TTR z rozrusznikiem?

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: Pawlo »

Yadam, musisz sprecyzować czy szukasz TT-E, czy TT-RE, bo te pierwsze miały gorszą zawiechę jak już zostało to wyżej napisane. Wracając do kopajki, też się obawiałem odpalania, a pomimo tego, że należę raczej do lżejszych osób ;) to na ciepłym zawsze odpali za pierwszym, nawet bez żadnych ustawień tłoka itp. W zimie, na zimnym trzeba trochę więcej razy kopnąć, ale przynajmniej dobra rozgrzewka przy takiej temp. :D Dobrze wyregulowany sprzęt musi palić ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: dzunger »

wg mnie ttr na kopajsie do odpalenia nie potrzebuje wcale duzo wysilku. Moje moto po zakupie do niedawna odpalalo z 1-2 kopa po 4 przekopkach. Tylko potrzebne troche praktyki, moj ojciec nawet na ciepłym ma duze problemy z odpaleniem.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: qpa »

Pawlo pisze:Yadam, musisz sprecyzować czy szukasz TT-E, czy TT-RE, bo te pierwsze miały gorszą zawiechę jak już zostało to wyżej napisane.
jeszcze raz napisze, TTRE czyli ta ostatnia niebieska strzała ma gorszą zawieche od TTR koniec kropka
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: mazi »

qpa pisze:taaa ale nie ma tego lepszego zawiasu ;] mniejszy skok brak regulacji a z widocznych rzeczy brak zbiornika gazu tylnego amortyzatora

akurat w ttr jestem obryty jak Wy w XT ;]
Jaki ma skok takie USD z TT-R?
W TTR600 zawias przedni ma jak dobrze pamiętam 280mm, tyle co w mojej 1VJ.
---
Pozdrawiam
mazi
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: mazi »

qpa pisze:
Pawlo pisze:Yadam, musisz sprecyzować czy szukasz TT-E, czy TT-RE, bo te pierwsze miały gorszą zawiechę jak już zostało to wyżej napisane.
jeszcze raz napisze, TTRE czyli ta ostatnia niebieska strzała ma gorszą zawieche od TTR koniec kropka
Mówisz ogólnie o zawieszeniu przednim i tylnym?

Jak wg Ciebie taki USD z TTRE ma się do standardowego przedniego zawieszenie w TTR600?
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: Gacek »

mazi pisze:Jaki ma skok takie USD z TT-R?
W TTR600 zawias przedni ma jak dobrze pamiętam 280mm, tyle co w mojej 1VJ.
-
Mazi - to tylko pomyłka ? czy robiłeś jakiś swap w zawiasie ? to delikatnie 35 mm więcej skoku od Showa w 1VJ :?
Yadam - na dalsze wypady TT to bardziej Spartański motocykl jeżeli chodzi o wygodę podróżowania niż XT .
Zastanawiam się jeszcze jak to jest bo natknąłem się kiedyś na wersję TT 600 E z rozrusznikiem i kopniakiem , miała normalnie Ohlinsa z pełną regulacją z tyłu jednakże tył delikatnie nizej siedział niż w wersji z kopniakiem :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: yadam »

Pawlo pisze:Yadam, musisz sprecyzować czy szukasz TT-E, czy TT-RE, bo te pierwsze miały gorszą zawiechę jak już zostało to wyżej napisane.
TTR bardziej mi sie podoba wydaje sie lzejsza i zgrabniejsza ale TT jest tansza...no i rozrusznik musz miec.

to znaczy ze ta: http://otomoto.pl/yamaha-tt-tt600r-stan ... 86477.html
cos mi sie link nie chce poprawnie wkleic ale to ta co wklejalem pare postow wczesniej TTE ?


ma gorszy zawias? przeciez tam jest USD
jaki tam jest tyl ? nie ma ohlinsa?

wyjasnijcie mi to bo nie orientuje sie w TeTetkach

Gacek ja wiem ze to mniej wygodne od XT ale ja w podroz sie juz nie wybiore do tego szykowalem mojego XT i nic z tego nie wyszlo...raczej szukam czegos to wyzycia sie kolo domu ew. dwu dniowe wycieczki

myslalem o trialowce do zabawy przy domu ale to nie takie proste zeby kupic cos co bylo uzywane amatorsko (jak to pisza na allegro)
myslalem tez o DR-Z400 albo jakims EXC w przedziale kwoty do 10000pln to trupy a ja nie chce wydac wszystkich swoich pieniedzy i bac sie czy nie urwie mi sie tlok.
wiec z podwinietym ogonem mysle zeby wrocic to silnika z XT a TeTetki kusza mnie tym ze sa lzejsze i maja lepsze zawiecha
dobrze mysle?
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: mazi »

Gacek pisze:
mazi pisze:Jaki ma skok takie USD z TT-R?
W TTR600 zawias przedni ma jak dobrze pamiętam 280mm, tyle co w mojej 1VJ.
-
Mazi - to tylko pomyłka ? czy robiłeś jakiś swap w zawiasie ? to delikatnie 35 mm więcej skoku od Showa w 1VJ :?
Yadam - na dalsze wypady TT to bardziej Spartański motocykl jeżeli chodzi o wygodę podróżowania niż XT .
Zastanawiam się jeszcze jak to jest bo natknąłem się kiedyś na wersję TT 600 E z rozrusznikiem i kopniakiem , miała normalnie Ohlinsa z pełną regulacją z tyłu jednakże tył delikatnie nizej siedział niż w wersji z kopniakiem :roll: .
Skok zawiasu w TTR wziąłem z tych danych (w kilku innych miejscach też tyle podawali, więc to raczej nie ściema):
http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha ... r_2002.php

Zaś jak teraz sprawdziłem wychodzi, że Showa z 1VJ ma 254mm skoku. Nie wiem dlaczego, ale byłem przekonany że jest to 280mm....
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: Pawlo »

mazi, w TT-R/E nie ma USD ;) Tylko w TT-S/E.

Skoki zawieszeń, z tego co wyszukałem w necie:
- TT-R przód 280mm, tył 280mm
- TT-RE przód 230mm, tył 230mm
- TT-E przód 270mm, tył 209mm
- TT-S przód 310mm, tył 270mm
Wychodzi na to, że TT-RE to największy kasztan :mrgreen: Myślałem, że chociaż zawiecha jest lepsza od starszej TT-E.
Yadam, to, że zawiecha wygląda podobnie to nic nie znaczy. Przede wszystkim brak regulacji no i różne skoki. I z tyłu nie ma Ohlinsa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: Gacek »

W pewien sposób śledzę od dłuższego czasu jakim kierunkiem podążali producenci naszych sprzętów i kiedyś z manuala wyczytałem że np. xt ma 225 mm skoku na przodzie przyznam się ze" krew mnie zalała" jak pomierzyłem w realu tę wartość :cry: , z ledwością znalazłem coś w okolicy 207 mm - a śmiało można uzyskać 245 mm jak dla pierwowzoru Śhowa .
Jestem ciekawy czy z obcięciU skoku w w wersjach tt - e tt - re też występuje taka opcja ?
Pawlo z moich informacji tt ma 270 mm skoku na przodzie ,- 290 - 310mm ma rozwinięty na bazie tej konstrukcji zawias montowany w yz ,wr ale nie zamierzam tu się upierać bo realnie nie mierzyłem tt .
Wiec wg moich informacji ttr na kopniaka posiadała zawieszenia o największym skoku .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ