TTR z rozrusznikiem?

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: Pawlo »

Gacek pisze:Pawlo z moich informacji tt ma 270 mm skoku na przodzie ,- 290 - 310mm ma rozwinięty na bazie tej konstrukcji zawias montowany w yz ,wr ale nie zamierzam tu się upierać bo realnie nie mierzyłem tt .
Wiec wg moich informacji ttr na kopniaka posiadała zawieszenia o największym skoku .
Też tak mi się wydaje. Skok w TT-S nigdzie nie jest podany, znalazłem tylko na tej stronce http://www.rallye-tenere.net/Stamb_tt_600_s-e.htm i nie zdziwiłbym się, gdyby faktycznie taki był.

Yadam, jak byś nie mógł się zdecydować to możesz mnie odwiedzić, pozwolę ci "kopnąć" mojego sprzęta :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: yadam »

Pawlo pisze:
Gacek pisze:Pawlo z moich informacji tt ma 270 mm skoku na przodzie ,- 290 - 310mm ma rozwinięty na bazie tej konstrukcji zawias montowany w yz ,wr ale nie zamierzam tu się upierać bo realnie nie mierzyłem tt .
Wiec wg moich informacji ttr na kopniaka posiadała zawieszenia o największym skoku .
Też tak mi się wydaje. Skok w TT-S nigdzie nie jest podany, znalazłem tylko na tej stronce http://www.rallye-tenere.net/Stamb_tt_600_s-e.htm i nie zdziwiłbym się, gdyby faktycznie taki był.

Yadam, jak byś nie mógł się zdecydować to możesz mnie odwiedzić, pozwolę ci "kopnąć" mojego sprzęta :lol:
bardzo chetnie :) tylko czy zdaze przed sniegiem?
do wroclawia mam A4 ;)
pzdr.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: Pawlo »

Dla mnie żaden problem :) Możesz wpadać, póki sprzęt jeszcze nie rozebrany ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
wejnus19one
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2011, 15:43
Motocykl: Yamaha TTR 600 Belgarda
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: wejnus19one »

Ja mam TTR wersję bez rozrusznika, i wiele razy sporo się napociłem, żeby ją odpalić ( przykładowo jak mi zgasła torfie sięgającym po płytę silnika :twisted: ) , ale za to atutem jest to,że nie masz akumulatora, nie musisz martwić się,że ci padnie na zimę itp. przez co jest trochę lżejsza. Poza tym uważam,że efektowniej wygląda odpalanie na kopa tego moto. Jest to dość spora maszyna a plus dźwięk zazębiającego się startera ... robi respekt. Ale to kwestia gustu ;) . I tak jak wspomnieli inni, rozruszniki są w nowszych egzemplarzach, co wiąże się ze sporymi cenami. Więc czy warto ?
Awatar użytkownika
-gumis-
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 09 lis 2011, 16:21
Motocykl: YZ 250 F 2006r Alurama

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: -gumis- »

wejnus19one pisze: I tak jak wspomnieli inni, rozruszniki są w nowszych egzemplarzach, co wiąże się ze sporymi cenami. Więc czy warto ?
Stanowczo i zdecydowanie potwierdzam ,że warto!!!
GAS GAS EC 300
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: terenowiecc »

A tak z innej beczki jeszcze zapytam jak się ma USD z TT do zawiasu z TTR, oczywiście chodzi mi o TTS i TTR a nie te okrojone wersje z rozrusznikiem? Są duże różnice w tłumieniu, może w regulacji czy w innych kwestiach?

I jeszcze jedno pytanie co do skoku zawiasu w XT, ile mm skoku ma XT na przodzie i tyle (43F, 3AJ, 1VJ albo inny stary XT, nie te nowsze od 3TB poczynając)? Bo jak tak czytam to już zwątpiłem...

Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: Pawlo »

terenowiecc pisze:A tak z innej beczki jeszcze zapytam jak się ma USD z TT do zawiasu z TTR, oczywiście chodzi mi o TTS i TTR a nie te okrojone wersje z rozrusznikiem? Są duże różnice w tłumieniu, może w regulacji czy w innych kwestiach?
W TTR jest regulacja dobicia i odbicia, w TTS tylko jedno z tych dwóch, ale nie pamiętam które ;) Nie latałem jeszcze TTR więc nie wiem jakie są odczuwalne różnice. Chyba Trampek miał te dwa sprzęty to może się wypowie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Trampek
Po kostki w błocie
Posty: 228
Rejestracja: 28 cze 2010, 14:22
Lokalizacja: Rabka/ Szczecin

Re: TTR z rozrusznikiem?

Post autor: Trampek »

Pawlo pisze: Chyba Trampek miał te dwa sprzęty to może się wypowie :)
Miał,miał ale trochę już dawno więc różnic w prowadzeniu już tak bardzo nie pamięta. Różnic w prowadzeniu to ja już nie pamiętam, mechanicznie to TTR jest bardziej zbity niż TTS, TTS ma podzespoły bardziej roz.ebane po ramie. Więc na pewno mają różne środki ciężkości i balans.
Pawlo pisze:TTRE... I z tyłu nie ma Ohlinsa.
Ma sachsa.
Kiedyś 2KF, długo nic, potem 4GV, 5CH a tera znów nic
ODPOWIEDZ