Malowanie plastikowego baku

Wszystko o tym motocyklu.
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Malowanie plastikowego baku

Post autor: jeton »

No i ponowne pytanie :) Chcę pomalować bak na biało (sam dół baku i boki, czerwień przy korku zostawię jak jest. Wiem że to terenowe moto i najlepiej wygląda jak jest w błocie ale bak wygląda fatalnie (jest poprzecierany koloru żółto biało czarnego) dlatego chciałbym pomalować bak białą farbą. Pytałem u lakierników w wawie i wszyscy chcą 200-300zł. To trochę za dużo wolę sam to zrobić gorzej ale taniej. Więc jaka jest metoda, jaki podkład stosować i jaki lakier?
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Malowanie plastikowego baku

Post autor: terenowiecc »

Zwróć uwagę na to co loko pisze na temat zbiorników z tworzywa:
viewtopic.php?f=44&t=816

Nie wiem czy oryginalny zbiornik od TTR też jest wykonany z takiego materiału ale warto wziąć to pod uwagę.
Sam zastanawiam się jak ucywilizować swojego Acerbisa ale szczerze mówiąc nie mam za bardzo pomysł bo wygląda obskurnie a malować tego się nie powinno ze względu na efekty takie jakie opisał Loko właśnie.
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Re: Malowanie plastikowego baku

Post autor: jeton »

terenowiecc pisze:Zwróć uwagę na to co logo pisze
Ok, nie wiem z czego był ten bak ale ja mam chyba oryginał plastikowy 10 lub 12 litrów. Fabrycznie malowany a żólte plamy są od wytarcia a nie od przedostawania się benzyny. Podobno trzeba zastosować farbę która nie poddaje się benzynie.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Malowanie plastikowego baku

Post autor: qpa »

szukaj zbiornika za 100 - 150 pln sie trafiały na allegro w ładnym stanie
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malowanie plastikowego baku

Post autor: Pawlo »

Z oryginalnych zbiorników lakier nie schodzi tak jak z dużych acerbisów. One są oryginalnie pomalowane, ja zresztą swojego pomalowałem i się trzyma. Jeton, jak pomalujesz pół zbiornika to moim zdaniem nie wyjdzie to najlepiej. Jeśli ceny są jak qpa pisze to opłaca się poczekać i znaleźć bak w dobrym stanie ;)
Obrazek
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Re: Malowanie plastikowego baku

Post autor: jeton »

Pawlo pisze:Z oryginalnych zbiorników lakier nie schodzi tak jak z dużych acerbisów. One są oryginalnie pomalowane, ja zresztą swojego pomalowałem i się trzyma. Jeton, jak pomalujesz pół zbiornika to moim zdaniem nie wyjdzie to najlepiej. Jeśli ceny są jak qpa pisze to opłaca się poczekać i znaleźć bak w dobrym stanie ;)
Nie widziałem zbiornika w dobrym stanie za 150zł...
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Malowanie plastikowego baku

Post autor: terenowiecc »

To kiego huya złazi z Acerbisów :niewiem:
Swojego psiknąłem cienka warstwą jakiejś farby kiedyś ale nie używałem go po tym zabiegu, może zobaczę jak się będzie to zachowywać z ciekawości.
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Re: Malowanie plastikowego baku

Post autor: jeton »

Podobno trzeba zmatowić, później podkład no i później farba. Zapytam w lakierni może zdradzą rąbek tajemnicy :)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malowanie plastikowego baku

Post autor: Pawlo »

Widocznie są z innego plastiku, co ma jakąś tam przepuszczalność i sobie oddycha :lol: Dlatego też nie były malowane oryginalnie, bo przecież mogliby je wypuszczać już pomalowane np. tylko podkładem czy coś, ale z jakiegoś powodu były gołe ;)
Obrazek
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Malowanie plastikowego baku

Post autor: qpa »

jeton pisze:
Pawlo pisze:Z oryginalnych zbiorników lakier nie schodzi tak jak z dużych acerbisów. One są oryginalnie pomalowane, ja zresztą swojego pomalowałem i się trzyma. Jeton, jak pomalujesz pół zbiornika to moim zdaniem nie wyjdzie to najlepiej. Jeśli ceny są jak qpa pisze to opłaca się poczekać i znaleźć bak w dobrym stanie ;)
Nie widziałem zbiornika w dobrym stanie za 150zł...
a ile czasu obserwujesz allegro?
ODPOWIEDZ