dopasowac nakretke w zwykłym sklepie ;) z tego co widze to jest gwint drobnozwojowy, a rozmiar jaki ?
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

Re: Yamaha ttr okleina

Post autor: dzunger »

żeby nie zakladac nowego tematu napisze tutaj. stary slimak udalo mi sie przerobic i w ten sposob zaoszczedziłem 344zl, nakretke zebatki zdawczej dopasowałem od xt na czesci.
obecnie planuje pomalowac tylny plastik od ktorego delikatnie na rogach odchodzi farba.
szukam okleiny w orginalnym wydaniu.
znalazłem na niemieckiej stronce zamiennik, ktory wyglada jak fabryczny
(http://www.tt600r.de z menu po lewej str tt-kiosk>Aufkleber)
dostanę cos takiego w polsce???
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: ttr ślimak/nakretka zebatki zdawczej

Post autor: Pawlo »

Oryginał to tylko chyba Yamaha pozostaje = koszty. Ja na twoim miejscu bym zapisał na jakimś nośniku albo wydrukował tą naklejkę o którą chodzi razem z wymiarami i zawiózł do firmy, która zajmuje się produkcją folii, albo np. reklamami na samochodach i z nimi się dogadać czy dadzą radę coś takiego zrobić. Ewentualnie wyślij zdjęcia/napisz do tego gościa http://allegro.pl/yamaha-dt-tt-naklejki ... 87802.html Robił mi wszystkie naklejki na moją TT.
A tak przy okazji, to plastiki raczej już ktoś u ciebie malował? Czy TTR miały już malowane oryginalnie?
Obrazek
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

Re: ttr ślimak/nakretka zebatki zdawczej

Post autor: dzunger »

dzieki za link napisze do niego.
co do malowania plastikow to jest tak jak z fabryki wyszedł, motor był po delikatnej przewrotce i posiada pare obtarc gdzieniegdzie farba odchodzi od tylnego plastiku. Wszystkie stare org naklejki mam na tym wlasnie elemencie, a moze idzie to jakos zeskanowac i do drukarni oddac..
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: ttr ślimak/nakretka zebatki zdawczej

Post autor: Pawlo »

Pogadaj najpierw z ludźmi, którzy byli by w stanie to zrobić, tak jak wyżej pisałem. Popytaj się czy masz to skanować, zwymiarować czy odkleić i im dać ;) Gość, do którego dałem link ma dużo wzorów, czasami wystarczy tylko pokazać mu fotę o którą naklejkę chodzi i od razu ją robi.
Obrazek
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: ttr ślimak/nakretka zebatki zdawczej

Post autor: qpa »

gdzie Ty masz farbe na ttr na tylnym błotniku?
ODPOWIEDZ